Zapach grzechu

Lucky
2020-03-20
2020-03-20
literatura polska

Przepraszam, ale chyba nie potrafię być obiektywna. Dlaczego to ma tak wysoką notę?
Kto to napisał? Totalna beznadzieja. Nic się tutaj kupy nie trzyma, styl pisania tragiczny, bardzo źle się to czyta... Ogólnie pomysł byłby ciekawy, gdyby został przedstawiony w inny sposób.
Nawet nie dobrnęłam do połowy. Szczerze mówiąc przeczytanie połowy tej książki to sukces i podziwiam się za to.
Miguel i jego "niunia".... Też coś

1997

Powieść dobra i może się podobać, mnie jednak ona nie porwała tak jak druga część Pokusa dotyku.Jest w niej kilka absurdalnych sytuacji, które mnie denerwowały.
Ana za długi męża zostaje porwana przez ludzi Miguela i przez nich zgwałcona, przez co oczywiście jest świadkiem egzekucji na gwałcicielu, ale jej nowy właściciel też nie jest lepszy.
Żeby przetrwać i móc zobaczyć się ze swoim malutkim synkiem, stara się być w stosunku do Miguela miła i robi wszystko, żeby go w sobie rozkochać.
Dużo nie potrzeba, bo Ana jest bardzo podobna z wyglądu do jego narzeczonej, którą zabił, bo go zdradzała.
Ana po pewnym czasie pokochała swojego porywacza, który swoim postępowaniem ciągle udowadniał ,jak bardzo mu na niej zależy. A najlepiej robił to w łóżku i scen miłosnych uniesień jest bardzo dużo, chociaż są do siebie bardzo podobne.
Trochę urozmaicenia wprowadza postać męża Any, który nagle przypomniał sobie, że ma żonę i chce, żeby do niego wróciła.
Dużo się w tej powieści dzieje, są tajemnice które skrywa Miguel, sa porachunki mafijne ale mnie to jakoś nie wciągnęło. Brakowało mi tego czegoś co powoduje, że chce się wiedzieć co dalej.
Napisana jest w bardzo nierówny sposób. Po ciekawym początku długo nic ciekawego się nie dzieje i dopiero akcja przyspiesza pod sam koniec.
Ale zachęcam do przeczytania, żeby poznać jak wyglądało dzieciństwo Natana bohatera drugiego tomu.

Żeby przetrwać i móc zobaczyć...

"To ona wprowadziła do mojego życia miłość, radość,szczęście i nadzieję. To dla niej otworzyłem swoje serce. Jest wszystkim, czego pragnę, wszystkim o czym śnię."

Jednego dnia Ana jest szczesliwą żoną i matką.. Drugiego zaś budzi się w obcym miejscu, gdzie dowiaduje się, że została sprzedana jak zwykła rzecz, w dodatku przez własnego męża! Od teraz ma być kobietą Miguela, groźnego gangstera, który może zrobić z nią co tylko zapragnie, a pragnie własnie jej. Ana planuje ucieczkę, jednak szybko orientuje się, że nie będzie jej to dane. Aby odzyskać syna musi się podporządkować, czy tego chce czy nie. Pozostaje jej zaufać swojemu oprawcy i zrobić wszystko, aby trzymał jej stronę. Czy jej się to uda? Czy będzie na tyle silna i przetrwa? A może Miguel nie jest wcale takim potworem za jakiego go uważa? Czy zdoła go pokochać? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Dlaczego to właśnie Ana była kobietą, którą Miguel chciał mieć przy swoim boku?

Książki autorki uwielbiam i przeczytałam już kilka tytułów, jednak ta książka jest zdecydowanie mocniejsza i odważniejsza niż te, które czytałam. Nie jest to lekki i słodki romans! Autorka nie oszczędzała bohaterów, szczególnie Any. Jej życie wywróciło się z dnia na dzień do góry nogami, zamieniło się w piekło i najgorsze było to,że nie mogła nic zrobić, aby się z niego wyrwać. Tyle czasu żyła u boku swojego męża, a on okazał się zupełnie inną osobą! Została skrzywdzona niejednokrotnie, przeszła naprawdę wiele. Nie była kobietą, którą było łatwo złamać, miała silną osobowość i to mi się w niej podobało.

Miguel musiał sobie zapracować na moją sympatię. Na początku postrzegałam go jako potwora, który za wszelką cenę chciał dostać to, czego pragnął. Po trupach do celu, nie zważając na nic. Zrozumiał swój błąd i wyciagnął wnioski, zmienił swoje zachowanie i podejście do Any. I takiego Miguela właśnie polubiłam.

Zabrakło mi czegoś na początku ich relacji. Moim zdaniem Ana za szybko zaufała i wybaczyła Miguelowi, za szybko coś do niego poczuła. Mimo tego kibicowałam im i z zaciekawieniem śledziłam ich losy. Drogi usłanej różami to oni nie mieli. Tajemnice,były mąż,gangsterskie porachunki, ale dzięki temu w książce ciągle się coś działo. Jesteście ciekawi jak zakończyła się ta historia?

Absolutnie nie polecam... zapowiadała się bardzo ciekawie, niestety straciłam zainteresowanie po jakiś 100 stronach. Dawałam jej szanse, niestety nie dotrwałam co końca... szkoda czasu...
Historia przekoloryzowana.. absolutne NIE...

