Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem

Insignis
2020-09-02
2020-09-02
Tomasz Macios

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

Matko jakie to było nudne. Trzymajcie mnie xd
Jak zobaczyłam opinię to pomyślałam "hej, ale może mi się spodoba?" Nie, nie spodobało mi się. Ludzie mieli rację. Nawet język tutaj jest do bani nie sądziłam, że tak da się spieprzyć słownictwo żeby one było sztywne

Matko jakie to było nudne. Trzymajcie mnie xd

"Avengers - Wszyscy Chcą Rządzić Światem" , czyli opowieść genialnego pisarza , którego Twórczość możemy zaobserwować w takich produkcjach komiksowych jak "Strażnicy Galaktyki", oraz "Anihilacja".
Dan Abenett pokazał, że potrafi pisać książki akcji.
Muszę się przyznać. Na samym początku pogubiłam się w fabule.
Trochę musiałam pobłądzić w historii aż rozpoznałam w jakim momencie uniwersum osadzona jest powieść. Osobiście mogę szczerze polecić książkę jako uzupełnienie komiksowego świata Marvela.

Dan Abenett pokazał, że potrafi pisać książki akcji.
Muszę się przyznać. Na samym początku pogubiłam się w fabule.
Trochę musiałam pobłądzić w historii aż rozpoznałam w jakim...

Avengers zbiórka!
Z kim tutaj nie przychodzi się zmierzyć naszym potężnym Mścicielom!?! Jest Hydra, A.I.M., Dormammu, Ultron i High Evolutionary, a wszystko to w momencie kiedy na świecie pada łączność, a świat ciągnie ku zagładzie.
Wątki podzielono na: Kapitan Ameryka/agentka S.H.I.E.L.D, Wdowa/Hawkeye, Iron Man/Vision, Banner/agent S.H.I.E.L.D., Thor/Wanda.
Książka zła nie jest. Jedynie końcówka pozostawia trochę do życzenia. Ogólnie, takie czytadło na 2-3 godziny. Bawiłem się dobrze, najbardziej podobał mi się wątek Wdowy i Clinta. Przeczytałbym książkę o nich samych, bo tutaj w pewnym momencie giną z akcji. I tak, czytałem Czerwoną na zawsze i nie podobała mi się...
Konkluzja:
Wszyscy chcą rządzić światem!

Avengers zbiórka!
Książka zła...

Niestety takie grafomaństwo jakie tutaj się uskutecznia omal nie zniechęciło do rzucenia tym w kąt. Niemniej zawsze daje szanse i jak okazało się dalej, budowanie napięcia,intrygi jest na poziomie sam nie wiem czego. Reasumując gdyby nie to, że jak coś zaczynam to kończę to bym nie skończył ;) I Wam to polecam, nie zaczynajcie nawet, szkoda czasu. Nic tam interesującego nie ma.

Okej. Poukładałam sobie we łbie parę rzeczy i spieszę z wyjaśnieniem, czemu tę historię oceniłam tak nisko.
Po pierwsze, chaos. Tu wszystko jest chaotyczne, a większość rzeczy dzieje się zbyt szybko i nie jest wystarczająco, według mnie pogłębione. Dla mnie ta książka nie ma logicznego sensu, a wyjaśnienie wszystkiego było no cóż. Dość bezpodstawne.
Przykłady?
Tony walczy sobie z Ultronem i przegrywa i nagle pojawia się inny bohater i ratuje całą sytuację.
To nie jedyny taki przykład, ale to już nie ważne.
Autor chyba zapomniał, że Hawkeye ma imię, bo w jego perspektywie, ksywka pojawia się ciągle. Naprawdę: 12 razy na jednej kartce. Fajnie.
Dalej jest Banner. Kocham tę postać całym sercem, ale tu zachowywał się jak totalny gałgan, a na końcu, stał się potrzebny bo... Tak.
Totalnie nie kupuję tego, że wszyscy przeciwnicy z którymi zmierzyli się Avengersi mieli, ha, mam was w czterech literach nic wam nie powiem, ale akurat Bruce się dowiedział. No dla mnie nie.
Więcej nie będę mówić, bo to chyba nie ma sensu.
Ale McHale był super uroczy i jakoś go polubiłam.
Ja nie polecam, ale jak ktoś chce poczytać o hybrydach psoludzi i innych stworzeń to może po to sięgnąć, nikły wątek ale jest xD

Przykłady?
Tony...

