W okopach Stalingradu

Okładka książki W okopach Stalingradu Wiktor Niekrasow
Okładka książki W okopach Stalingradu
Wiktor Niekrasow Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Nike literatura piękna
Nike
W okopach Stalingrada
Czytelnik
1966-01-01
1948-01-01
Jerzy Jędrzejewicz

Mimo upływu lat od jej powstania, czyta się to dobrze. Może to zasługa autora, może tłumacza.
Nieliczne refleksje na temat sensu życia, walki - wcale się nie zestarzały. Stanowią też maleńką odskocznię od opisów przebiegu walk.

Bitwa stalingradzka przedstawiona przez frontowego żołnierza. Ciągły ostrzał artyleryjski, bombardowanie, odpieranie szturmów wroga i własne szturmy. Walki pozycyjne w okopach. Wszechobecna śmierć i ciężkie rany. Autor nie tylko wiernie opisał walki w Stalingradzie, ale przybliżył też zwykłych żołnierzy. Różne charaktery, osobowości, postawy w sytuacji walki na śmierć i życie. Książka niezwykle autentyczna.

Bardzo realistyczna, wciągająca, pokazująca walki, śmierć, przyjaźń, przemijanie. Przez narrację w pierwszej osobie, czuje się jakby się siedziało razem z nimi w okopach.
Polecam

Polecam

Bardzo realistycznie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w okresie walk o Stalingrad. Podczas lektury aż trudno oprzeć się wrażeniu, że czyta się po prostu wspomnienia - no ale w końcu napisał tę książkę uczestnik wydarzeń.

• Literatura rosyjska
  • Seria Nike