Historia przekoloryzowana.. absolutne NIE...

Z przyjemnością daję Dyszkę :)
Pierwszy raz sięgnęłam po książkę Niny Bekher i nie żałuję. Była to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam, a czytam naprawdę sporo....
Serdecznie Polecam
PS. Kontynuacją tej historii , w której Natán jest głownym bohaterem jest "Pokusa Dotyku" 😊

Z przyjemnością daję Dyszkę :)
Serdecznie Polecam

Zapach Grzechu to książka pełna akcji i tajemnic! Grozny gangster zakochuje się w Anie i zmienia się dla niej, ale kim jest Alma i co stało się z Jamesem Pattersonem? Książkę czytało mi się bardzo szybko, fabuła jest od pierwszych stron wciągająca.

Z wielką przyjemnością przeczytałam kolejną książkę Nany Bekher. Głowni bohaterowie mieli cały czas pod górkę ale nie dali się złamać. Bardzo polecam wszystkim 😊

Uwielbiam twórczość Nany, zawsze z ogromną przyjemnością sięgam po jej powieści. „Zapach grzechu” dość długo odleżał na mojej półce, zanim zabrałam się za przeczytanie historii Any i Miguela. Czytałam dotychczas wszystkie opowieści autorki, każdą z nich byłam zachwycona, uwielbiam jej lekkość pióra i to, że te opowieści mają w sobie to coś, co rozkochują w sobie czytelnika, ale niestety bardzo smutno jest mi to napisać, ale moim zdaniem jest to najsłabsza z dotychczas wydanych jej książek. Nie jest tak, że jest ona całkowicie zła, mnie jednak ona nie porwała. Było kilka absurdalnych sytuacji, sama akcja pędziła troszkę zbyt szybko i działo się zbyt dużo już od samego początku. Przytłoczyła mnie też spora ilość nazwisk, przez co ciężko było mi się połapać, kto był kim i jakie miał zadanie, przez co miałam problem z koncentracją. Wiem, że autorka chciała jak najlepiej, żeby książka była dobrze przyjęta, ale moim zdaniem przedobrzyła i z ilością akcji i z zamotaniem całej fabuły, przez co mi książkę czytało się po prostu ciężko. Co do bohaterów, również nie poczułam z nimi żadnej więzi, Ana wkurzała mnie okrutnie, naiwna, pusta i słabo rozgarnięta. Miałam ochotę wielokrotnie nastrzelać ja po pysku. Jedynie co w moich oczach zyskał Miquel, który pomimo tego, że na początku lektury zraził mnie do siebie swoją brutalnością względem Any, to późniejszymi zachowaniami zyskał w moich oczach.

Pomimo tego, że mi ta historia nie do końca przypadła do gustu, was gorąco zachęcam do tego, abyście sami wyrobili sobie o niej opinię. Ja nadal pozostaję wierną fanką autorki, a tą propozycję uznam, że miała po prostu słabszą chwilę podczas tworzenia. W mojej ocenie ma ona 5/10.

Paula

⭐Recenzja 1️⃣2️⃣⭐

🏵Ana wiedzie z pozoru szczęśliwe życie, ma cudownego męża i dwuletniego synka. Gdy pewnego dnia budzi się związana i w nieznanym miejscu, oraz dowiaduje się, że za długi męża hazardzisty została sprzedana, jest w totalnym szoku.
To nie może być prawda, jej James nigdy nie zrobiłby czegoś takiego.
Czy możliwe, że wogóle nie znała mężczyzny z którym spędziła tyle lat?
Gdy zostaje dostarczona do Miguela, któremu została sprzedana, jej koszmar dopiero się zaczyna.
Miguel jest niebezpiecznym i bezlitosnym mężczyzną. Krzywdzi Ane i separuje od synka.
Kobieta jest załamana, ale postanawia rozkochać go w sobie, bo ma nadzieję, że w ten sposób odzyska dziecko.
Miguel nie ufa kobietom, a wszystko to za sprawą byłej narzeczonej, która w przeszłości go zdradziła.
Czy Ana będzie w stanie skruszyć mur, którym się otoczył i zdobyć jego serce?
Czy Miguel jej zaufa i spróbuje naprawić wyrządzone krzywdy?

🏵Jest to romans mafijny, z którym bardzo miło spędziłam czas. Jest jeszcze druga część, którą przeczytałam najpierw, pod tytułem "Pokusa dotyku", w której poznacie historię dorosłego już synka Any, Natana. Tak bardzo mi się spodobała, że postanowiłam przeczytać także część pierwszą.
Muszę powiedzieć, że obie książki bardzo mi się podobały. Autorka ma lekkie pióro i ciekawie przedstawiła zarówno bohaterów jak i fabułę, oraz była w stanie zainteresować i zaskoczyć czytelnika.
Historia przedstawiona z perspektywy zarówno Any, jak i Miguela, co pozwala lepiej poznać naszych bohaterów, ich myśli i uczucia.
Dla fanów romansów mafijnych lektura obowiązkowa.

⭐Recenzja 1️⃣2️⃣⭐

To nie może być prawda, jej James nigdy nie zrobiłby czegoś takiego.
Czy możliwe, że wogóle nie znała mężczyzny z którym...

Uwielbiam książki Nany Bekher!

Uwielbiam książki Nany Bekher!

• Polscy autorzy
  • Wydawnictwo Lucky