W 80 dni dookoła świata

Okładka książki W 80 dni dookoła świata
Juliusz Verne Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Klub Podróżnika literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Klub Podróżnika
Le Tour du monde en quatre-vingts jours
Firma Księgarska Olesiejuk
2016-11-29
2016-11-29

więcej Więcej

Ciekawa pozycja ale przez film miałem do niej wyjątkowo za duże wymagania.

Bardzo fajna i zarazem lekka w odsłuchaniu książka. Świetny lektor, pan Bartosz Opania hipnotyzował swoim głosem i tym bardziej wciągał mnie w odsłuch lektury.
***
Powieść "W 80 dni dookoła świata" wysłuchałam wraz z małżonkiem w autku, pokonując kilometry dróg po Polsce... Fajna przygoda z przyjemną lekturą.

Dobrej jakości klasyka. Klasyczny układ fabuły - od początku do końca - bez udziwnień.

W dzieciństwie była to moja ulubiona książka Verne;'a - czego kompletnie dziś nie rozumiem, bo mocno nudna. A może 13-latka zaintrygował wątek pani Audy, uratowanej i wywiezionej z Indii przez Phileasa Fogga - jak dziś rozumiem: z całkowitym pogwałceniem wszelkich przepisów (ciekawe też, jak immigration officer wpuścił ją na Wyspy...)

Jako że jest to bardzo znana i wiele razy ekranizowana książka, spodziewałem się fabuły pełnej przygód i zwrotów akcji. No i zawiodłem się. Sam pomysł na podróż wokół globu daje olbrzymie pole do popisu w kwestii stworzenia wciągającej opowieści. Potencjał nie został jednak wykorzystany, bohaterowie z reguły po prostu jadą pociągiem, albo płyną statkiem. Nawet jeżeli już...

Na półkach: , , , , , , ,

Do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę Verne'a - był to "Piętnastoletni Kapitan". Byłam wtedy w wieku głównego bohatera i dosłownie ją pochłonęłam, mimo że nie czytałam wtedy zbyt wiele.
Na początku "W 80 dni dookoła świata" myślałam, że ta historia wciągnie mnie tak samo. Potem okazało się, że jednak tak się nie stało, ale i tak była to bardzo przyjemna lektura,...

Jedna z tych książek które znalazłem w starej bibiotecznce mego taty i zacząłem czytać i mi się tak spodobała że zacząłem czytac verna. Żeby tak fajnie napisać książkę to trzeba mumieć- a tutaj wspaniale robi to verne
Książce nic dodać nic ująć
Brawo dla verna- koniecznie przeczytać muszą to fani verna

Taka w miarę ok przygodówka.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Bardzo spodobała mi się ta książka, podobnie jak ekranizacja z Piercem Brosnanem w roli Fileasa Fogga (mimo że mini-serial znacznie odbiega od literackiego pierwowzoru).

9 389
    1 899