Gra cieni

Okładka książki Gra cieni Anna Tuziak
Okładka książki Gra cieni
Anna Tuziak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Uroboros (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Uroboros (tom 1)
Heartbeats
2020-06-23
2020-06-23
literatura polska

W tej książce mocno kuleje fabuła, a dokładniej jest pełna nieścisłości i mówiąc brutalnie bzdur. Autorka postanowiła wprowadzić wątek wybuchu elektrowni atomowych, kilku dodajmy. A potem postanowiła prowadzić fabułę jakby nic się aż tak poważnego nie stało. Skażenie? Jakie skażenie... nic o tym nie jest wspomniane. Ja wiem, że to jest fikcja literacka, ale szanujmy się i trzymajmy chociaż podstawowych faktów. Po wybuchu jakim opisuje autorka, nie tylko kawałek Stanów by ucierpiał, a prawdopodobnie całe byłyby nie do życia.
Jak dla mnie to nic się tutaj kupy nie trzyma i to już od samego początku. Nie polecam.

Z twórczością Anny Tuziak miałam już styczność przy okazji "Francuskiej kocicy". Już wtedy wiedziałam, że cokolwiek wyjdzie spod pióra autorki musi trafić w moje ręce. Oczywiście nie zawiodłam się.

Historia przedstawiona w "Grze cieni" jest szczegółowo dopracowana i wyważona. Ciągle rozwijająca się akcja nie pędzi. Mimo sporej ilości stron, nie czułam się przytłoczona, a już na pewno nie znudzona.
Czas, miejsce i przede wszystkim wydarzenia poprzedzające akcje zostały doskonale wykreowane i przemyślane.
Żeby zbytnio nie spoilerować przedstawię pokrótce bohaterów;

"Cichych kroków nikt nie usłyszał. Drobnej sylwetki nikt nie zobaczył. Aż do momentu, gdy stanęła tuż pod szubienicą"

Moment, w którym ta drobna istota postanowiła uratować młodego mężczyznę przed nieuniknionym, sprawił że aż wstrzymałam oddech z niemym pytaniem "czy jej się uda?"
Azura Valdez, zarówno poważna jak i pracowita, a jednocześnie tak samo jak oddana tak i szalona. Piękna i odważna właściciela plantacji winogron. Bohaterka tej historii potrafi skraść serce niejednego mężczyzny i sympatię czytelników. Moją zyskała już na samym początku.
Zdeterminowana, by uratować życie mężczyzny, który przed laty stanął na jej drodze, nie zawahała się wkroczyć w paszczę lwa, którym jest niewątpliwie Stanford.

Co może czuć człowiek w momencie, gdy na jego szyi spoczywa lina, która już za chwilę pozbawi go życia?
Bardzo szybko okazało się, że ów mężczyzna jest jedyny w swoim rodzaju. Logan Nevil, bo o nim mowa już w chwilę po brawurowej akcji przeprowadzonej przez nieznajomą, mimo ran na ciele zapewniał ją o swej sprawności seksualnej.
Były szef mafii i okryty złą sławą przestępca o bogatej kartotece.
Nie wiem czy jego charakter czy też specyficzny sposób bycia sprawił, że do samego końca, mimo innych męskich postaci występujących w tej powieści, ani na chwilę nie przestał być moim faworytem. Sposób w jaki traktował i szanował swoich przyjaciół bardzo mi zaimponował, a niezachwiana pewność siebie dodawała niesamowitego uroku.

Nick O' Connor. "Brat", przyjaciel i wspólnik Logana. Zupełne jego przeciwieństwo, a jednak w chwili, gdy jego bliscy są zagrożeni gotowy do największego poświęcenia. Nawet jeśli miałoby to być życie.
Każde z nich zdolne jest by zrobić wszystko i to chyba najbardziej podoba mi się w tej historii.

Już niebawem sięgnę po kolejny tom ich przygód pt. "Piękna i Socjopata"
A już teraz polecam sięgnięcie po tę część, bo naprawdę warto.

