Langoliery

Albatros
The Langoliers
horror
Roch Siemianowski

"Dziesięć osób budzi się w czasie lotu z Los Angeles do Bostonu i odkrywa, że wszyscy pozostali zniknęli z pokładu, również załoga. Na szczęście wśród ocalałych pasażerów jest pilot – lądują w Bangor w stanie Maine. Port lotniczy sprawia jednak wrażenie wymarłego. A jedyne istoty, jakie się tam pojawiają, są niezwykle żarłoczne. Pochłaniają wszystko, co znajduje się na ich...

Książka zrobiła kosmiczne wrażenie, ale dopiero w wersji filmowej. Niezapomniane rwanie kartki parpieru, które rozdziera umysł, planetę i duszę bohatera. Książka o tym-czasowości i bez-ruchu. Jak powiedzieć, że nie ma czasu? Chyba tylko rozkładając świat na elementy pierwsze i pożerając go kawałek po kawałku, minutę po minucie, aż do końca (?). Nie, koniec to też czas.

Mocno "Kingowska" - świetna książeczka. Jak komuś spodobał się film - absolutnie do przeczytania

Świetna książka

Langoliery to jedna z minipowieści, która pojawiła się w wydanej w 1990 r. książce "Cztery po północy". Tym razem wydana jako osobna pozycja przez Wydawnictwo Albatros w formie audiobooka.
Stephen King postanowił zająć się problemem czasu i tego, co dzieje się z naszym światem poza teraźniejszością. Jako punkt wyjścia mamy samolot lecący na trasie z Los Angeles do Bostonu,...

Opowiadanie poprawne warsztatowo, z kilkoma zwrotami akcji i typową dla Kinga narracją. Trochę mnie dziwi wydawanie go na nowo po latach, bo nie jest to ani wybitne ani przełomowe dzieło.

• 2020
  • 2020