Rady native speakera. Najczęstsze błędy Polaków mówiących po angielsku

Okładka książki Rady native speakera. Najczęstsze błędy Polaków mówiących po angielsku Matt Hammond
Matt Hammond Wydawnictwo: Storybox.pl poradniki
poradniki
Storybox.pl
2020-02-11
2020-02-11
9788381942362
języki obce angielski nauka języków obcych

Ogromna pomoc przy utrwalaniu poprawnych składni i wymowy oraz pozbywaniu się typowych dla Polaków błędów. Autor mieszkający już kilkanaście lat w Polsce jest świetnie obeznany z kłującymi ucho native speakera pomyłkami. Świetnie poprowadzone podzielone tematycznie ćwiczenia: autor pyta „jak powiemy po angielsku…”, daje chwilę na zastanowienie, po czym podaje poprawną odpowiedź i najczęściej popełniany błąd. Następnie wyjaśnia dlaczego tak a nie inaczej trzeba to powiedzieć.
Audiobook bazuje na dużym doświadczeniu lingwistycznym autora i przeznaczona jest dla osób znających angielskiego przynajmniej w podstawowym zakresie. Osobiście chętnie posłucham jej za jakiś czas- dla sprawdzenie siebie i utrwalenia poprawnych wyrażeń.

Mnóstwo bardzo użytecznej wiedzy dla użytkowników języka angielskiego. Spodobała mi się formuła tego audiobooka dająca przestrzeń dla aktywnych ćwiczeń w trakcie odsłuchu. Lektorem jest sam autor, Anglik perfekcyjnie mówiący po polsku jednak z resztkami obcego akcentu, co brzmi zarówno wiarygodnie jak i uroczo. Trochę niechlujna, brzmiąca amatorsko realizacja nagrania.

Wiadomo, że najlepiej uczyć języka obcego od native sprakerów. Matt Hammond w swoim audiobooku skupia się na najczęstszych błędach typowych dla polaków. Pokazuje przykłady kalek językowcy i inne sytuacje w których wpajana nam gramatyka polska utrudnia naukę angielskiego.

Świetna pozycja dla osób uczących się angielskiego już z podstawową znajomością tego języka.

Polecam

Polecam

Ciekawa książka dla osób już znających język angielski. Autor w przystępny sposób tłumaczy jakie błędy najczęściej popełniają Polacy mówiąc po angielsku, oraz jak ich unikać. Szczerze polecam.

Audiobook do którego warto wracać. Autor przedstawia typowe błędy językowe popełniane przez Polaków - zebrał te najczęstsze.

Krótka ale wartościowa pozycja

Krótka ale wartościowa pozycja