Kapo z Auschwitz

Mireki
auschwitz oświęcim obóz koncentracyjny
literatura faktu
auschwitz oświęcim obóz koncentracyjny

Książka to głównie charakterystyka kilku kapo, połączona ze wspomnieniami pobytu autora w KL Auschwitz, mniej z Mauthausen.Dobra literatura polecam.Dodam że brak jakiejkolwiek informacji o tym ze autor był kapo jak wynika z opisu i pisze że raczej unikał faktu że zna język niemiecki po to aby go nie wkręcili do jakiejś ważnej funkcji, więc nie wiem skąd ten opis.

Autor w sposób subiektywny opowiada swoje wspomnienia i przeżycia z obozu Auschwitz i Birkenau. Przez trzy lata przebywał w 5 obozach "pracy". W książce Charles Liblau skupia się na osobach kapo, min.: Berger, Emil, Ignatz, Franz i Kurt. Autor czasami rozmija się z faktami, ale tak czasami zdarza się w pamiętnikach, zwłaszcza pisanymi po latach.Na szczęście są przypisy...

• Holocaust
  • 2020