Wyzwanie

Okładka książki Wyzwanie
Vanessa Fewings Wydawnictwo: Sekret Cykl: W więzach uczuć (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2020-05-20
Data 1. wydania:
2013-08-16
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
samotność tragedia przyjaźńm miłość dominacja

To jedna z tych książek którą w mojej opinii możecie spokojnie ominąć lub jeśli zalega w waszym stosie hańby to niech sobie tam jeszcze poleży.
Mia aby pomóc ciężko chorej macosze przyjmuje pracę w jednym z ekskluzywnych klubów BDSM w Los Angeles jako recepcjonistka i asystentka. Tu poznaje Richarda i Camerona którzy wspólnie zarządzają klubem, dziewczyna zakochuje się od pierwszego wejrzenia w pierwszym z nich i...w sumie z fabuły to tyle co powinniście wiedzieć bo reszta książki jest zupełnie o niczym. Ja nie specjalnie przepadam za książkami z motywem BDSM chociaż ten serwowany tutaj jest niczym lody waniliowe z kolorową posypką i piankami... z dodatkiem waty cukrowej- tak na wypadek gdyby was nie zemdliło od dwóch pierwszych.Słabe!
Mia jest naiwna,słaba i bez charakteru- zupełnie nie mój typ bohaterki. Dwie pozostałe postacie są kreowane na zagadkowe i pełne tajemnic, niby się przyjaźnią a z drugiej strony ich relacja jest co najmniej dziwna, tak jak sama książka zresztą. Ocenę podniosłam z dwóch na trzy gwizdki tylko dlatego, że Richard jest właścicielem buldoga angielskiego a to moja ulubiona rasa psów więc dla mnie to jeden z pozytywów.
Wydawnictwo Sekret tłumacząc angielski tytuł “Enthrall” na “Wyzwanie” chyba chciało nam dać lekką wskazówkę czym ta książka naprawdę jest ...w punkt!

Mia postanawia poszukać dobrze płatnej pracy aby móc pomoc macosze chorej na raka. Jej przyjaciolka podaje jej namiary na pewna firmę... dostaje ta prace jako sekretarka. Firma zajmuje się BDSM , ludźmi którzy lubią ból , są dominami lub uległymi. Mia zakochuje się w RICHARDZIE a jej marzenia erotyczne są coraz to większe pomimo braku doświadczenia.

Mia zaczyna pracować na stanowisku recepcjonistki w dość eksluzywnym, ale jednocześnie mrocznym klubie, w którego piwnicach wiele się dzieje. Mimo swojej nieśmiałości, niewinności i nierozwiniętej świadomości seksualnej, potrzebuje tej pracy, której głównym pozytywem jest płaca. Musi się bardzo starać, aby zdobyć te stanowisko, a potem utrzymać, bo co rusz wychodzi jej niewiedza odnośnie chociażby zabawek erotycznych. Szef klubu jest pełen wątpliwości, co do tego, że dziewczyna się nadaje. Choć później sam zaczyna powoli wprowadzać ją do tego świata 😳 Między tym wszystkim tworzy się (bardzo dobrze poprowadzony) trójkąt miłosny, a relacje między bohaterami jeszcze bardziej się komplikują.

Moi mili, jeśli macie ochotę na coś gorącego, wykraczającego poza schematy i wszelkie wyobrażenia, przeczytajcie tę pozycję koniecznie. Ja jestem już po dwóch częściach, z czego drugi tom uważam za lepszy od pierwszego. Ale to tylko przez głównego bohatera 😉
Mimo swojej tematyki, nie jest to pusta książka, mająca dostarczyć tylko rumieńców na twarzy. Autorka przemyciła tu sporo wątków psychologicznych, a sami bohaterowie są dobrze rozwinięci i napisani. Ich działania mają sens i są konsekwentne. Historia, która została zbudowana wokół całej tej tematyki BDSM i seksu, była naprawdę wciągająca.
Książka nie raz mnie zszokowała, więc czytając ją trzeba mieć otwarty umysł i nie mysleć, że „tak nie przystoi”, „to co robią jest nienormalne”. Należy zapomnieć o konwenansach, które zostały nam wpojone i tylko wtedy uda nam się zrozumieć, co kieruje bohaterami i w pełni zanurzyć się w całkowicie innym świecie, który wykracza poza wszystko, co utarte i znajome.
Zdecydowanie polecam, szczególnie fanom erotyków, romansów i tym, którzy oczekują powiewu świeżości!

