Pieśń Bałtyku - Bursztynowe serce

Okładka książki Pieśń Bałtyku - Bursztynowe serce Bartosz Brzeziński
Okładka książki Pieśń Bałtyku - Bursztynowe serce
Bartosz Brzeziński Wydawnictwo: Bucketbook Cykl: Pieśń Bałtyku (tom 1) fantasy, science fiction
Pieśń Bałtyku (tom 1)
Bucketbook
2020-05-01
2020-05-01

Może trochę zawyżam, ale to moja 4 książka z Slavium (uniwersum słowiańskie autora) i uwielbiam jak je stworzył i jak różne stworzenia znajdują się w różnych częściach Polski. Tutaj mamy do czynienia z syrenami. Postaci jest sporo i każda z nich jest na swój sposób ciekawa, a człowiek chce o nich więcej. A czasem człowiek ma nadzieję, że ich los w kolejnych częściach się odwróci, bo serce się kraje, kiedy pozytywna postać zmienia się w głównego złola książki (nie macie wrażenia, że jakiś czar mógł być na nią rzucony?). Czekam na kolejne części książek z tego uniwersum z utęsknieniem.

Wody Bałtyku skrywają w swoich głębinach o wiele więcej niż nam się wydaje.
Mityczne stworzenia wychodzą na ląd.

Adrian wyjeżdża na Półwysep Helski by odciągnąć myśli od tragicznych wydarzeń. Nowa praca i pobyt nad morzem ma odciążyć jego głowę od problemów. Co jeśli jego nowi znajomi okażą się kimś więcej niż zwykłymi ludźmi?
Nie zawsze powinniśmy zbierać to co wyrzuci morze, czasem wyrzucony na brzeg bursztyn może sprawić, że czyjeś serce złamie się na pół.

Możliwe spojlery poniżej!

Kocham to, że imiona i nazwiska bohaterów kojarzą się z tematyką książki!
Kaspin od morza Kaspijskiego czy chociażby nazwisko Falski dawało vibe uroczej młodzieżówki.
Szkoda tylko, że ta książka złamała mi serce💔
Totalnie liczyłam, że Walerian odnajdzie swoją miłość. Kogoś kto o niego zadba i pomoże przezwyciężyć mrok jaki go ogarnął.
Czytałam większą część książki w pociągu i tylko świadomość, że nie jestem sama powstrzymywała mnie przed płaczem 🚣🏻‍♀️

Muszę przyznać, że miałam zaniżone oczekiwania, w końcu książka była pisana lata temu. Styl pisania autora też się zmienił. Jestem jednak pozytywnie zaskoczona! Magia z jaką został opisany Stary Hel sprawiła, że chciałabym się tam znaleźć, zobaczyć miejsce pracy Waleriana i wspierać go w trudnych chwilach. Bo chociaż nie on był głównym bohaterem, to właśnie jego postać wzbudziła we mnie najwięcej emocji💙💜

Cieszę się, że trafiłam z recenzją idealnie na MerMay🧜🏼‍♀️🧜🏼‍♂️💜
Mam nadzieję, że w przyszłości poznamy dalsze losy trytonów i spółki 🏄🏼‍♀️

Wody Bałtyku skrywają w swoich głębinach o wiele więcej niż nam się wydaje.
Mityczne stworzenia wychodzą na ląd.

Nie zawsze powinniśmy zbierać to co wyrzuci...

Bardzo dobra historia. Jedynie zakończenie pozostawiło mi po sobie pewien niedosyt. Czekam na kolejny tom.

IG: https://www.instagram.com/jagoda_goczal/
———
”𝕻𝖎𝖊𝖘𝖓 𝕭𝖆𝖑𝖙𝖞𝖐𝖚 - 𝕭𝖚𝖗𝖘𝖟𝖙𝖞𝖓𝖔𝖜𝖊 𝕾𝖊𝖗𝖈𝖊”
~ 𝕭𝖆𝖗𝖙𝖔𝖘𝖟 𝕭𝖗𝖟𝖊𝖟𝖎𝖓𝖘𝖐𝖎
@bucketbook.pl | 7/10⭐️
———
Adrian, po skończeniu liceum, postanawia odpocząć od zgiełku Warszawy i odetchnąć świeżym powietrzem na Półwyspie Helskim. Pierwsza praca, nowe otoczenie i nowe twarze. Nie wszyscy jednak okazują się być tymi, za których się pierwotnie podawali.

