Dzikus, czyli wyjęty spod prawa

Okładka książki Dzikus, czyli wyjęty spod prawa Wanda Żółkiewska
Okładka książki Dzikus, czyli wyjęty spod prawa
Wanda Żółkiewska Wydawnictwo: Czytelnik literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Czytelnik
1976-01-01
1976-01-01

Czytam wszystko co tylko dotyczy Bieszczad. Musiałam więc przeczytać również i tę książkę, która jest przeznaczona głównie dla dzieci. Ale czyta się ją bardzo chętnie i przyjemnie.

Fabuła bardzo ciekawa,akcja trzyma w napięciu.
Historia opowiada o 12-letniej Marysi,która po zapaleniu opon mózgowych wyjeżdża w Bieszczady.
W górach poznaje zwyczaje i obyczaje natury zwierzą,a także ludzi.
Przepiękna,poruszająca książka bardzo zachwyciła mnie.

Fabuła bardzo ciekawa,akcja trzyma w napięciu.
W górach poznaje zwyczaje i obyczaje natury zwierzą,a także ludzi.
Przepiękna,poruszająca książka bardzo zachwyciła mnie.

super książka , gorąco polecam . Czasy powojenne w Bieszczadach.

super książka , gorąco polecam . Czasy powojenne w Bieszczadach.

Książka prosta w przekazie. Akcja toczy się w Bieszczadach i to o nich jest cała opowieść. O miłości do bieszczadzkiej przyrody i szacunku do natury.
Głównym bohaterem jest 12-letnia dziewczynka, która po zapaleniu opon mózgowych, zostaje wysłana do wujka w góry, w celu rekonwalescencji. Jej krewny jest pułkownikiem, byłym partzantem, który po wojnie buduje dom nad brzegiem Sanu, w środku lasu, w oddali od okolicznych wiosek.
Dziewczynce wujek od razu przypada do gustu. Człowiek ten odkrywa przed nią świat przyrody i rządzące nim prawa. Stary myśliwy okazuje się być doskonałym gawędziarzem i raz po raz zabiera czytenika do świata wspomnień, w których główną rolę odgrywają bliskie mu zwierzęta i wątki wojenne.
Książkę polecam młodszym czytelnikom. Starsi wyjadacze mogą odnaleźć w niej chwilę wytchnienia, przyjemnego oderwania od rzeczywistości albo stanowić przypomnienie o pierwotnej ludzkiej naturze i tym jak bardzo jesteśmy od niej oderwani.

Cudowna książka! Za pierwszym podejściem przeczytałam nie wiele i nie spodobało mi się, za drugim razem wzięłam ją i za jednym zamachem przeczytałam 60s. (usprawiedliwiam się ,że wtedy byłam mała i jak na jeden wieczór było to dla mnie dość dużo ;))książka bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu. Jest piękna! Gorąco polecam :D

jedna z moich ulubienszych ksiazek dziecinstwa :)

jedna z moich ulubienszych ksiazek dziecinstwa :)

• Młodzieżowe
  • Dziecięce
  • Z dzieciństwa i troszkę później :)
  • Dzieciństwo
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Dzikus, czyli wyjęty spod prawa