Od wybuchu katastrofy nuklearnej minęło sześć lat. Rządy w Nowym Yorku obejmuje gubernator Stanford. Jego celem jest Logan Nevil - były szef mafii braci Uroboros. Mężczyzna pragnie jego śmierci. Tego dnia ma odbyć się jego proces podczas, którego zostanie skazany na karę śmierci. Jednak w ostatnim momencie zostaję uprowadzony...
,,Gra cieni,, jest bardzo wciągającą historią od której nie da się oderwać. Cała akcja rozwija się powoli, by w pewnym momencie przyspieszyć. W tej części głównie skupimy się Loganie i Azura. Wprowadzenie nowych wątków i bohaterów skomplikuje sytuację, która do samego końca jest niepewna.
Bohaterowie zostali ciekawe stworzeni. Emocje jakie mi towarzyszyły podczas czytania  były skrajne. Natomiast w ostatnich rozdziałach te emocje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Azura jest narwaną, a zarazem niebezpieczną kobietą. Która jak sobie coś postanowi to nikt nie jest w stanie jej powstrzymać. Logan to mężczyzna, który z całych sił próbuje przekonać wszystkich do okoła, że jest zły i  niebezpieczny, a tak naprawdę przy bliższym spotkaniu bardzo dużo zyskuje w oczach, pomimo czynów, których kiedyś się dopuścił. Niezauważa zmian, które w nim zaszły. Ta dwójka to mieszanka wybuchowa. Oboje są uparci, a przepychanki słowne niejednokrotnie sprawiły, że uśmiech gościł na mojej twarzy. Pomiędzy bohaterami jest chemia, którą czuć na każdym kroku, oni jej niewidzą. A relacja która ich obecnie połączyła to przyjaźń.
Swoją uwagę zwróciłam na bohaterów drugoplanowych, którzy są częścią historii. Oni tworzą ją ze wszystkimi, nie zostali pominięci. Wszystkie decyzje, które podejmują są przedstawione i mogłam się przekonać czym się kierowali w danej chwili.
A zakończenie... Siedziałam z otwartymi ustami i nie wierzyłam, w to co czytam.(tak się nie powinno kończyć, przynajmniej nie w takim momencie) bardzo się cieszę, że pod ręką mam kolejny tom historii i na bieżąco mogę poznawać Dalsze losy bohaterów. Autorce gratuluję fantastycznego debiutu. Wam za to kochani polecam z całego serca. A ja znikam i biorę się za kolejny tom.

,,Gra cieni,, jest bardzo wciągającą historią...

" - Żyjesz, nawet nie myśląc o cieniu, on nie ma znaczenia, chociaż masz rację, zawsze przy tobie jest, ale to tylko cień, czasem, nawet gdy na niego patrzysz, to go nie widzisz."

Sześć lat po wybuchu katastrofy nuklearnej, rządy w Nowym Jorku obejmuje samozwańczy gubernator Stanford. Jego głównym celem jest wyeliminowanie Logana Nevila, byłego szefa mafii braci Uroboros. Podczas procesu ma zostać skazany na karę śmierci. Zostaje jednak uprowadzony i nikt nie wie, co się z nim stało.

"Gra cieni" to debiut autorki Ani Tuziak i tak naprawdę żałuję, że tak późno po nią sięgnęłam. Od samego początku coś mnie do niej ciągnęło. Niebanalny i bardzo oryginalny pomysł na fabułę, w którym występuje mieszanina różnych gatunków oraz bohaterowie, którzy zyskali moją sympatię już od samego początku. Sięgając po nią, tak naprawdę nie wiedziałam czego się spodziewać. Z początku wydaje się być ona bardzo zagadkowa, ale w miarę rozwoju fabuły, zaczynamy wchodzić do świata bohaterów, którzy są z pewnością wyjątkowi. Nie brakuje w niej akcji i mocnych scen, ale jest również podszyta humorem i rewelacyjnymi dialogami. Opowiada ona o pięknej i prawdziwej przyjaźni, dla której bohaterowie są w stanie poświęcić wszystko, nawet swoje życie. Ja jestem zachwycona wykreowanymi postaciami, a cała historia jest z pewnością orginalna, nieszablonowa i niesamowicie wyjątkowa.

