Mapa życia

Okładka książki Mapa życia Julita Hackiewicz
Okładka książki Mapa życia
Julita Hackiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Poligraf
2020-04-07
2020-04-07
9788381591997

Skończyłam właśnie czytać książkę Julity i jestem nią zachwycona i jednocześnie rozczarowana. Zachwycona, bo Julita w prosty i przystępny sposób pokazuje, że nasze choroby zaczynają się w głowie. Pokazuje też, że mamy wiele przekonań, z których istnienia nawet nie zdajemy sobie sprawy, i że uświadamiając sobie swoje przekonania można się od nich uwolnić, a tym samym przestać chorować i cierpieć. To bardzo ważne i potrzebne przesłanie. Dobrze to zobaczyć na tylu ciekawych przykładach z prowadzonych przez Julitę sesji, a jeszcze lepiej, kiedy wśród opowiadanych historii odnajduje się elementy w jakiś sposób pasujące do naszych własnych doświadczeń. Jeśli ta książka miałaby za zadanie zdobywać klientów na sesję „Mapa życia”, to rewelacyjnie spełniałaby to zadanie, bo i w trakcie czytania, i po przeczytaniu całej książki, bardzo chciałam i chcę się spotkać z Julitą. Wiem jednak, że nie o to chodziło i dlatego czytając ją liczyłam na to, że w którymś momencie uda mi się dotrzeć do jakichś własnych nieuświadomionych przekonań, których efekty widzę w różnych problemach (zdrowotnych i nie tylko) swoich dzieci i swoich. Miałam nadzieję, że dowiem się, jak odkryć to, co na co dzień jest schowane głęboko w podświadomości, a wywiera nieprzerwanie ogromny wpływ na całe nasze życie, i do ostatniej strony książki czekałam na ten moment. Ale tak się niestety nie stało i to z tego powodu czuję się rozczarowana. Zastanawiam się jednak, czy nie jest tak, że ta książka oddziaływuje również na naszą podświadomość. Być może nieświadomie dowiedziałam się czegoś, dzięki czemu z czasem zacznę dostrzegać więcej i zauważać zmiany, które nie nastąpiłyby, gdybym nie przeczytała „Mapy życia”. Bardzo bym chciała, żeby tak było, i dam na pewno znać, jeśli tak się stanie. Tak czy tak cieszę się, że ją przeczytałam i bardzo dziękuję za tę możliwość.

„Mapa Życia” to terapeutyczna książka. Zapis autentycznych sesji z chorymi, również śmiertelnie chorymi, którzy uzdrowili siebie. Jak to możliwe, że część ludzi zdrowieje nawet z najcięższych chorób, uznawanych za nieuleczalne i śmiertelnie zagrażające życiu? Zachodnia medycyna mówi o takich przypadkach - cud, tajemnica. „Mapa Życia” opisuje takie cuda i je wyjaśnia.

Myślę, że ta książka szczególnie spodoba się osobom, które cenią serial dokumentalny Heal dostępny na Netflixie. To lektura, która mocno wpisuje się w trend samouzdrawiania i samoleczenia.

Nikt nie poprowadzi Cię przez życie za rękę - ani gdy zachorujesz, ani gdy stracisz pracę, ulegniesz wypadkowi czy spotka Cię inna trudność bądź wyzwanie. Są jednak koła ratunkowe, z którym możesz skorzystać. A ja bardzo chciałabym żeby ludzie wiedzieli, że mają nie jedno koło, ale masę możliwości ratunku. Właśnie dlatego egzemplarze „Mapy Życia” dałam najbliższym mi osobom.

Sięgniecie po „Mapę Życia” otwiera na alternatywne postrzeganie chorób. Ta książka może być pierwszym etapem Twojej podróży po równowagę i zdrowie. Jeśli idziesz przez życie ścieżką rozwoju duchowego może być kolejnym elementem, który odsłoni przed Tobą jeszcze więcej. To nie jest książka, która mówi „nie chodź do lekarzy”, albo „rób to i to”, żeby się uzdrowić. Przekazem tej książki (w mojej ocenie) jest: "Przydarzyła Ci się choroba lub inne nieszczęście? Zobacz, jak zdobyć informacje, które pomogą Ci rozwiązać problem i podejmij dla siebie najlepszą decyzję. Nie opieraj się ani na lekarzach, ani na uzdrowicielach, tylko na sobie."

„Mapa Życia” to opowieść o tworzeniu, nowej, zdrowej rzeczywistości. Ma duży terapeutyczny potencjał. Lektura nie da Ci katharsis - nie dotrzesz z nią do wszystkich szkodliwych programów podświadomości, by się od nich uwolnić. Ale zabierze Cię w fascynującą podróż po zdrowie. Dowiesz się:

- jak to się dzieje, że symptomy opowiadają, dlaczego zachorowaliśmy właśnie teraz i dlaczego na taką, a nie inną chorobę,
- jak pracować nad własną linią życia (pojęcie Totalnej Biologii/Recall Healing),by odkryć powtarzające się, szkodliwe schematy i uwolnić się od nich,
- na jakich zasadach funkcjonuje umysł człowieka w powiązaniu z całym drzewem genealogicznym,
- dlaczego warto rozwiązywać swoje problemy od razu, by nie utykać w konfliktach emocjonalnych, które wywołują choroby.

Co bardzo ważne, dzięki lekturze mogą wrócić do Ciebie ważne wspomnienia i związane z nimi emocje, które domagają się przepracowania bądź uwolnienia. Ta książka zrobi na Tobie wrażenie, zyskasz wiedzę o swoim umyśle, o możliwościach powrotu do zdrowia. Wśród opowiadanych historii znajdziesz elementy pasujące do własnych doświadczeń, znajdziesz wskazówki, jak uzdrowić siebie. Zyskasz nadzieję, że możesz sam rozwiązać rzeczy, które Ci nie pasują. Poczujesz ulgę, że nie za wszystkie rzeczy jesteś odpowiedzialny, że część rzeczy „przeszło” na Ciebie od rodziców i dziadków.

To książka dla osób zainteresowanych takimi tematami, jak: psychosomatyka, psychogenealogia, totalna biologia, hipnoterapia, regresja, trauma, reinkarnacja. Wskazówki do rozwiązania życiowych trudności znajdą w niej osoby zmagające się z takimi problemami i chorobami jak: autyzm, alergia, rak, otyłość, trauma, trudne relacje, trudności finansowe i wiele więcej. Nieuleczalne choroby, z którymi pracowała autorka to stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, wirusowe zapalenie wątroby, cukrzyca, czy raki w stadiach nie nadających się do leczenia.

To nie jest książka z magiczną receptą na spełnianie życzeń. To jest książka, dzięki której możesz nauczyć się przyglądać sobie i sobie pomóc. Nie ma cudownych rozwiązań. Wyzdrowienie i rozwiązanie swoich problemów wymaga zaangażowania, ogromu pracy, wybaczenia i miłości dla samych siebie.

Jakie elementy decydują o wyzdrowieniu z najcięższych chorób? Czy każdy jest w stanie uleczyć nieuleczalne choroby i rozwiązać nierozwiązywalne problemy (jak pośrednio obiecuje ta książka)? Zapraszam do lektury recenzji „Mapy Życia”: http://www.blowminder.com/2021/05/17/mapa-zycia/

• » zdrowie&uroda
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Przeczytane Renata 2022