Ewangelia według św. Marka. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego

Okładka książki Ewangelia według św. Marka. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego
Mary Healy Wydawnictwo: W drodze Seria: Katolicki Komentarz do Pisma Świętego religia
religia
Katolicki Komentarz do Pisma Świętego
The Gospel of Mark
W drodze
2020-03-01
2020-03-01
Eliza Litak
Biblia Pismo Święte Nowy Testament komentarz

Okładka książki Praktyczny przewodnik po darach duchowych Randy Clark, Mary Healy
Ocena 7,0
Praktyczny prz... Randy Clark, Mary H...

Tym razem najważniejsza okazała się chyba struktura. Marek nadał Ewangelii bardzo literacki charakter w tym sensie, że poukładał przekazywane treści w bardzo znaczący sposób. Dzięki temu łatwiej zrozumieć wzajemne relacje różnych wypowiedzi czy wydarzeń, całą wewnętrzną logikę tego, co robił i mówił Chrystus.
Jest w tej Ewangelii pewna surowość, którą wielokrotnie...

Bardzo obszerny, wieloaspektowy komentarz do Ewangelii św. Marka, drugi z tej serii, który przeczytałam. Jest rewelacyjny. Można dzięki niemu poznać kontekst kulturowy, historyczny i teologiczny danego tekstu. Komentarz napisany jest jasnym, prostym, zrozumiałym językiem, co sprawia, że czytanie nie męczy, a wiele informacji zostaje w pamięci.
Zdecydowanie polecam!

W starożytności termin "Ewangelia" używany był na określenie nagrody dla przynoszących dobrą nowinę. Obecnie tłumaczenie takie całkowicie zanikło, ustępując miejsca nauce chrześcijańskiej, która zawarta w dziełach czterech Ewangelistów opisuje życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jako pisma chrześcijańskie, Ewangelie podają również skuteczny (niekoniecznie...

• Religia
  • Polecajki od Szustaka
  • Wiara
  • Najważniejsze
  • Katolicki Komentarz do Pisma Świętego
  • Religine

Dodaj cytat z książki Ewangelia według św. Marka. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego