Matki wielkich Polaków.

Muza
Matki wielcy Polacy biografie historia Polski
historia
Matki wielcy Polacy biografie historia Polski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Szkoda że Pani Barbary nie ma już wśród nas, ale dobrze że zostały Jej książki. Każda Jej pozycja to uczta słowa. Tak jest i teraz.
Czyta się książkę powoli, ale z satysfakcją. Autorka pochyla się nad rzeczami, które często nam umykają na co dzień. Oddaje cześć matkom, nie tylko wielkich ludzi. Kieruje nasz wzrok na matki wokół nas.

Im więcej książek historycznych czytam, tym częściej zauważam, jak niewiele w historii mówi się o kobietach. Marginalizowanie ich roli w dziejach zdecydowanie zaburza obraz minionych epok, dlatego tak cenne są dla mnie pozycje, w których głównymi bohaterkami są właśnie one. Niebywale trudnego zadania odtworzenia biografii matek słynnych Polaków podjęła się Barbara...

Barbara Wachowicz w swojej książce "Matki Wielkich Polaków", poświęca każdej z matek oddzielny rozdział i choć historia każdej z nich w niczym nie przypomina pozostałych, to łączy je jedno – wychowały wielkich Polaków, więc same również musiały być osobami nieprzeciętnymi. Autorka śledząc ich losy, wczytuje się w dokumenty i opinie im współczesnych, aby odnaleźć odpowiedź...

Dyskusje

• Historia Polski
  • 2018
  • Biografie
  • 2017
  • Nie jestem zainteresowana
  • Historia

Dodaj cytat z książki Matki wielkich Polaków.