Inspiracja

Okładka książki Inspiracja Adrian Bednarek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Inspiracja
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Cykl o Oskarze Blajerze (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Cykl o Oskarze Blajerze (tom 1)
Novae Res
2020-06-02
2020-06-02
Bednarek inspiracja thriller seryjny morderca morderstwa intryga

Wyróżniona opinia i

Inspiracja

przeczytanych książek 109 napisanych opinii 61

Świetna książka. Bardzo dobrze wykreowane postaci, zwłaszcza głównego bohatera. Przez książkę się płynie.

Trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Świetne rozdziały mieszają się z momentami absurdalnymi. Czyta się szybko i dobrze, ale nie raz pomyslałam "ale przegięcie".

Po „Inspirację” sięgnęłam w audiobooku. Kuszący opis, a do tego lektor Filip Kosior dało mi mega dobre połączenie. I nie zawiodłam się na tej historii. Było ciekawie, wciągająco, czasami mocno i brutalnie, ale mimo wszystko fajnie i przyjemnie się tej książki słuchało.
W „Inspiracji” głównym bohaterem jest Oskar. Jego matka zginęła z rąk seryjnego mordercy, a on w ramach terapii postanowił zacząć pisać. Pisać oczywiście kryminalne opowiadania na Wattpadzie. Kiedy na pogrzebie zamordowanej nastolatki poznaje Luizę, jego życie diametralnie się zmienia. W jaki sposób? Co się stało? Tego oczywiście nie zdradzę.
Główna fabuła krąży wokół Oskara, jego przeszłości, jego miłości do Luizy i typa, którego policja okrzyknęła Łowcą Nimfetek. W książce nie zabrakło spokojniejszych, wręcz bardzo luźnych scen, które są takim przerywnikiem, mającym za zadanie uspokoić emocje. Taką mocniejszą częścią jest niewątpliwie ta druga strona historii, pewna obsesja (która ciągle się pogłębia i narasta),połączona z grasującym seryjnym mordercą. Niektóre sceny są przepełnione brutalnością. Autor nie owija w bawełnę, prezentując nam wszystko na surowo, bez zbędnego łagodzenia tego, co się dzieje. W tym wszystkim ciekawe jest też to, jak działa i zmienia się sam Oskar. Im większy natłok danych zdarzeń i emocji, tym mocniej się to na nim odbija.
Jak dla mnie „Inspiracja” to naprawdę bardzo dobra książka, która potrafi trzymać czytelnika w napięciu i nieco nim zakręcić. Sama końcówka jest bardzo zaskakująca i daje fajne, intrygujące przejście do drugiego tomu.

Wow! To, że napiszę, że książka jest bardzo brutalna chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem? W końcu Adrian Bednarek słynie z powieści, z których krew dosłownie wylewa się litrami : )

Jestem pod wrażeniem kreatywności autora. Fabuła opowiada o Oskarze, który interesuje się seryjnymi mordercami i pisze o nich na WattPadzie. Pewnego dnia poznaje Luizę, tworzy się między nimi relacja i wszystko byłoby cudownie, gdyby nie ojciec dziewczyny, co do którego chłopak zaczyna mieć bardzo poważne podejrzenia.

Jest to bardzo dobry początek serii i z ogromnym zaangażowaniem słuchałam całego audiobooka. Przesłuchałam go chyba w trzy dni i bez odpoczynku przeszłam do słuchania tomu drugiego : )

(Zakończenie oczywiście wgniotło mnie w fotel i przez chwilę nie mogłam dojść do siebie).

Kolejna przeczytana książka Autora. Nie zawiodłem się, po książce "Zapomniany" . Czytając "Inspirację" - nie mogłem się oderwać od lektury. Autor trzyma poziom. Do końca, nie wiadomo jak cała sprawa się zakończy. Pozornie główny wątek, wydaje się zakończony, ale zostaje jeszcze ponad 100 stron książki, więc co się wydarzy dalej.......??? Książka trzyma w napięciu do samego końca.... Bardzo dobre zakończenie, ponieważ nie lubię, happy end:-)Z niecierpliwością sięgam po Obsesję....

Czytało się świetnie. Bardzo dobry styl, dobre nienudzące opisy. Szybko przeczytałam. Ale fabuła taka sobie. Dla mnie bezsensowna i nierealna. Do tego sceny seksu i natchniona miłość - gdybym chciała o tym czytać, sięgnęłabym po książki innego rodzaju.

To, co w Bednarku lubię najbardziej - wciągająca od początku fabuła, trochę brutalności, bardzo dobrze skonstruowani bohaterowie. Po zakończeniu, nieco obawiam się, w którą stronę pójdzie dalej fabuła, ale chętnie sięgnę po drugi tom.

totalny sztos polecam

totalny sztos polecam

Oskar Bajer miał w mojej głowie wysoko postawioną poprzeczkę, bo serii z Kubą Sobańskim, innym bohaterem autora. No i niestety jej nie przeskoczył, według mnie to najsłabsza z książek autora, Oskar momentami zachowywał się irracjonalnie, zresztą wydaje się jakby wokół pałętali się sami seryjni mordercy, jest to dosyć brudny świat i mroczny.

Ale były mocne momenty. Scena gw**u opisana pod koniec mocno wstrząsająca. Dam pewnie szansę kolejnej części, ale to za jaaakiś czas

Ale były mocne momenty. Scena...

Skończyłam czytać kolejną powieść, kolejny kryminał. Trwało to długo, ale nie znaczy to, że ta książka była zła i mi się dłużyła i mnie nudziła. Wręcz przeciwnie. Wracam na swoje czytelnicze tory, a ta książka to mistrzostwo.

W mieście zostają uprowadzone dziewczyny, młode i piękne. Po jakimś czasie ich ciała zostają odnalezione, a zwłoki martwych dziewcząt i sposób, w jaki zostały potraktowane przez mordercę, przyprawiają o gęsią skórkę. Głównym bohaterem jest Oskar, chłopak, który ma bardzo mroczną przeszłość i skrywane emocje odreagowuje pisząc kryminalne opowiadania. To właśnie on wpada na trop mordercy. A kim jest morderca? Tego dowiadujemy się już w połowie książki, ale jest tu bardzo dużo plot twistów i zaskakujących momentów. Samo zakończenie również zaskakuje i jestem ciekawa, co wydarzy się w kolejnym tomie.

Po raz pierwszy sięgnęłam po twórczość autora i jestem zachwycona. To jest dokładnie to co lubię w kryminałach. Jest mocno, brutalnie, brudno, ukazane są w dosadny i bardzo mocny sposób zło człowieka i jego demony. Mamy tu również świetnie ukazane obrazy psychologiczne postaci. No to jest dokładnie to, czego oczekuję od dobrego i mocnego kryminału. Nie jest to lekki kryminał, tu się dzieje akcja od początku do końca. Są sceny mocne, konkretne i brutalne. Zdecydowanie polecam i jeśli autor wszystkie swoje książki pisze w tym stylu to trafia na moją listę top autorów kryminałów.