rozwiń zwiń

Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

Okładka książki Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?
Janina Bąk Wydawnictwo: W.A.B. popularnonaukowa
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2020-03-25
Data 1. wyd. pol.:
2020-03-25
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328072602
Tagi:
literatura polska statystyka matematyka popularnonaukowa rozwój osobisty humor

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 7 (31) / lipiec 2020 Janina Bąk, Iga Chmielewska, Ewa Drygalska, Agnieszka Grzybek, Urszula Jabłońska, Kamila Kielar, Barbara Klicka, Julian Kornhauser, Anna Korsak-Mikulska, Jarosław Mikołajewski, Łukasz Pilip, Patrycja Pustkowiak, Marta Rybicka, Agata Skrzypczyk, Beata Sosnowska, David Szalay, Miłosz Szymański, Alek Tarkowski, Marcin Wicha, Małgorzata Winkowska, Ludwika Włodek, Julia Zabrodzka
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Janina Bąk, Iga Chm...
Okładka książki Dowód dojrzałości Janina Bąk, Marzena Boniecka, Sylwia Chutnik, Katarzyna Habecka, Alicja Kost, Zosia Kwiatkowska, Magda Mikołajczyk, Laura Ogrodowczyk, Małgorzata Ohme, Kinga Rak, Amanda Waliszewska, Ewa Żmuda-Jankowska, Wkurzona Żona
Ocena 7,3
Dowód dojrzałości Janina Bąk, Marzena...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

A Ty? Ile kostek czekolady potrzebujesz, żeby się uśmiechnąć?



1453 510 6

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
3219 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1964
1878

Na półkach: , ,

Hmmm. weekend majowy miał być wolny od wszystkiego, co wiąże się z pracą zawodową. Jednak zachęcona recenzją i pobieżnym zapoznaniem się z treścią opracowania przygotowanego przez Panią Janinę Bąk, nie wytrzymałam i przeczytałam. Po zakończeniu lektury wiem, ze to była świetna decyzja. Dlaczego? Dlatego, że Autorka kierując się przekonaniem, iż „Nie ma głąbów matematycznych. Są tylko źli nauczyciele”(!!!) rzeczowo, z dużym poczuciem humoru wprowadza nas w arkana statystyki, która nie tylko studentom spędza sen z powiek. Jej wywody mają interdyscyplinarny charakter. Poparte są wieloma przykładami, anegdotami. Pani Janina opisuje etapy planowania, realizacji procesu badawczego. A później służy radami odnośnie opracowania i wizualizacji danych. Pięknie wyjaśnia pojęcie operacjonalizacji.
Poszczególne rozdziały zawierają odpowiednią dawkę wiedzy (przyswajalną nawet dla tych, którzy nie wierzą w prawdziwość przytoczonego wcześniej zdania).
Cieszy mnie to, iż Autorka tak ostro przeciwstawia się uogólnianiu wyników przeprowadzonych na niewielkich grupach badawczych lub celowo dobranych grupach reprezentatywnych dla niewielkiej zbiorowości np. terytorialnej. Podzielam Jej zdanie odnośnie rzetelności wszelkich rankingów odnoszących się do różnych sfer naszego życia.
Ujęło mnie to, iż nieuczciwość badawcza nie stanowi dla Niej tematu tabu i omawiając to zagadnienie przywołuje zafałszowane wyniki badań dotyczących poszczepiennego autyzmu, których skutków wciąż doświadczamy patrząc na postawy rodziców, „dysputy” w social mediach tych, którzy tak jak żony i badacze „nigdy się nie mylą”. Prowadząc zajęcia z zakresu pedagogiki specjalnej niejednokrotnie spotykam się z pytaniami nt. „osławionego”, „mitycznego” związku.
Jeśli wbrew samej sobie wrócę do prowadzenia seminariów dyplomowych, publikacja Pani Janiny Bąk zostanie włączona do kanonu lektur obowiązkowych. Teraz będę ją polecała w ramach zdalnego kształcenia.

Hmmm. weekend majowy miał być wolny od wszystkiego, co wiąże się z pracą zawodową. Jednak zachęcona recenzją i pobieżnym zapoznaniem się z treścią opracowania przygotowanego przez Panią Janinę Bąk, nie wytrzymałam i przeczytałam. Po zakończeniu lektury wiem, ze to była świetna decyzja. Dlaczego? Dlatego, że Autorka kierując się przekonaniem, iż „Nie ma głąbów...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3 837
  • Chcę przeczytać
    1 675
  • Posiadam
    523
  • Teraz czytam
    221
  • 2020
    218
  • 2020
    158
  • 2021
    118
  • Audiobook
    86
  • Audiobooki
    57
  • 2022
    55

Cytaty

Więcej
Janina Bąk Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? Zobacz więcej
Janina Bąk Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? Zobacz więcej
Janina Bąk Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne