Galeria

Okładka książki Galeria Daniel Koziarski, Beata Woźniak
Okładka książki Galeria
Daniel KoziarskiBeata Woźniak Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2020-04-15
2020-04-15
galeria handlowa opowiadania

Okładka książki Zatrzymane w kadrze. Komiksowi twórcy z czasów PRL-u - rozmowy i wspomnienia Daniel Koziarski, Wojciech Obremski
Zatrzymane w k... Daniel Koziarski, W...
Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Piraci z Wysp Szczęśliwych. Wielka maskarada Daniel Koziarski, Artur Ruducha
Piraci z Wysp ... Daniel Koziarski, A...
Okładka książki Polch. Kowal od komiksów Daniel Koziarski, Wojciech Obremski
Polch. Kowal o... Daniel Koziarski, W...

Ta książka jest dokładnie jak jej tytuł - to swego rodzaju wyjście do galerii, ale zawartej na kartach powieści. Próba zerknięcia głębiej na stworzony tam mikroświat, nie tylko od strony kup więcej, kup więcej, ale też na historie, które tam się toczą.

"GALERIA" BEATA WOŹNIAK , DANIEL KOZIARSKI

Polska literatura obyczajowa, romans autorstwa osób, których książek jeszcze nie znałam.

Ciekawy pomysł na książkę, intrygujące historie, prosty i wyrazisty język oraz styl. Krótka i treściwa forma przekazu.
Tutaj wszystko jest przemyślne i dopracowane, dzięki czemu mamy wrażenie jakby wszystkie historie toczyły się i płynęły własnym tempem.
Poznajemy to wszystko co się dzieje z perspektywy różnych osób, co jest niezwykle wciągające.
Książkę czyta się dobrze, lekko, szybko. Jest dużo wzruszeń, emocji. Pozostają pytania i zamyślenie.

Całość stanowi cykl kilku dziesięciu niby zupełnie z sobą nie połączonych opowiadań. Poznajemy w nich losy ludzi zupełnie sobie nieznanych, których połączyła GALERIA.
To właśnie w tym miejscu dzieje się wszystko. Na kilku pietrach galerii handlowej rozgrywają się ludzkie dramaty i ludzkie szczęście.
Tutaj spędzamy czas ze znajomymi, robimy zakupy i jemy. Wydajemy pieniądze i pędzimy dalej. Tutaj też czasem pomimo gwaru i chaosu szukamy spokoju i wytchnienia.
Poznajemy też historię osób, które pracują w galerii.

Wyraźnie widać jak łatwo jest ranić innych, jak czasem zupełnie się nie zastanawiamy nad drugim człowiekiem.
Kłamiemy i sami jesteśmy oszukiwani. Zdradzamy i jesteśmy zdradzani.

W tym wszystkim po prostu szukamy miłości, bliskości, akceptacji, zrozumienia, przyjaźni, kogoś obok.
Każdy chce kochać i być kochanym, nie dziwi, że szukamy tego.
Galeria w dzisiejszych czasach stała się takim miejscem przypadkowych spotkań i zaskakujących znajomości.

Przyznam, że kilka z opowiadań mogłoby mieć ciąg dalszy - chętnie bym przeczytała.

Lektura idealna na wakacje - warto po nią sięgnąć.

"GALERIA" BEATA WOŹNIAK , DANIEL KOZIARSKI

Galeria handlowa, miejsce przecinania się ścieżek tak wielu osób, których historie mogą być tak różne i tak ciekawe. Czasem patrząc na twarze mijanych osób, można snuć domysły, lecz rzeczywistość może okazać się zupełnie inna, bo jak wiadomo, życie potrafi tworzyć najbardziej zaskakujące scenariusze i tak poplątać ludzkie ścieżki, że może się to wydawać wręcz nieprawdopodobne. Zajrzyjmy więc do jednej z galerii handlowych i poznajmy losy garstki jej gości, którzy nieświadomi nawzajem swoich historii mijają się na jej korytarzach. Czy jesteście ciekawi, co chcą nam opowiedzieć?