Mam bardzo mieszane uczucia do tej książki, były momenty kiepskie i dobre. Wiadome było że wszyscy manipulują Mia. Opisane sceny z klimatu BDSM były fajne, mnie się podobały. Cała seria ma podobno 8 części i nie wiem czy resztę będę czytać, pewnie zaczekam aż ukarze się 8 cześć i zobaczę pod koniec z kim została Mia.

Miałka bohaterka, nudna, bez własnego racjonalnego myślenia. Reszta głównych bohaterów - przepis na klopsy w sosie, a nie literaturę zapewniającą rozrywkę, książka zmęczyła mimo, że nie ten gatunek . Gwiazdki za poprawnie skonstruowane zdania i zarys fabuły.

OMG! Główna bohaterka jest tak głupia, że to aż trudno określić. W pewnym fragmencie mówi, że "czuje się jak szmaciana lalka" i dokładnie tak sie zachowuje. Cameron i Richard robią z nią co tylko chcą a ona jak ostatnia naiwna idiotka na wszystko przystaje. Taki typ któremu mówisz, że ma iść w lewo a ona idzie w prawo i jeszcze do ciebie ma pretensje, że popełniła błąd. Ledwo ich poznała a już jest niesamowicie zakochana. Umarłaby za nich itp itd... Zero charakteru, ciągle "zalewa się łzami" a jak już pojawia sie jakikolwiek przejaw buntu z jej strony to są to tak kiepsko napisane sceny, że aż ręce opadają. Gorących... naprawde gorących scen brak. Pojawia się kilka wątków, które w jednym akapicie się rozpoczynają i kończą jednocześnie jak np spotkanie z ojcem. Brak spójności w całej tej historii.Ogólnie jedna ze słabszych książek o tej tematyce

Naiwna niewinna w świecie bez hamulców. Na szczęście dziewczyna wykazuje się jakimś charakterem. Sporo mdłych przemyśleń. Jest też dość treści dla pełnoletnich. Da się znieść... czasem z przyjemnością. Nie za wybitne.

Mia lat 21 dziewica za namową koleżanki znajduje nową pracę jako recepcjonistka w klubie BDSM-Enthrall ( na temat BDSM nic nie wie, „dokształca się „w internecie). Poznaje tam dwóch ok 30 letnich przystojnych mężczyzn prowadzących sławny klub Cameron – właściciel, lekarz psychiatra i Richard jego przyjaciel i zastępca, w którym się Mia zakochuje. Historia rozgrywa się w klubie BDSM, ale jeśli ktoś spodziewać się pikantnych scen, to się rozczaruje. W książce jest emocjonalne napięcie między tą trójką bohaterów, jednak od szumnych opisów, że ma być gorąco, seksownie, tajemniczo daleka droga .

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję portalowi Jakkupowac.pl

Mia znajduje się w trudnej, życiowej sytuacji. Z opresji może ją wyciągnąć tylko dobrze płatna praca. Chociaż pracuje w dwóch miejscach, po opłaceniu rachunków za leczenie macochy, zostaje jej niewiele pieniędzy na życie. Dlatego postanawia aplikować o posadę recepcjonistki w prestiżowym klubie BDSM, Enthrall. Pomimo jej niewiedzy na temat BDSM, zostaje przyjęta do pracy. Poznaje tam Richarda i Camerona, w jednym z nich się zakochuje.

Do sięgnięcia po tę książkę zachwyciła mnie zmysłowa okładka, ale również rekomendacje, które brzmiały zachęcająco.

