Afrodita. Racconti, ricette e altri afrodisiaci

Isabel Allende Wydawnictwo: Feltrinelli biografia, autobiografia, pamiętnik
włoski
9788807420856
Elena Liverani, Simona Geroldi
biografia włochy

Zupełnie inna książka Isabel Allende. Zmysłowa, kucharska, ciekawie ilustrowana. Miło się czyta, ale nie aż tak żeby musieć mieć pod ręką w domowej biblioteczce :)

Zaskakująco przepyszna pozycja ☺ największym zaskoczeniem - poczucie humoru autorki, którego raczej brak w jej beletrystyce. Czuć pracę włożoną w przygotowywanie książki i te fakty oraz ciekawostki połączone z anegdotkami to, obok atmosfery, największy plus tej pozycji.

Również inna niż wszystkie powieści Allende. Dowcipne, przeplatane mnóstwem anegdot, rozważania o erotyzmie i afrodyzjakach .

Smaczne...

"Afrodyta" to książka zupełnie inna niż powieści I. Allende. Może dlatego przez pierwsze kilkadziesiąt stron miałam wrażenie chaosu i fragmentaryczności. Potem jednak wpadłam w rytm anegdot przeplatanych ciekawostkami kulinarnymi, historycznymi i literackimi.

Autorka odważnie pisze o własnych doświadczeniach erotycznych, nie przekraczając jednak granic dobrego smaku i...

• Chcę w prezencie
  • Erotyka