Od pewnego czasu wręcz chodziło za mną, by przeczytać zbiór opowiadań. Dawno już nie zaglądałam do takiej publikacji i tak trafiłam na tę książkę. Z zasady wolę dłuższe opowieści, w których bardziej można zżyć się z bohaterami, ale czasem potrzeba czegoś innego. Czy było warto? Jak najbardziej tak zwłaszcza, że wiele opowiadań z tej książki skłania do przemyśleń, zaskakuje celnością spostrzeżeń, dobrą obserwacją otoczenia, pomysłowością. Postaram się wspomnieć o tych, które wywarły na mnie największe wrażenie, a jest z czego wybierać.

Na książkę składa się dwadzieścia jeden rozdziałów, czyli tyle różnych opowiadań, które splata ze sobą miejsce, jakim jest galeria handlowa. Jak to bywa w tego typu publikacjach, niektóre z opowiadań wywarły na mnie większe wrażenie, inne mniejsze, ale trzeba przyznać, że wywołują emocje, są dobrze napisane, różnorodne, życiowe i poruszają spektrum zagadnień. Nie spodziewałam się, że książka aż tak mnie wciągnie i niestety tak szybko się skończy.

Opowiadania napisane są przez dwójkę autorów, ale są na tyle spójne, że nie byłabym w stanie wskazać, które z nich, kto napisał. Styl jest lekki, obrazowy, ale największym walorem są pomysły i realizm, dzięki czemu każda z historii mocno oddziałuje na wyobraźnię i wiele z nich na długo pozostanie w mojej pamięci. Zakończenia pozostawiają też miejsce na domysły, dotyczące tego, co dalej mogło się wydarzyć w życiu bohaterów.

Przejdźmy do tych, które wywarły na mnie największe wrażenie. Po pierwsze „Bajka”, treść tej historii wywołuje wiele emocji. Ukazuje, jak dobry, opiekuńczy, rozsądny człowiek może się zmienić, zbłądzić. Jak niezaleczone rany, poczucie krzywdy, niesprawiedliwości mogą rozprzestrzenić się w sercu, niszcząc wszystko, co dobre. Wbrew tytułowi, to nie jest bajka z dobrym zakończeniem, ale pełna realizmu. Kolejne to „Tchnienie życia”, historia, która uzmysławia, jak bardzo pozory mogą mylić i być krzywdzące. W codziennym zabieganiu, w oparciu o być może negatywne doświadczenia można błędnie kogoś ocenić, nie dostrzec jego cierpienia, nadziei, której się chwyta, nie mając złych intencji tylko potrzebując trochę wsparcia. Brak współczucia i zrozumienia. Smutne, ale prawdziwe. Kolejne to „Bar Sushi”, opowiadanie, które daje do myślenia. Pokazuje, jak człowiek chętnie przypisuje sobie dobre cechy, lubi być uznawany za bezinteresownego, szlachetnego, honorowego a postawiony w odpowiedniej sytuacji, potrafi zachować się tak samo bezdusznie i egoistycznie, jak Ci, których ocenia. Wymienię jeszcze trzy opowiadania: „Korespondencja”, „Propozycja” oraz „Przypadek”.

„Galeria” to zbiór opowiadań, które na dłużej zagoszczą w moim sercu, ciekawych, życiowych, zaskakujących i przede wszystkim zmuszających do refleksji nad naturą człowieka i tym, co jest w życiu ważne. Poruszają różne tematy a łączy je galeria, w której ścieżki bohaterów się przecinają. Każda historia jest inna, każda dotyka jakiegoś aspektu życia, problemów, pragnień, oczekiwań. Wszystkie razem tworzą wielobarwny, nacechowany emocjami obraz życia, z jego pięknymi, ale też mrocznymi obliczami. Polecam.

Szokujące, jak dobra może być książka bez wyraźnej fabuły!

Książka "Galeria" Pani Beaty Woźniak i Pana Daniela Koziarskiego to przenikliwy kalejdoskop ludzkiego życia. Wszystkich bohaterów łączy jedno - galeria handlowa, na piętrach której dochodzi do miłosnych uniesień, wyborów, konfrontacji.

Autorzy stworzyli fajny cykl opowiadań osób, którzy nie są z pozoru ze sobą związani. Wiąże ich miejsce wydarzeń, czyli galeria handlowa. Bohaterowie trudzą się z różnymi problemami. Niektóre wątki są szeroko rozbudowane, inne pozostawione same sobie. Stwarza to warunki do przemyśleń i analizy. Książka emocjonalnie bardzo mnie przyciągnęła. Lawirowałam pomiędzy postaciami, wczuwając się w ich uczucia.