Hrrrr... hrrrr... hrrrrr... hrrrr...
Mam nadzieję, że to zgrzytanie zębów mi kiedyś przejdzie😱
Zastanawiam się co to było?! Takich dyrdymałów już dawno nie czytałam.
Opis książki ciekawy i na tym się kończą zalety tej pozycji. Liczyłam na dobrą rozrywkę, a dostałam ból głowy i rozstrój żołądka. Żałuję każdej minuty spędzonej na lekturze tego wątpliwej klasy dzieła.
Akcji żadnej, cały czas tylko gadanie, gadanie, połączone z gadaniem o tym samym. Ani to rozmowy śmieszne, ani zabawne, ani wogóle jakieś... Może pomysł na fabułę był, ale się szybko autorce ulotnił. Przez pierwsze 100 stron książki główni bohaterowie uciekają przed pogonią i ciągle gadają. Jak docierają na miejsce, to znowu gadają o tym samym. Niewiele się dzieje. Autorka próbuje przemycić jakieś przerwy w rozmowie, ale nie bardzo potrafi przerwać słowotok swoich bohaterów😳
Długo książka stała na mojej półce i gdybym wiedziała co jest w środku, to pewnie jeszcze dłuuuuugo by postała. Głupia ja, że nie czytając, zakupiłam tom drugi... Głupia ja, głupia...ehhhh...
Rzadko się to zdarza, ale niestety czasem tak jest, że czytam inną książkę niż reszta zadowolonych czytelników.
Szkoda nerwów!

Hrrrr... hrrrr... hrrrrr... hrrrr...
Mam nadzieję, że to zgrzytanie zębów mi kiedyś przejdzie😱
Zastanawiam się co to było?! Takich dyrdymałów już dawno nie czytałam.
Akcji...

Jest to nietypowa książka z mieszanką gatunkową.
Autorka zabrała nas w podróż do Stanów Zjednoczonych po katastrofie nuklearnej.
Główny bohater Logan Nevil, były szef mafii Uroboros jest na celowniku gubernatora Stanforda. On nie cofa się przed niczym, jest nieobliczalny i idzie po trupach do celu i to dosłownie. A jego głównym celem jest właśnie Logan. Gdy już myśli, że uda mu się pozbyć problemu, zjawia się ona- Azura. Młoda, piękna kobieta, szalona i działa pod wpływem impulsu. I właśnie wtedy pomaga Loganowi uniknąć śmierci. Okazuje się, że poznali się parę lat wcześniej. Zabiera rannego Nevila do siebie na Kubę i tam między nimi rodzi się prawdziwa przyjaźń z "przywilejami". Gdy Azura z troski o przyjaciela stara się na własną rękę pomóc i dowiedzieć się prawdy o przyjacielowi Logana- Nicku ściąga na siebie i Nevila niebezpieczeństwo w postaci gubernatora, on dalej nie odpuszcza i szuka teraz ich obu.
Jest to historia pełna emocji. Książka wciąga, ocieka humorem.a także czuć strach. Główni bohaterowie wykreowani idealnie ich dialogi doprowadzały mnie do łez. Ciekawość doprowadzała, że czytałam książkę do późnej nocy aby dowiedzieć się jak wybrną i co ich dalej spotka. Przy tej książce nie da się nudzić, naprawdę.

A wracając do tego, dlaczego jestem zła.. a to dlatego, że nie można zostawić czytelnika w takim momencie. To jest poprostu znęcanie się ...
Dla autorki wielkie brawa i czekam z niecierpliwością na kolejną część.
Polecam ❤️❤️❤️

Jest to nietypowa książka z mieszanką gatunkową.
Autorka zabrała nas w podróż do Stanów Zjednoczonych po katastrofie nuklearnej.

Jedna z lepszych powieści jakie w tym roku czytałam. Początkowo obawiałam się po nią sięgnąć po pierwsze ze względu na apokaliptyczne klimaty, po drugie przez to, że ma dość dobre recenzje, a niejednokrotnie się na tym sparzyłam. No i okładka trochę mnie odstraszała. Po ukazaniu się drugiej części uznałam, że jednak zapoznam się z tą serią i była to najlepsza decyzja. Powieść pochłonełam w jedną noc, co rzadko mi się zdarza. Zdecydowanie warto.

Fabuła - nietypowa. Postacie - idealnie wykreowane. Warsztat autorki - jak na debiut - zaskakująco dobry. Na pewno sięgnę po kolejne jej książki.

Słowne potyczki między dwójką głównych bohaterów doprowadzały mnie do łez. Ze śmiechu. Zaintrygowała mnie najbardziej drugoplanowa postać Catwalk. Myślę, że to dobry materiał na drugi tom.
Zdecydowanie polecam.

