Wicekrólowie

Data 1. wydania:
2000-01-01
Zofia Ernstowa

więcej Więcej

Przeczytałam w dwa dni. Książka wybitna. Że XIX-wieczne powieści dłuższe niż trzysta stron, a już zwłaszcza z kręgu innego niż angielsko-, francusko-, sporadycznie niemiecko- czy rosyjskojęzyczny dobrej passy u nas nie mają, wyrazy uznania dla Tłumaczki za wysiłek i dla Wydawnictwa za podjęcie ryzyka publikacji!

Że osią powieści są losy arystokratycznej rodziny Uzedów, już...

Aż dziw, że takie arcydzieło musiało czekać ponad 120 lat na polską edycję. Powieść doskonała! To taka monumentalna, wielowątkowa powieść obyczajowa, z akcją na Sycylii, z ogromnym, właściwym XIX – wiecznej powieści rozmachem. Fabuła rzucona jest na wyraziste tło historyczne czasów risorgimenta (zjednoczenia Włoch), upadku Królestwa Obojga Sycylii.
Osią powieści są dzieje...

• Avanti Italia!
  • Trudno dostępne