Rozdziały nie są długie. Są konkretne, dotykające problem idealnie w punkt. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie 😍

Szokujące, jak dobra może być książka bez wyraźnej fabuły!

Autorzy stworzyli fajny cykl opowiadań osób, którzy nie są z pozoru ze sobą...

Czy książka bez większej fabuły może być dobra? Oczywiście! „Galeria” jest na to idealnym przykładem. Znajdziemy tutaj dwadzieścia jeden historii. Każda jest inna, jednak tak samo intrygująca. Różnią się od siebie diametralnie, z pozoru nie są ze sobą w żaden sposób połączone, ale jednak mają coś ze sobą wspólnego, ten jeden element, którym jest galeria handlowa.

Bohaterowie są różni – ojciec, który pragnie naprawić relację z własną córką, kasjerkę, która pragnie miłości, nastolatkę, która jest zabójczo zakochana w idolu i wiele, wiele innych.

Momentami te opowieści kończyły się w tak interesującym momencie, że miałam ochotę poznać dalsze losy. Ale to też wielki plus tej książki. My czytelnicy sami możemy napisać lub wymyślić zakończenie tej historii.

Jedna historia podzielona jest na dwa rozdziały. Wielki plus za to, ze historie są przedstawione z perspektywy kilku bohaterów, dzięki czemu mamy okazję poznać myśli każdego z nich. Polecam Wam tę książkę!

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Galeria handlowa dla większości ludzi jest miejscem, w którym mogą kupić ubrania czy różnego rodzaju akcesoria, a także zjeść w jednej z kilku popularnych sieci barów lub restauracji. Dla niektórych jednak galeria jest czymś więcej – miejscem, gdzie całe życie wywraca się do góry nogami. To właśnie w galerii ludzie dowiadują się prawdy o bliskich osobach, nawiązują znajomości wpływające na ich całe życie czy dowiadują się wielu interesujących rzeczy na temat innych. Galeria jest miejscem, w którym ludzkie losy splatają się się ze sobą, nawet jeśli człowiek nie jest tego świadomy.

Galeria jest zbiorem dwudziestu jeden krótkich opowiadań, przedstawiających nic ze sobą nie mających wspólnego ludzi. Jedyną rzeczą łączącą bohaterów jest galeria, w której miejsce mają przełomowe w ich życiu wydarzenia. W niej ludzie poznają prawdziwą naturę innych, są okłamywani i sami kłamią, a także popełniają błędy, które rzutują na całe ich późniejsze życie.

Publikacja Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego to intrygująca i dynamiczna pozycja na kilka wieczorów. Każde z prezentowanych przez autorów opowiadań podzielone jest na dwie kilkustronicowe części i przedstawia historię innych bohaterów. Dzięki temu powieść czyta się szybko i z zainteresowaniem. Żadna z przedstawionych historii nie nudzi, każda jest oryginalna i ciekawa. Nie ma dwóch podobnych opowiadań w całym zbiorze.

Podobnie jeśli chodzi o bohaterów – mimo że na poznanie każdego z nich mamy dosłownie kilkanaście stron, nie sposób nie związać się emocjonalnie z którymkolwiek. Każdy jest indywidualnością, prezentuje inne postawy, ma inne cechy. Wśród całej gamy różnobarwnych postaci nie znajdziemy dwóch podobnych. Mamy męża, którego żona zdradziła z kobietą, nastolatkę, której miłość szybko przerodziła się w nienawiść czy kelnera walczącego o honor kobiety. Każdy z bohaterów boryka się z innym problemem – kocha lub nienawidzi, szuka szczęścia lub pragnie odpokutować swoje winy. Każdy jest wyjątkowy i opowiada wyjątkową historię.

Galeria to utwór lekki i ciekawy. Pozwala na kilka godzin oderwać się od otaczającej człowieka rzeczywistości i zanurzyć w opowieściach o przeżyciach ludzi, którzy tak naprawdę mogliby być tymi „obcymi” spotykanymi przez nas podczas każdej wizyty w galerii handlowej. Szczere, intrygujące, realne i poruszające – takie są historie przedstawione w Galerii.

