Nic!

Wydawnictwo TADAM
2020-04-03
2020-04-03
32 min.
#książki #wydawnictwotadam #tadam #nic #wyobraźnia #książkadladzieci #literaturadziecięca

„Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć.
A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania…”
Antoine de Saint-Exupery, „Mały Książę”

Wspaniała opowieść o sile dziecięcej wyobraźni, o umiejętności odnajdywania koloru w szarości dnia codziennego oraz o wielkiej radości noszonej w sercu przez dzieci. Emanująca kolorem i energią historia małej Lili jest cudowną zachętą do wkroczenia w świat zabawy i wyobraźni.

Gorąco polecam

„Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć.
A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania…”
Antoine de Saint-Exupery, „Mały Książę”

Książka „Nic!” to nowość od Wydawnictwa TADAM, napisana przez Yasmeen Isamil. Jest to bardzo ładnie wydany picturebook opowiadający o wyobraźni! Już rysunki na wewnętrznej stronie okładki pokazują, że u głównej bohaterki – Lili – wyobraźnia jest nieograniczona. A gdzie jest wyobraźnia, tam nie ma miejsce na nudę! Ale zacznijmy od początku!

Mała Lila wraz z mamą szykują się do wyjścia. Mają odwiedzić dziadka, którego dziewczynka dawno nie widziała. Jednak nie wszystko idzie po myśli mamy – Lila zamiast się ubierać ciągle coś robi! Ale co? Nic! Pewnie dokładnie tak to postrzega mama – w końcu co można robić z butami pod stołem i z szalikiem na krześle? Okazuje się, że owe „nic”, z pozoru wyglądające dość niepozornie, to tak naprawdę walka z groźną ośmiornicą lub pokaz akrobatyki na galopującej zebrze! Bo czy jest coś bardziej fascynującego i zajmującego jak zabawa własną wyobraźnią?

"Nic!” to wspaniała i bardzo potrzebna (zwłaszcza dorosłym!) opowieść o wyobraźni bez granic. Główna bohaterka pokazuje czytelnikom, że w absolutnie każdej sytuacji można znaleźć zabawki, stworzyć niesamowite historie i doskonale się bawić! Jest to też cenna lekcja dla Rodziców. Opowiadanie pokazuje nam bowiem mamę, która nie do końca rozumie dziewczynkę i jej zachowanie. Później poznajemy zaś dziadka, który chętnie towarzyszy Lili w nicowaniu (jak mówi starszy Pan: „Czyż NIC nie jest lepsze z kimś, kto cię rozumie?!”). Warto więc pamiętać, by wspomagać dzieci w rozwijaniu wyobraźni – jest to ogromny, kolorowy, niczym nieograniczony plac zabaw!

„Nic!” to pięknie wydana książka, w której znajdziemy zarówno wartościową historię jak i przepiękne, nietuzinkowe ilustracje! Polecamy książkę dzieciom w każdym wieku – może dzięki temu nie wyrosną zbyt szybko z zabawy wyobraźnią!

czytelniczepodworko.pl

Mała Lila wraz z mamą szykują się...

przepięknie zilustrowany świat dziecka i stany "zawieszenia" kiedy rodzic mówi do dziecka, a ono jest w swoim świecie.
Uwielbiamy książki tego autora.

Uwielbiamy książki tego autora.

• Dla dzieci
  • Nuka
  • Dzieciowe
  • Książki Tomeczka
  • Biblioteka
  • Książki

Dodaj cytat z książki Nic!