Blondynka na Hawajach

Hawaje podróże Beata Pawlikowska Mauna Kea
literatura podróżnicza
Hawaje podróże Beata Pawlikowska Mauna Kea

Oficjalne recenzje i

Ahoj Hawaje! Ahoj przygodo!

[ 0 ] Link do recenzji

To moja pierwsza książka Beaty Pawlikowskiej. Treść książki czyta się lekko i nawet ciekawie, ale szata graficzna jest koszmarna. W przypadku tak pięknych i kolorowych wysp ma to (dla mnie) bardzo duże znaczenie i skutecznie ,,zepchnęło" tekst na drugi plan.
Nieporozumieniem jest wydanie książki podróżniczej o Hawajach z bardzo dużą ilością czarno-białych zdjęć. Autorka...

Bardzo, bardzo fajna. Po prostu. Czytało się rewelacyjnie. Multum istotnych informacji, ciekawe opisy miejsc i kultury, a do tego ładne zdjęcia. Taki poradnik i pamiętnik w jednym.

Przeczytałam bardzo dużo książek podróżniczych Beaty Pawlikowskiej. Ta najmniej mi się podobała. Za dużo przemyśleń i filozofii autorki. Wolę jej starsze książki, w których mozna było niemal czuć, że jest się w miejscu, o którym pisze. Tym razem nie czulam tego, że jestem na Hawajach. Miałam wrażenia, że autorka chce na siłę przedstawić i przekonać mnie do swojej...

Pani Pawlikowska ma wyjątkowy dar umiejętnego doboru słów w formie pisanej i mówionej.
Książka o Hawajach niezwykle ciekawa, przybliżyła nam to, co kiedyś było dla nas nieosiągalne.
Przy okazji próbuje zainspirować nas do prostoty i uważności.
Trochę trąci mi to fałszem w kontekście tego, jak Autorka mieszka... mały zgrzyt.

Książka, która porywa od samego poczatku. Cudowne klimaty, podróż w odległe miejsce... Ludzie, potrawy i krajobrazy.
Pomimo, że sama rzadko podróżuję to nadrabiam zaległości właśnie z p.Beatą, która jest najlepszym przewodnikiem.

Cudo. Ale klimat. I te legendy... I wszystko naj naj.

Bardzo przyjemna książka.
Zawiera dużo informacji dotyczących historii, wiary i codzienności ludzi mieszkających na Hawajach (niekoniecznie Hawajczyków :)).
Pani Beata w poszczególne przygody wplata swoje przekonania, co może być zaletą lub wadą.
Cenię tą książkę, dlatego że przekazuje ona wiele faktów i informacji o Hawajach.

Książka lekka, idealna na wakacyjne czytanie. Autorka opisuje swoje przygody związane z pobytem na Hawajach, które przeplata z charakterystycznymi dla niej dygresjami i przemyśleniami na temat świata. To co mnie osobiście w tej książce nudziło to przydługawe fragmenty związane z historią zwiedzanego kraju, ale być może są czytelnicy, którzy właśnie dla takich informacji...

Chciałam poznać bliżej autorkę - udało się to znakomicie. Pani Beata umiejętnie przemyca dużo swoich przemyśleń, a w pakiecie dostajemy też ciekawy opis chyba najbardziej popularnych wysp świata.

Książka lekka, zgodna z filozofią autorki. Treści filozofii życiowej są przemycane w taki sposób by pasowały do hawajskich historii. Podobało mi się wykorzystanie hawajskich słów oraz ogromna chęć poznania Hawajów sprzed komercjalizacji! Wymagało to sporo pracy :)

• 2020
  • 2020