Z czym kojarzy się galeria? Każdy z nas robi zakupy w galerii, spotyka się ze znajomymi czy miło spędza czas na seansie filmowym. Dla nas to miejsce rozrywki, łapania oddechu od codziennych obowiązków czy odreagowania stresu kupując kolejny modny ciuszek. Ale dla wielu osób to również miejsce pracy czy zawierania nowych znajomości.
Dla bohaterów Galerii to miejsce nie zawsze dobrze się kojarzy. W tym wielkim i przestronnym miejscu spotykają osoby bliskie ich sercu, zdradzają potajemnie partnera, koją ból i smutek w zakupach, śledzą partnera czy też próbują od niego uciec. Galeria ludzkich losów jest tak różnorodna jak paleta barw. Nie sposób wszystkich problemów ludzi włożyć do jednego worka i umieścić napis „Kłopoty”. Każda osoba ma inne problemy, każda z innej swojej perspektywy spogląda na świat i inaczej go ocenia. Ale przez tę odmienność zagadnień mamy możliwość zmierzyć się z problemami ówczesnych ludzi, dane nam jest przeprowadzenie analizy każdej indywidualnej sytuacji i spojrzenie na nią ze własnej perspektywy. Można spróbować ocenić zachowania poszczególnych bohaterów, ale nie uważam, aby to było zasadne. Bardzo łatwo jest oceniać innych, patrząc z boku, ale trudniej już zrozumieć taką osobę i jej pomóc, wyciągnąć pomocną dłoń. Taka bezinteresowna pomoc świadczy o wartości człowieka, wysłuchanie takiej osoby i poświęcenie jej problemom uwagi bardzo taką osobę wzmacnia i nadaje poczucia, że nie jest sama i zawsze może na kogoś pomoc liczyć.
„Kiedy coś zaczyna się psuć, nadchodzi gryząca, przytłaczająca samotność. Ludzie nie chcą lub nie umieją współczuć. Udają zainteresowanie, ale tak naprawdę powoli, może nawet podświadomie, spisują już człowieka na straty i wycofują się z jego życia. Nie chcą być przytłoczeni cudzymi ciężarami”.
Galeria to kalejdoskop 21 opowieści o zwykłych ludziach, ich codziennych problemach rodzinnych, małżeńskich i zawodowych. To niesamowicie smutny przekrój naszego społeczeństwa, często skalanego złym postępowaniem, zdradami, brakiem zaufania do drugiej osoby, wyższością nad innymi. Seks pozamałżeński, zdrady, oszustwa, związki homoseksualne, wyzysk w pracy i mobbing trapią ówczesnych, wiecznie zagonionych bohaterów. Nie mają chwili dla siebie, chcą się wyszaleć, poczuć powiew świeżości i inności w swoim życiu. Chcą spróbować żyć inaczej, taka chwilowa odskocznia do szarej codzienności. Ale – jak to w życiu bywa – czasem sprawiając sobie przyjemność ranimy innych, igramy z ich uczuciami i przekonaniami, zabawiamy się nimi. I zazwyczaj tak jest, że na końcu okazuje się, że zostajemy z niczym, sami, bez rodziny i przyjaciół. Obraz trochę przerażający, ale uważam, że bardzo prawdziwy i realny. Ta powieść pokazuje nam przekrój naszego społeczeństwa, nic z niego dodać, nic ująć. Trafne diagnozy i spostrzeżenia, pod którymi odważnie się podpisuję bez chwili zastanowienia.
Świetna lektura, każda historia jest przedstawiona z perspektyw dwóch stron, jej bohaterów. I, jak to w życiu bywa, każdy ma swój punkt widzenia i stosunek do określonych wydarzeń, często otrzymujemy obraz bardzo różny, w zależności od tego, kto jest narratorem historii. To do nas należy ocena sytuacji, opowiedzenie się po którejś ze stron, najlepiej po stronie prawdy. Ale kto mówi prawdę? Nie jest to łatwe do wychwycenia, ale nie jest to niemożliwe. Wnikliwa analiza zachowań bohaterów pozwoli na obiektywną ocenę postępowań każdej ze strony. Te krótkie historie są bardzo wzruszające i pochłaniające. W nich można się zatopić, uwikłać w nie bez opamiętania. Na tych kilku stronach opowieści jest ukazana kwintesencja całego problemu, jego rozwinięcie mogłoby spowodować, że z każdej opowieści śmiało mogłaby powstać jedna obszerna powieść. Te historie skłaniają do przemyśleń i refleksji, powodują, że po skończeniu lektury sami sobie zadajemy pytania, które przed sobą stawiali bohaterowie. Sami zmagamy się z ich niełatwymi problemami i próbujemy wyjść z matni kłopotów obronną ręką. Tę powieść powinno się czytać powoli i w wielkim skupieniu i ciszy. Chodzi o to, aby dokładnie przeanalizować i przemyśleć każdy interesujący wątek i wyciągnąć z niego wniosek na przyszłość, już dla siebie. Aby ustrzec się przed błędami, które popełniali, mniej lub bardziej świadomie, bohaterowie. To powinna być dla nas dobra lekcja pokory i uprzejmości, wiary w dobroć ludzi, nadziei, że nie zawsze w życiu będzie pod górkę, przyjdzie chwila, że będzie też z górki. Ale, aby tak było, trzeba mieć w sobie wiele pokory i miłości do drugiego człowieka, nie wolno oceniać drugiej osoby po pierwszym wrażeniu, nie poznając jej lepiej. Nie wolno gardzić ludźmi i ich upokarzać, gdyż nigdy nie wiemy, dlaczego są w określonej sytuacji życiowej, z jakimi problemami się zmagają. Nie zawsze się przed nami otworzą, bo nie chcą, aby drugi człowiek miał dostęp do ich wewnętrznego świata.
Galeria to nie jest lektura na jedną chwilę, to książka, która powinna z wami zostać na zawsze. Po nią warto sięgać w chwilach trudnych i momentach zwątpienia, ona pozwoli ujrzeć sedno własnych problemów i naprowadzić na ich rozwiązanie. To zarazem mistrzowska prowokacja do oceny własnego zachowania pod kątem ukazanych w niej, egzystencjalnych problemów. Bardzo łatwo jest oceniać innych, ale gdy już chodzi o ocenę własnego zachowania, to pojawiają się pierwsze problemy. Nie bądźmy tchórzami, stańmy twarzą w twarz z bohaterami, i zróbmy rozrachunek z własnym życiem. Do odważnych świat należy. Czyli do nas …
„Zawsze żyj tak – mawia mój ojciec, filozof i erudyta – żeby nie musieć się wstydzić za siebie, i pamiętaj – dodaje zwykle – że tworzysz swoją własną biografię. Jego życiowe credo nigdy nie obejmowało punktu docelowego i ostatecznego”.
Niesamowita i głęboka, wzruszająca i gorzka, bardzo pożądana szczególnie w dzisiejszych czasach ciągłej pogoni, pośpiechu, życiu w locie. Prawdziwa petarda, odpala już od samej iskry. Uwaga, niebezpieczna i uzależniająca!

