Genome

Okładka książki Genome A.G. Riddle
Okładka książki Genome
A.G. Riddle Wydawnictwo: Legion Books Cykl: Akta zagłady (tom 2) fantasy, science fiction
Akta zagłady (tom 2)
Legion Books
2017-10-12
2017-10-12
9781940026138
Pandemia Katastrofa Genom Pandemic

Zawiodłam się. Pierwszy tom był dla mnie 10/10, a to? Zaczęło się dobrze, troszeczkę mniej emocjonujące, lecz dalej trzymające poziom. Z każdą chwilą było tylko gorzej, a zakończenie to już 1/10 - okropne!
Autor stanowczo przekombinował. Mógł pozostać przy zwykłym "chcemy zapanować nad światem!", ale nie. On wymyślił najgłupszy sposób na "ratunek" i "ewolucję" dla człowieka oraz postać, która chciała zmusić wszystkich do tego nowego "sposobu życia", który brzmi okropnie! I czemu niby wszyscy uwierzyli Lin, że jakieś stare badania mają pomóc im z tym terroryzmem oraz że tego nie można powstrzymać? Ja wiem jak zniszczyć komputer. Nie ważne jak wielki. A te egzystencjalne pytania Yuriego? Niby jakim cudem mają być one głębokie? Odpowiedzi są oczywiste - bo potrzebowali jedzenia, bo wyobraźnia, bo jakiś wizjoner na to wpadł. To takie ogólniki, że aż prawie to nie odpowiedzi.
Wszystko, co było związane z pościgami i walką to było dobre, wszystko, co z Lin i Yurim to jakaś pomyłka.
Najgorsze jednak jest to, że przez 90% czasu czytamy thriller, sensację a ostatnie 10% to totalnie sci-fi i to słabe.
Ja polecam pozostać przy pierwszym tomie i zapomnieć, że ten istnieje.

• Kryminał, sensacja, thriller
  • Brak Legimi A