Jestem świeżo po lekturze "gra cieni". To nie jest typowa książka, po której sięgnięcie po inną lekturę bez problemu. Oczywiście zanim sięgniecie po inną lekturę musicie przeczytać ciąg dalszy, który właśnie zacznę. Historia osadzona jest w zupełnie innych realiach. Nuklearna katastrofa zmieniła zupełnie nie tylko Stany zjednoczone ale zapewne i świat. Ale skupiamy się na Stanach, bo to je dotknęła bezpośrednią. Mamy podział Wschód i Zachód. I samozwańczego gubernatora, którego nie da się lubić od samego początku.

Logan Nevil zostaje skazany za zbrodnie, której nie popełnił. Może i jest przestępca, szefem mafii ale nie popełnił czynu, za który zostaje skazany na szubienice. Jest gwałtowny i neiobliczalny ale także lojalny jeśli chodzi o przyjaciół, dla których zrobi wszystko. Od śmierci ratuje go "chłopak".

Azura to młoda dziewczyna. Jest szalona, działa pod wpływem impulsu i tak jest tym razem. Impuls sprawia, iż ratuje życie Logana. Tylko czy sam impuls jest tym jedynym czynnikiem, który sprawia, że podejmują spontaniczną decyzję? Co wydarzyło się 9 lat temu i jaki wpływ ma na teraźniejszość? Co łączy Aurę i Logana poza ucieczką? O tym musicie se przekonać sami.

"Gra cieni" to wciągająca historia. Niby akcja nie jest szybka, wręcz dość leniwa monetami skupia się na dwójce bohateów ale ma w sobie to cos co do niej ciągnie. Z czasem akcja przyspiesz, pojawiają się nowe wątki, całość sprawia, że wszystko się komplikuje. W zasadzie ciężko stwierdzić kto jest wrogiem a kto przyjacielem.
Bohaterowie są genialnie wykreowani, zwłaszcza Azura i Logan. Ich relacja jest dość specyficzna. Jak to oni określili są "przyjaciółmi z przywilejami". Ich przepychanki są zabawne ale ta dójka pasuje do siebie jak nikt inny.

Uwielbiam debiuty. I nawet jeśli są niezbyt udane, zawsze jest szansa, że kolejna książka autorki czy autora będzie lepsza. Tylko że ta książka jest genialna. Wprowadza nas w inne reali. Niby jest wątek mafii ale jejku to nie taka mafia, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Jest romans, ale tu znowu mamy cos czego się nie spodziewałam. Romans to "przyjaźń z przywilejami" takiego określenia jeszcze nie słyszałam. Między bohaterami iskrzy nie tylko w łżóku ale i codziennych życiu. Walczą o dominacje , oboje silny i uparci, a jednocześnie łączy ich cos wyjątkowego.

Jedynym mankamentem jest zakończenie książki. Oj byłabym wściekła, gdyby musiała czekać na tom II, a nie jak tera od razu po niego sięgnąć. Jak tak można urwać akcje i zostawić czytelnika z otwarta buzia po przewróceniu karki? Matko to jest to czego nie znoszę, a jednocześnie czuje dreszczyk emocji. Z przyjemnością polecam i zabieram się za część drugą.

Przyznam szczerze, że obawiałam się nieco tej książki. Bardzo rzadko sięgam po wątki dalece wybiegające w przyszłość, rodem z najgorszych przepowiedni.
Ale jak wielkie było moje zdziwienie,kiedy po przeczytaniu kilku kartek przepadłam na dobre kilka godzin.

Cała akcja rozgrywa się 6 lat po wybuchu nuklearnym,gdzie Stany Zjednoczone zostają podzielone na strefy. Ten czas był trudny ze względu na konieczność odbudowania namiastki normalnego życia. Wtedy również pojawia się luka w postaci racjonalnego zarządzajacego tym całym chaosem.
Samozwańczy gubernator Stanford wie doskonale,że musi wyeliminować z pola gry Logana Nevila,byłego szefa mafii Uroboros.
W tym celu oskarża go o zbrodnie,przeprowadza szybki proces skazując go na szubienicę.
I wtedy do akcji wkracza odważna postać mająca na sobie ładunek wybuchowy. Pod groźbą detonacji odbija Logana i pomaga w ucieczce.
Tym tajemniczym odważnym okazuje się Azura Grados,która wśród znanych jej osób uchodzi za herosa.
Dziewczyna w ten sposób chce odwdzięczyć się za uratowanie życia 9 lat wcześniej podczas szczelaniny w Hotelu Chambers.
Oczyszczenie dobrego imienia Logana i Nicka jest zadaniem karkołomnym,zwłaszcza, że Stanford prowadzi istne polowanie na zbiega.