Avengers to naprawdę niezła opowieść, chociaż nie bez wad. Przede wszystkim dialogi między bohaterami są do bólu sztuczne i/lub infantylne. Kolejna sprawa, to dosyć prosty wątek, który nawet nie do końca został rozwiązany - w kulminacyjnym momencie akcja się urywa, by pokazać moment już po bitwie. Jednak trzeba bardzo docenić fakt, że każdy bohater posiada indywidualny charakter, jest osobną personą i mocno to czuć czytając. Kolejny plus to szybka i wartka akcja, książka idealna na kilka popołudni. Jednak mimo to, autor bardzo często stosuje masę wymieniania i opisy typu X usiadł, Y upadł, Z wstał. Niemniej, historia jest przyjemna i trzeba zaznaczyć, że odnosi się do bardziej komiksowego niż filmowego uniwersum, co jest tutaj na zdecydowany plus. Pojawia się także pewna postać, której nie spotkamy już w filmach, gratka dla fanów!

Nudna, nic nie wniosła do mojego życia

Nudna, nic nie wniosła do mojego życia

⭐RECENZJA⭐

"Potężni Avengersi mierzą się ze swoimi największymi wrogami – wszystkimi naraz!
W Berlinie Kapitan Ameryka walczy z siłami Hydry. W ukrytej krainie na Antarktydzie Hawkeye i Czarna Wdowa usiłują powstrzymać A.I.M. W Waszyngtonie Iron Man ściera się z Ultronem. Na Syberii Thor staje sam przeciwko wielkiej armii. W Mangapore Bruce Banner i Nick Fury zmagają się z High Evolutionary. Jedno jest pewne: to nie przypadek. Jakie większe, znacznie bardziej niebezpieczne zagrożenie kryje się za tymi jednoczesnymi atakami na Ziemi?"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
⁉️
Uwielbiam wszystkie filmy z Avengersami, dlatego skusiłam się na tę książkę. Jednak żałuję. Nie odzwierciedliła żadnej postaci w taki sposób jak było to w gatunku kinowym zrobione. I stwierdziłam, że zostane przy filmach jeśli chodzi o Avengersów. Powiem Wam, że nie była to zła książka, ale kurcze no... Lepiej oglądać walki naszych bohaterów, niż o nich czytać. Był tutaj Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Czarna Wdowa, Hawkey, Bruce Banner. Każda postać walczy z wrogami i ma pełne ręce roboty. Akcja goni akcję, a jej zwroty powinny szokować, intrygować i powodować ciarki na całym ciele. Niestety 😒 Mnie to kompletnie nie porwało 🤷🏻‍♀️ Zastanawiam się czy coś ze mną jest nie tak🤦🏻‍♀️ Ktoś, kto uwielbia różnego rodzaju komiksy, to zostałby porwany, ja niestety miałam dość momentami. Nużyły mnie niektóre opisy technologii, nieraz nie wiedziałam, co czytam. Każdy rozdział jest poświęcony innemu bohaterowi i to mogłoby wydawać się ciekawe, jednak ja jestem na nie 😒 No nie porwała mnie ta powieść. Język i styl przeciętny. Historia ciekawa, a zarazem jakby nudna. Bohaterowie fajni, ale zdecydowanie wolę ich na ekranie. Chyba nic więcej nie mam do dodania 😉 Oczywiście nie zniechęcam do tej powieści. Każdy niech po nią sięgnie i przekona się na własnej skórze, czy lektura się podoba, czy też nie 😉 Także do dzieła! 😃
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @insignis_media 🖤

⭐RECENZJA⭐

Przykro trochę patrzeć na serie książek Marvela bo wydają coraz gorsze książki a po pierwszej zapowidało się naprawdę dobrze a tu mamy straszny haos i przeskakiwanie pomiędzy bohaterami jakby nie mogli wydać kilku książek i po prostu skupiać się na jednym bohaterze

Jako fan Marvela od dziecka mam sentyment do wszystkiego co wydadza - filmy, seriale, komiksy, ksiazki. Jednak jesli fabuka jest nudna i do tego przedstawiona w nijaki sposob to ciezko przekonac sie do takiej ksiazki, nawet jako wielki fan. Komiksy sa budowane na o wiele wiekszej fabule i pisane przez inne osoby, byc moze ta roznica jest tu problemem.

• Marvel
  • Książki