Marxism and Buddhism

buddyzm marksizm
publicystyka literacka, eseje
angielski
buddyzm marksizm

Autor zauważył, że jakość systemu ekonomiczno-społecznego jest pochodną kondycji ogólnoludzkiej, a nie na odwrót. Jednak, według mnie, zabrakło w tym eseju myśli dopełniającej. Mianowicie istnieją ziarna chciwości i nienawiści w gatunku ludzkim, od początku jego istnienia. Ale mimo wszystko, pewne sposoby organizacji produkcji, faworyzujące biologiczny instynkt akumulacji...

• Eseje i reportaże

Dodaj cytat z książki Marxism and Buddhism