Azura vel Sierra to dziewczyna niezwykła. Uparta,odważna, zdeterminowana,narwana i jednocześnie empatyczna.Bardzo lubię czytać o takich charakternych babkach,bo to oznacza,że autorka miała naprawdę dobry pomysł na postać. Sam Logan nie odstaje od swojej towarzyszki. Jako mafioso był brutalny,szorstki i ma wiele istnień na sumieniu. Jest to człowiek honoru i potrafi podziękować za pomoc.
Uwielbiam ich potyczki słowne pełne humoru,który doprowadzał Azu do pasji.

To historia wielu wątków, akcja przemyślana w każdym detalu,nie m miejsca na jakieś nieścisłości.

RECENZJA
@waspos
💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Świat, w którym nie ma reguł
Dziewczyna, która gra z ogniem
Mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym.
💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜
"Azurę traktował jak przyjaciółkę, z którą połączyło go coś wyjątkowego już w chwili, gdy spotkali się pierwszej nocy. Miał wrażenie, że jest jego odbiciem. Lustrem, które odzwierciedlało jego duszę, bez żadnej rysy, czyste, nieskazitelne, niedotknięte żadnym załamaniem ; podczas gdy jego prawdziwe odbicie było zniekształcone niczym te w gabinecie luster. "
💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Azura Grados, cudownej urody, prosta, szczera dziewczyna. Sprawy stawia jasno. Podejmuje szybkie, stanowcze i nieodwracalne decyzję. Pracowita, obowiązkowa i systematyczna. Jest narwana, harda, buntownicza i nieokrzesana.

- "Czy przypadkiem nie podeszła zbyt blisko krawędzi?
Ale krawędzi czego?"

Logan Nevil boss mafii UROBOROS. Były przestępca, którego chlebem powszednim, było zabije i zbrodnie. Jest gwałtowny i ciągle igra z ogniem. Jest lojalny, idzie przed siebie, nikogo nie udaje i robi co chce. Jest jedyny w swoim rodzaju. Chce dowieść swojej niewinności. Zależy mu na swoim bracie, przyjacielu Nicku. Mówi o sobie sociopata.

Książka opowiada historię ludzi po katastrofie nuklearnej w USA.
Logan Nevil zostaje posadzony przez gubernatora Stanforda o zamach którego nie popełnił. Zostaje skazany na karę śmierci, i gdy już ma zostać stracony, zostaje uratowany przez dziewczynę. Gubernator wszystkimi sposobami, będzie prubowała się pozbyć niewygodnego Nevila i Azury. Gdy losy Logana i dziewczyny ponownie się krzyżują, zmieni się wszystko w ich życiu. Logan będzie prubowała dowieść swojej niewinności, który oczyści go z winy.
- Czy Loganowi uda się oczyść z win których nie popełnił.
-Kim jest nieznajoma dziewczyna.
-Czemu uratowała Loganowi Życie.
- Czy ujdą z życiem.
- Co szykuje gubernator Stanford
-I co wydarzy się w ich dalszym życiu.

"Gra Cieni " to wciagajaca opowieść, którą ciężko odłożyć. Książka jest nietuzinkowa z świetnym pomysłem na fabułę książki, co czyni ją wyjątkową, intrygująca i nieprzewidywalną. Autorka ma lekki styl pisania. Wciągnęłam się w świat Logana i Azury i bardzo ich polubiłam. Poznajemy historię z kilku perspektyw, co pozwala nam bliżej poznać bohaterów. Bohaterowie niebanalni i nietuzinkowi i bardzo wyraziści. Ich szalone pomysły i przygody nie pozwalają na nudę. Zaskakujące zwroty akcji. Jest pełna tajemnic, emocji, sekretów, intryg. Trafiamy w sam środek niebezpiecznych wydarzeń. Każdy z bohaterów przeżył coś takiego w swoim życiu, co zmieniło ich postępowanie, ich życie.

Opowiada o prawdziwej przyjaźni za którą można poświęcić swoje życie.

Zakończenie które pozostawia niedosyt i pytanie co się wydarzy dalej. I czy wszyscy wyjdą z tego cało.
Czekam na drugą część. 😍😍😍😍

POLECAM BARDZO
MOJA OCENA TO 10 /10
Jestem zachwycona tą książką.

RECENZJA
@waspos
💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Świat, w którym nie ma reguł
Dziewczyna, która gra z ogniem
Mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym.
💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜

• Romans