Samo morze skrywa jeszcze więcej sekretów niż mogłoby się wydawać, nawet jeśli czasem jego skarby zostają wyrzucone na brzeg. Adrian zostaje więc wciągnięty w głębiny magicznego świata Slavium, a charakterystyczny kolor oceanu zdaje się nie być jedynym odcieniem błękitu, w którym bohater byłby skłonny zatonąć – nie kiedy poznaje pewnego błękitnookiego trytona.
••••••
„Bursztynowe serce” jest moim kolejnym zderzeniem z twórczością Bartosza Brzezińskiego i po raz kolejny przełamuje moje blokady związane z sięganiem po polskie pozycje. W książce napotykamy nie tylko na syreny i trytonów, ale też na kilka innych stworzeń z naszych dobrych, słowiańskich legend. Razem z głównym bohaterem zostajemy wrzuceni w wir magii świata przedstawianego nam przez autora – pełnego ziszczających mitów i czarów. Sam Adrian natomiast powoli oswaja się ze świadomością, że świat, w którym przyszło mu żyć, kryje w sobie wiele nieznanych lądów – zarówno tych fizycznych, jak i emocjonalnych (*mrugam w stronę Kaspina*). Brakowało mi tu natomiast lepszego wyważenia w fabule. Mamy tu bardzo duże segmenty z wolną, spokojną akcją i znacznie mniej tych dynamicznych. Nie ukrywam też, że jak na książkę o syrenach, cóż, trochę brakowało mi obecności płetw. Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na kontynuację (zwłaszcza po zakończeniu ze świetnym plot twist’em).

IG: https://www.instagram.com/jagoda_goczal/
———
”𝕻𝖎𝖊𝖘𝖓 𝕭𝖆𝖑𝖙𝖞𝖐𝖚 - 𝕭𝖚𝖗𝖘𝖟𝖙𝖞𝖓𝖔𝖜𝖊 𝕾𝖊𝖗𝖈𝖊”
~ 𝕭𝖆𝖗𝖙𝖔𝖘𝖟 𝕭𝖗𝖟𝖊𝖟𝖎𝖓𝖘𝖐𝖎
@bucketbook.pl | 7/10⭐️
———

Zaczynając czytać tą książkę nie wymagałem zbyt wiele ale teraz pragnę więcej. Czytając ją poczułem się jakbym był w niej 🥹. Romans który jest w niej zawarty tak mnie rozczulił, że przez moment jak ją skończyłem nie mogłem się pozbierać. Książka jest po prostu świetna.

Jest to moje pierwsze zetknięcie z tym autorem i jestem oczarowana. Historia jest poprowadzona ciekawie, książka nie odkrywa od razu wszystkich kart. Zwrot akcji był dość niespodziewany, a końcówka sprawia, że już teraz wyczekuje kolejnej części. Motyw syren i całego Savium jest bajeczny, a romans nie jest wciskany na siłę i nie odrzuca. Zdecydowanie polecam wszystkim!

Piękna wakacyjna i romantyczna historia o młodych ludziach:) W stylu banda dzieciaków na tropie - ale w fajnym stylu i ładnej, magicznej otoczce, z ciekawie skonstruowanymi postaciami, zaskakującymi, do odkrywania. Są tajemnicze stworzenia, wartka akcja związana z rozwikłaniem zagadki, super książka. I fajne chłopaki. Wszystko do przytulania :)

Nie możecie ominąć tej pozycji, musicie ją przeczytać. To kolejna część zaliczana do świata SLAVIUM. Nie wiem dlaczego ale ta książka najbardziej do mnie trafiła. Nie czytałem jeszcze drugiej części Szeptów i Wiczy Gryz jednak uważam, że jak narazie to jest najlepsza ksiązka z twórczości Bartosza Brzezińskiego. Akcja jest złożona, dynamiczna i ma wiele nie oczekiwanych zwrotów. W dodatku jest spójna i przyjemnie się czyta. Po prostu wciąga. Poznamy tutaj syreny, trytonów, wiedżmy i wiele innych morskich stworzeń. Swiaty morskich stworzeń i ludzi świetnie się przeplatają i ze sobą współgrają. Wydaje mi się, że tym razem autor bardziej niż w innych książkach zagłębia się w ludzkie serce, emocje i to co się czuje wewnątrz. Pokazuje w jaki sposób najgłebsze uczucia mogą wpływać na nasze życie. Autor pokazuje wiarę w każdą jednostkę mimo tego, że na pierwszy rzut może wydawać się zła i bez uczuć. Książka wzbudziła we mnie emocje od złośći, przez radość do żalu i płaczu na końcu. Zakończenia ksiązki nigdy Autorowi nie wybacze... On wie o czym mówie. Zakończnie i postrzeganie happy endu nie jest jednoznaczne i nie można na nie patrzeć tylko z jedej strony. Co nie zmiena faktu, że jest to emocjonalny rollercoster. Stawianie na pierwszym miejscu szczęscia osoby, którą się kocha nad własnym szczęściem i to z bagażem bólu i tęsknoty to to czego uczy Nas Autor w tej powieści. Nie cierpliwie czekam na kolejną część, ponieważ wiem, że Bartosz Brzeziński nie raz mnie zaskoczy. POLECAM.

