ROZWIŃ ZWIŃ

2020-02-18
2020-02-18

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

O królowej, która czuje się na tronie jak ryba w wodzie

Link do recenzji

5725 626 407

Książka niestety nie spełnia oczekiwań. Chciałam książkę o królowej i jej rodzinie, a dostałam książkę, w której autorka bardzo dużo miejsca poświęca FOTOGRAFOM i związanymi z nimi wątkami pobocznymi. Natomiast samych zdjęć jest jak na lekarstwo, co jest zupełnym nieporozumieniem i wielkim minusem. Książka ma dużą bibliografię, ale i tak większość z tych informacji można -...

Kolejna pozycja nakreślająca postać królowej Elżbiety II.
Książkę miło i przyjemnie się czyta, śledząc kolejne lata biografii Elżbiety II od czasów wczesnego dzieciństwa do czasów współczesnych tj. diamentowego jubileuszu upamiętniającego 60. rocznicę panowania.
Postać Elżbiety II przedstawiana jest poprzez szczegółowy opis wykonanych zdjęć dokumentujących kolejne lata...

Ladies and gentlemen… Her Majesty Queen Elisabeth II!
Paola Calvetti znalazła odmienny sposób na przedstawienie osoby Elżbiety II – królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Autorka wykorzystuje wybrane fotografie przedstawiające królową i to one stanowią zalążek opowieści o życiu oraz panowaniu najstarszej córki Jerzego VI.
„Elżbieta II....

Bardzo dobrze się czyta, ale nie mogę zrozumieć, jak to się stało, że w książce, która jest co najmniej w połowie opowieścią o królewskich fotografach i zdjęciach królowej, które obiegły i podbiły świat - NIE MA tych zdjęć.

Mam wrażenie, że autorka sama nie wiedziała o czym chciałaby napisać: o historii fotografii czy o królowej. I tak w tym rozdwojeniu ciągnęła przez całą książkę.
Dodatkowo brakuje mi tutaj opisywanych przez nią zdjęć - co chwilę musiałam sięgać po telefon żeby wyszukać opisywane zdjęcie, a czasem nie było to łatwe, ani szybki. Przez co książkę czytało się wolno.

Ten tekst zacznę od małej ciekawostki o... mnie. Studiowałam na kierunku stosunki międzynarodowe, a w ramach specjalizacji musieliśmy wybrać region, który nas interesuje. Ja wtedy, nie wiedziałam jeszcze co mnie interesuje, więc decyzje podjęłam na podstawie tego, gdzie byli najsympatyczniejsi wykładowcy. Z perspektywy czasu może wydawać się to śmieszne, ale tamten wybór...

Kilka moich słów :) zapraszam

„Nie ma wzruszenia ani nawet złości. Wszystko wydaje się załatwiane w pośpiechu”, czyli portret niezwykłej władczyni, którą zna cały świat.

Kiedy dowiedziałam się o tej książce, wiedziałam, że muszę się z nią zapoznać. Interesuję się Brytyjską Rodziną Królewską i zawsze chętnie czytam biografie o jej członkach. Jestem także wielką fanką serialu The Crown. Dlatego nie...

Pierwszy raz miałam okazję przeczytać biografię i to na dodatek jeszcze osoby żyjącej i nadal bardzo ważnej we współczesnym świecie. Szczególnie do przeczytania skusił mnie fakt porzucenia przez Harrego i jego żonę tytułów królewskich. Niestety książka nie sięga aż tak aktualnych wydarzeń.
Więcej na blogu:...

Elżbieta II, Portret królowej, Paola Calvatti
Jak wiecie, bardzo lubię wszystko co jest związane z brytyjską monarchią, dlatego musiałam i sięgnąć również po tę książkę. Przeczytałam już sporo takiego rodzaju książek, ale zawsze dowiaduje się z kolejnej czegoś ciekawego i zupełnie nowego.
Książka jest napisana bardzo prosto i przyjemnie, przez co nie mamy problemu z...

• 2020
  • Biografie