Dla bohaterów Galerii to miejsce nie...

"Galeria" autorstwa Beaty Woźniak i Daniela Koziarskiego jest zbiorem 21 opowiadań, które łączy jedno - galeria handlowa. Dla jednych bohaterów jest ona miejscem spotkań, dla innych miejscem pracy. Sama galeria nie stanowi jednak wyłącznego miejsca opowiadanych zdarzeń. Każda z opowieści składa się z dwóch części i nieodmiennie ma bardzo zaskakujące zakończenie. Wielokrotnie złapałam się na tym, że chciałabym poznać dalsze losy bohaterów. Każde z opowiadań związane jest z innymi postaciami, które stanowią barwny katalog barwnych osobistości: starszych miłośników kotów, pracownicę perfumerii żądną sukcesu, kasjerkę tęskniącą za miłością, ojca, który próbuje naprawić swoje relacje z dorastającą córką i młodą, szaleńczo zakochaną dziewczynę i wielu więcej!

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Każda historia jest inna, za to każda tak samo intrygująca. Dodatkową jej zaletą jest fakt, że nie trzeba jej czytać "w ciagu". Można zapoznać się z kilkoma opowiadaniami, by za kilka dni przeczytać kolejne. Pozycja w bardzo pozytywny sposób mnie zaskoczyła. Zdecydowanie polecam.

