Pierwotny

Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Tropiciel (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
tropiciel polska fantastyka małgorzata lisińska krasnoludy
Genius Creations
Tropiciel (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
tropiciel polska fantastyka małgorzata lisińska krasnoludy

Małgorzata Lisińska - Pierwotny

#fantasy #seriatropiciel

"Pierwotny" to trzecia i ostatnia część serii Tropiciel. Trochę szkoda rozstawać się ze światem Likal, Yasy i rubasznego Sodiego 😢

W tej części Likal zawieszona między życiem a śmiercią czeka na pomoc swych przyjaciół w Smoczym Królestwie. Yasa z kolei poza pytaniem sobie biedy z kobietami swojego życia stara się...

Troszkę przekombinowana - całą serię potraktowałam jako przerywnik między kryminałami. Bawiłam się świetnie przy lekturze - to było coś zupełnie innego niż to po co sięgam zazwyczaj.

Szczerze mówiąc doczytałem do końca, bo musiałem skończyć serię. Napisać, że to najsłabszy Tom, to niewiele napisać. Bardzo statyczna historia.

Trzeci tom trochę cierpi na "syndrom kolejnej części" - ale w ogólnym rozrachunku wszystkie trzy tworzą ciekawą historię.

Bardzo mało się działo, a finał trwał moment. Trochę szkoda świata, bo miał większy potencjał.

Jak dla mnie to typowy przykład zmarnowanego potencjału wypracowanego w pierwszym i drugim tomie. Zacytuję tylko samą autorkę "Och na litość bogów! Ta tragedia, jak z kiepskiego widowiska, przestaje być zabawna."

Nie tak dobra jak Czarownica, ale i tak jestem zadowolony.

Rewelacyjne zakończenie awanturniczo-łotrzykowskiej trylogii fantasy o Sodim, Yasie, Rosie i Likal. Pierwotny z przyjaciółmi musi pokonać szereg przeciwieństw, by uratować swoją podopieczną, odnaleźć dziecko i znaleźć miłość. A szukając, czasami odnajdujemy więcej, niż byśmy się spodziewali:)
Lekkie fantasy ze specyficznym, niepodrabialnym, swojsko wulgarnym humorem...

Zapewne to moja wina, ale jestem zawiedziony. Miałem nadzieje, na kontynuacje lekkiej fabuły przeplatanej rubasznym humorem Sodiego i zimną pewnością siebie Yasy... A dostałem prawdziwy test na pamięć, kto jest kim i ilość wątków która wymaga ołówka i kartki by się w tym nie pogubić. Nie twierdzę, że książka jest zła! Gdybym tego oczekiwał co dała to był bym kontent! Ale ja...

Kiedy przeczytałem "Tropiciela" miałem nadzieje na nowy wspaniały cykl i niezawiodłem się. Z każdym nowym tomem fascynacja rośnie. Może przesadzę porównując go do świata Tolkena, ale ilość wątków która się w pierwszych trzech tomach pojawiła jest niesamowita. Na razie poznaliśmy historie Likal, swietnie napisana z możliwością dalszej kontynuacji, ale przypuszczam ze...

• 2020
  • 2020