Niewiarygodne! Gorąca, seksowna, przesycona pożądaniem powieść!
- Books and Beyond Fifty Shades

Jedna z moich ulubionych lektur. Zakochałam się w niej bez reszty.
- Louise Seraphim Reviews

Złożona, seksowna, głęboka i tajemnicza.
- Jodie & Bree - Fab Fun & Tantalizing Reads

Jednak! Ta historia nie posiada żadnej z wyżej wymienionych cech. Dawno się tak nie zawiodłam na książce, po którą sięgnęłam. Tu wszystko było mdłe i nudne, pomimo takiego wątku jak BDSM. Oczekiwałam fascynującej, pełnej zmysłowości i dominacji historii. Miał być ogień, miał być wybuch, a otrzymałam schabowe z ziemniakami i z mizerią. Początek faktycznie zaczął się ciekawie. Było intrygująco, odczuwałam odrobinę napięcia, chętnie przerzucałam następne strony. Jednak ta chęć minęła tak szybko, jak się pojawiła. Nawet beznadziejna fabuła obroni się, jeśli w książce występują świetnie wykreowane postacie. Jednak Mia, Richard i Cameron, to postacie mdłe, bez celu krążące po kartkach tej powieści. Nie do końca wiem jak mam Wam opisać, co mi w tej książce nie odpowiadała, bo tu nic nie ma celu i uzasadnienia.

Mia to naiwna i dziecinna kobieta, którą interesujące sprawy, które zupełnie jej nie dotyczą. Cudem zostaje przyjęta na stanowisko recepcjonistki, chociaż nie posiada żadnej wiedzy, o miejscu, w którym pracuje. Jest kompletnie ciemna w tym temacie i robi rzeczy, które zdecydowanie wykraczają poza zakres jej obowiązków. Z jednej strony fascynował ją ten świat, a z drugiej przerażał i budził w niej zgorszenie. To oczywiście naturalne, ale nie raz można dostrzec hipokryzję w jej zachowaniu. Ta dziewczyna sama nie wie czego chce i ocenia źle innych, ponieważ robią rzeczy, które nie są dla niej do końca znane. Zapominając też o tym, że sama na siłę pcha się w ten świat. Jednak to nie koniec absurdów. Mia jest tu przedstawiona jako biedna dziewczyna, mieszkającą w ciasnej kawalerce, z meblami, które rozpadają się ze starości, ale na iPhone i bieliznę od Victoria Secret ją stać. Kolejny absurd, który zaobserwowałam: jedna z dziewczyn w klubie mówi Mii, że ta jest bardzo niewinna, a jej seksualność wciąż rozkwita. Aby ją chronić, ofiarowuje jej w prezencie wibratora. Tadam! Nie aby mogła skumulować swoje pożądanie za jego pomocą, ale żeby mogła ustrzec się przed niebezpieczeństwem. Tak to tutaj zostało przedstawione. Można więc tylko sobie wyobrażać wibratora w formie samoobrony.

O postaciach Camerona i Richarda mam jeszcze mniej do powiedzenia. Jeden udaje psychologa, a drugi również nie wie czego chce od życia.

Autorka niby podejmuje tu takie tematy jak trudne dzieciństwo, ale dla mnie to bardziej jak dodanie etykiety dla głównej bohaterki, aby coś ze sobą reprezentowała. Wątek ten został dodany jedynie jako zapychacz fabuły, bo przez większość książki jest wspomniany parę razy, a póżniej Vanessa Fewings używa go do budowania tajemnicy. Jednak moim zdaniem sztuką jest utrzymać zainteresowanie czytelnika przez większą część historii, a nie dopiero pod koniec, abyśmy sięgnęli po drugą część z ciekawości. Ja z pewnością po kontynuację nie sięgnę, nawet jeśli przeczuwam, że autorka doda kolejny wątek do historii tej trójki. Moim zdaniem oglądanie wyścigu ślimaków, zapewniłoby mi więcej emocji niż losy Mii, Richarda i Camerona.

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję portalowi Jakkupowac.pl

Ciekawa idea połączenia terapii psychiatrycznej z BDSM. ;)
Ogólnie fajna książka , polecam! ;)

Ciekawa idea połączenia terapii psychiatrycznej z BDSM. ;)
Ogólnie fajna książka , polecam! ;)