Czego można spodziewać się po książce zatytułowanej "Galeria", której akcja toczy się na początku XXI w.? No tego, że jej bohaterowie łażą po zakupowej mekce, wydają w sposób bardziej lub mniej przemyślany hajs i żrą, ale tylko to, co tłuste i niezdrowe. Czy to dostaje się biorąc w łapki nową powieść Daniela Koziarskiego i pierwszą Beaty Woźniak. NIE! Te spowite przepiękną okładką (nie zaliczam tej pozycji na poczet majowego wyzwania LC tylko i wyłącznie dlatego, że Koziarski jednym z moim ulubionych pisarzy jest i choćby na jej froncie wydrukowano twarz najbardziej pogrążonej w tym kraju w żalu i rozpaczy osoby, i tak bym po nią sięgnęła)opowieści sztuk 21 (konstrukcja "Galerii" też zasługuje na brawa; jest to kilkadziesiąt podzielonych na dwie części historii z których duża większość zasługuje na to, by napisać o nich coś dużo dłuższego),których nie da się przeczytać na raz. Wszystko przez ich przekaz emocjonalny, który momentami sięga zenitu. Bo choć tytułowy przybytek zakupowy powinien służyć ludziom do wydawania pieniędzy, przy okazji jest niemym uczestnikiem ich indywidualnych historii. Idąc do galerii nie zostawiamy za sobą uczuć i doświadczeń, ale taszczymy je między sklepami, półkami i stolikami, pozwalamy, by zasiliły siłę naszych skrzydeł, lub dobiły mocnym uderzeniem w splot słoneczny. Bo co człowiek, a w ten coraz mniej chlubny poczet zalicza się również pracujących w sklepach ludzi, to historia, momentami niezwykle zawiła i bolesna. Świetna i dająca do myślenia to pozycja. POLECAM!!!

Zauważyłam jakiś czas temu, że im mniej pozytywnie nastawiam się na jakąś książkę, tym lepiej na tym wychodzę. Tak właśnie jest w przypadku "Galerii". Zostałam rozłożona na łopatki, emocjonalnie przeciągnięta i dopiero po kilku głębszych oddechach jestem w stanie napisać coś sensownego. Te opowieści sprawiły, że zanim sięgnęłam po kolejna pozycję, musiałam dać sobie trochę czasu, ochłonąć. Już dawno żadna książka, nie zrobiła na mnie takiego dobrego wrażenia. A zdarza się to tym rzadziej, jeśli chodzi o zbiory opowiadań. Do tej pory jedyne jakie czytałam, to te Stephena Kinga, nigdy nie interesowałam się tymi obyczajowi. Jak widać, błąd. Bo w "Galerii" dostałam wszystko to, czego oczekuje od książki. Dostałam przede wszystkim niesamowite doznania, z każdą kolejną strona ukazywał się przede mną kalejdoskop ludzkich historii. I nie były to historie banalne, mdłe, ckliwe czy łzawe. Absolutnie! Dostałam cały wachlarz ludzkich zachowań, charakterów.
Zawsze chce oceniać książki obiektywnie, znajdywać zarówno plusy, jak i minusy. Ale tutaj brak jest minusów. Nie jestem w stanie się przyczepić, nie moglabym. Może tylko jedno będę mieć "ale"... Za szybko się skończyło, a ja chcę jeszcze więcej.
Niezwykle cenię sobie powieści, z których wyniosę jakąś naukę na przyszłość, które zapadną mi w pamięć, sprawią że będę je przeżywać i odczuwać razem w bohaterami, że z niektórymi będę mogła się utożsamić. W tym przypadku tak właśnie jest, myślę że każdy znajdzie tutaj chociaż mały fragment dla siebie. Praktycznie w każdym opowiadaniu dało się odnaleźć jakiś piękny, pasujący i adekwatny cytat, który znajduje zastosowanie w realnym życiu. Jestem pewna, że znajdziecie tutaj chociaż jedno zdarzenie, które możecie przypasować do siebie. Ja bardzo osobiście odebrałam kilka z nich. Cieszę się, że przedstawione historie ukazane były z perspektywy obojga bohaterów, pozwoliło mi to lepiej się wczuć w każdą z nich, zrozumieć.
Rozdziały nie są długie, nie ma zbędnego rozpisywania się, niepotrzebnych dłużyzn, a jednak wszystko jest w punkt, emocje oddane są w 100%. To też pozwoliło mi na szybkie czytanie, wciągnęłam się maksymalnie i jedyne czego żałuję, to że tak szybko skończyłam.

• Romans
  • Moje :)