Spowiedź Hitlera 3. Szczera rozmowa o zaginionych skarbach

Christopher Macht Wydawnictwo: Bellona Cykl: Spowiedź Hitlera (tom 3) biografia, autobiografia, pamiętnik
Bellona
Hitler Adolf Hitler Historyczne II Wojna Światowa
Bellona
Spowiedź Hitlera (tom 3)
biografia, autobiografia, pamiętnik
Hitler Adolf Hitler Historyczne II Wojna Światowa

Lubię sięgać po książki które w luźny, zawadiacki sposób podadzą mi do mózgownicy fakty historyczne. II Wojna Światowa to jeden z okresów w dziejach szczególnie naszego narodu, który bardzo ale to bardzo mnie interesuje. Jak więc w związku z tym mają się publikacje będące fikcją literacką, opiewające na rozmowach z osobami z otoczenia przywódców? No właśnie. Dają do...

Moim zdaniem książka tak samo dobra jak drugi tom. Fikcja literacka poprowadzona bardzo zgrabnie i ciekawie. Pozwala ona niesamowicie wczuć się czytelnikowi w to co czyta. Oceniając całą serię uważam, że jest to niesamowita porcja wiedzy historycznej podana w bardzo przystępny, interesujący i niemęczący sposób. Zdecydowanie polecam!

Z wszystkich trzech części spowiedzi Hitlera trzecia część według mnie jest zdecydowanie najciekawsza Eduard Bloch rozmawia o zaginionych skarbach złotym pociągu, bursztynowej komnacie. Złoto i wszystkie inne kosztowności zrabowane przez trzecią rzeszę ukryte są w każdym zakątku świata w trudno dostępnych miejscach. Polecam książka warta uwagi.

Christopher Macht po raz trzeci dzieli się z nami tajemnicami Hitlera, które sprawią, że obraz historii na temat największego zbrodniarza XX wieku nabiera nowych kształtów. Książka ponownie dowodzi, że Hitler nie dokonał żywota 30 kwietnia 1945 roku, lecz jego samobójstwo było perfekcyjnie zaplanowaną mistyfikacją. Autor swoją wiedzę opiera na wywiadzie przeprowadzonym z...

• Kupiona
  • Chcę mieć