L'amore ai tempi del colera

Gabriel García Márquez Wydawnictwo: Mondadori literatura piękna
literatura piękna
włoski
Angelo Morino
klasyka literatura piękna literatura zagraniczna

Gabriel Garcia Marquez „Miłość w czasach zarazy”

Marquez porwał mnie „Sto lat samotności” wiele lat temu, a tę książkę umieszczam w moim top 10. Różnica historii przedstawionej w „Sto lat samotności” tak wiele różni od „Miłości w czasach zarazy”, to obie one są dowodami na geniusz pisarski kolumbijskiego pisarza. Również i ona jest książką wyjątkową, nieszablonową....

Gdzieś wyczytałam, że autor troszkę chciał ponabijać się z miłości w tej książce i trudno mi się z tym nie zgodzić. W tym kontekście odbiór lektury jest też trochę inny niż w przypadku klasycznych love story. Co do samych bohaterów, no cóż... Obydwoje byli siebie warci ;)

Jak dla mnie to ani zarazy ani specjalnej miłości tam nie było.

Świetna książka. Choć dla mnie było za mało "zarazy" w czasach zarazy ;P Ale ma to również swój urok.

Bardzo fajna książka. Polecam

Dziwna ksiazka o milosci, na pewno nie spodoba sie kazdemu, aczkolwiek zachecam do przeczytania. Milosc w tej ksiazce jest rozpatrywana na wszystkie mozliwe sposoby. Na minus nudna i meczaca narracja, na plus sama historia - jest calkiem ciekawa.

Książka zdecydowanie do łatwych nie należy. Sposób w jaki została poprowadzona narracja jest przydługi i momentami męczący. Z drugiej strony sama historia i ciekawość dalszych losów bohaterów trzyma czytelnika w garści.

Plus wydania książek z wydawnicza Muza są przepiękne!

Na początku zdziwił mnie styl i historia, zastanawiałem się czy mnie wciągnie? I wciągnęła, może nie trzymała w takim napięciu bym nie mógł się oderwać, jednak ciekawe inne spojrzenie na losy bohaterów śledziłem z zainteresowaniem.

Książka jest trudna, wiele razy miałam chęć rzucić ją w kąt, ale wracałam jak ćma do światła, żeby poznać dalsze losy bohaterów. Poruszyła we mnie najczulsze struny, zdarzyło mi się uronić łzę.

Hmmm, przed dziwna ksiazka. Po paru rozdzialach mowie ehh nie no nie dla mnie. Ale tragizm glownego bohatera jakos wyryl sie w moich myslach i poprostu musialam doczytac do samego konca. Coz nie odradzam ale i nie wiadomo jak nie polecam.

14 443
    10 492