Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii

Okładka książki Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii Raphael Bob-Waksberg Patronat LC
Okładka książki Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii
Raphael Bob-Waksberg Wydawnictwo: Insignis literatura piękna
Data 1. wydania:
2019-01-01
Monika Skowron

więcej Więcej

O miłości do BoJacka Horsemana mogłabym mówić godzinami. Kocham ten serial ponad wszystko i obejrzałam go już z dobre 5 razy. O tej książce mogę powiedzieć dużo dobrego. Miażdży mi trzewia swoimi spostrzeżeniami, a po pijaku pewnie powoduje płacz. Miłość płynąca ze stron tej książki niczym kolejna szklanka whiskey dla BoJacka. Sprawia delikatne wbijanie igieł i z jednej...

"Że życie jest przerażające i przytłaczające, i może zdarzyć się w każdej chwili. A kiedy stajesz z życiem twarzą w twarz, możesz albo być tchórzem, albo zdobyć się na odwagę, ale tak czy siak będziesz żył.
Więc równie dobrze możesz zdobyć się na odwagę."
Okej, problem polega na tym, że nie do końca wiem co myśleć o tym tworze – to zbiór opowiadań twórcy serialu BoJack...

Ta książka jest dokładnie taka, jaka spodziewałam się, że będzie. Śmiech, łzy, ból, radość, smutek, tęsknota, absurd, wszystko poprzeplatane. BoJack Horseman vibe.

Na półkach: , , , , , , ,

Jeśli szukasz książki czysto do pośmiania się, to nie tutaj. Tu się co najwyżej uśmiechniesz, może poczujesz rozbawienie... I wiele innych, mniej zabawnych rzeczy też.

Miłość jest skomplikowaną rzeczą, a autor pokazuje nam zaledwie część z jej odcieni.

Zakochiwanie się. Randkowanie. Nieskomplikowane letnie miłostki. Miłość psa. Miłość siostrzana i braterska. Złamane...

Przyznaję się bez bicia, kupiłam tę książkę bo kocham BoJacka i spodziewałam się przeczytać opowiadania tak inteligentnie napisane, jak napisany jest każdy odcinek serialu. Jakie było moje rozczarowanie gdy zaczęłam czytać... Opowiadania nierówne, w głównej mierze nudne i nie wnoszące nic nowego - ani nowej perspektywy, ani błyskotliwych puent.
Nie bez powodu jest wzmianka...

Zbór opowiadań - bardzo nierówny. Są fantastyczne, takie jak o ślubie lub psie ale są też takie, że po prostu przysypiałam i nic mnie nie obchodziły. W dużej mierze moja ocena pewnie wynika z faktu, że nie cierpię, nienawidzę opowiadań. W tym wypadku, po prostu skusił mnie tytuł.

Część opowiadań była okej, mała część była naprawdę dobra, ale większości nie pamiętałam tuż po przeczytaniu. Bardzo zmęczył mnie ten zbiór opowiadań.

Jak większość z Was, sięgnęłam po tę książkę, ponieważ uwielbiam BoJacka i jest jednym z moich ulubionych seriali. NIestety nie mogę powiedzieć tego samego o "Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii." Początek zaczął sie super, ale im dalej, tym... tak nijako. Może ze dwa opowiadania zapadły mi w pamięć i bardzo mi się podobały. Jedno opowiadanie było bardzo...

Kolejny otrzymany prezent, całkowicie nietrafiony. Kilkakrotnie przerywałem lekturę, znudzony i znużony i wreszcie udało mi się skończyć. Powiedzenie „darowanemu koniowi w pysk się nie zagląda” w tym przypadku oznaczało moralny obowiązek przeczytania. Taka ofiara z własnego czasu wobec konwenansu.
Podobno miało być śmiesznie – najgorszy suchar z Familiady jest nieco...

Niektóre opowiadania na mocne 9 (np. o parku prezydentów, o Rufusie) inne to shit nie do czytania (o tym pijanym zespole superbohaterów). Od części nie mogłam się oderwać, inne brzmiały jak temyśli . pl lub teksty które spokojnie możnaby było umieśćić na bestach w 2012. Mieszane uczucia

• 2020
  • 2020
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • Opowiadania

Raphael Bob-Waksberg Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii Zobacz więcej
Raphael Bob-Waksberg Someone Who Will Love You in All Your Damaged Glory: Stories Zobacz więcej

Video

Video