Adrian wyjeżdża na wakacje do nadbałtyckiej miejscowości Jurata do dobrych znajomych swojej mamy by u nich pracować. Dzięki temu ma oszczędzić na wymarzone studia oraz przełamać swój brak weny artystycznej. Ten czas miał być też dla niego odpoczynkiem od bolesnych myśli i zmartwień. Nad morzem poznaje wiele nowych osób. W tym chłopaka, któremu od razu wpada w oko i z wzajemnością. Podczas sztormu znajduje dziwny naszyjnik, a zaraz potem zostaje wciągnięty w fascynujący świat, którego dotąd nawet nie podejrzewał o istnienie. Ten świat i osoby do niego należące potrzebują jego pomocy.
Książka zawierająca słowiańskie mityczne stworzenia oraz wątek LGBTQ+? Czy to samo przez się nie brzmi świetnie?
Mityczny świat Slavium został naprawdę świetnie wykreowany przez autora, a przez opisy nadmorskich miejscowości serio mam ochotę jak najszybciej znaleźć się nad Półwyspem Helskim. Do tego każdy z bohaterów ma w sobie po prostu to coś, nawet trudny do polubienia Destan. Jestem też całkowicie zakochana w relacji Adriana z Kaspinem oraz trochę zawiedziona, że jedna z moich ulubionych postaci okazała się tą złą (czego w ogóle się nie spodziewałam, więc duży plus za to zaskoczenie)! Akcja toczyła się dla mnie bardzo przyjemnie. Widziałam recenzje, gdzie ludzie narzekali na pierwszoosobową narrację prowadzoną przez Adriana, ale ja nie uważam jej ani za nudną ani złą.
Kolejny raz przekonuję się do polskich autorów. Jestem zachwycona tą książką i na pewno sięgnę po resztę dzieł tego autora. Mocno też potrzebuję następnej części przygód ekipy z Juraty!

„-Mówi się, że serce nie sługa.
-Bezczelność -skwitowałem.- Jest w mojej piersi. Powinno mi służyć”.

Adrian przyjechał nad morze do pracy. Miał przy tym nadzieję odsunąć od siebie zmartwienia i niechciane bolesne wspomnienia. Jednak nic nie może być takie łatwe. Kiedy chłopak znajduje na plaży tajemniczy naszyjnik z bursztynu, nie wie jeszcze, że przyjdzie mu się wmieszać w sprawy istot, które jak do tej pory sądził, istnieją jedynie w bajkach i legendach. A jedną z tych istot jest chłopak, który od pierwszego spotkania zdążył go zauroczyć.
Jedynak czy pogubione serce Adriana będzie w stanie to zaakceptować?

„Pieśń Bałtyku” autorstwa Bartosza Brzezińskiego to cudowna książka pełna magii i miłości. Wciągająca fabuła oraz barwni bohaterowie to jest to, czego możecie być pewni. Dodatkowo fantastyczne dialogi i opisy.

Autor stworzył oryginalną historię, którą chce się czytać i czytać. Dla mnie także przyjemny okazał się fakt, że akcja rozgrywa się w moim rejonie zamieszkania, co było nie codzienne, ale o dziwo podobało mi się.

Książkę czyta się świetnie nie tylko latem, ale i o każdej porze roku. Gwarantuję, że nie będziecie mieć problemu z tym, by wczuć się w klimat. Za to nie mogę obiecać, że po przeczytaniu nie zapragniecie pojechać nad Bałtyk i samemu się przekonać, czy spomiędzy fal nie rozbrzmiewa hipnotyzująca pieśń😉.

Jak pewnie się domyślacie, ja jestem zachwycona. Teraz z niecierpliwością będę czekać na kolejną część, a póki co polecam wam sięgnąć po „Pieśń Bałtyku” i przekonać się samemu, czy was również ta historia zaczaruje.

„-Mówi się, że serce nie sługa.
-Bezczelność -skwitowałem.- Jest w mojej piersi. Powinno mi służyć”.

• 0G- Plany ZAKUPOWE :)
  • Lgbt