Into the Pit

Okładka książki Into the Pit Scott Cawthon, Elley Cooper
Okładka książki Into the Pit
Scott CawthonElley Cooper Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights (tom 1) horror
horror
Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights (tom 1)
Scholastic
2019-12-26
2019-12-26
książki na podstawie gier horror z nastolatkami animatroniki horror młodzieżowy

Okładka książki Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andrea Waggener
Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Five Nights at Freddys. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa Scott Cawthon, Andrea Waggener
Five Nights at... Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Submechanofobia Scott Cawthon, Kelly Parra, Andrea Waggener
Submechanofobia Scott Cawthon, Kell...

Pierwszy tom cyklu Fazbear Fright's przywołuje nieco znajomych twarzy i przedstawia nowe postacie. Przerażający i trzymający w napięciu zbiór trzech opowiadań przerazi nawet osoby o stalowych nerwach.

Super książka.Bardzo polecam.

Super książka.Bardzo polecam.

1951

Zestaw trzech opowiadań - całkiem dobrych. I wcale nie trzeba być jakimś szczególnie zagorzałym fanem gry "Five Nights at Freddy's", żeby czerpać frajdę z tej lektury ;)

Jedna z lepszych opowiadań szczególnie że wyjdzie z pierwszej opowieści gra (nwm czy to SPOILER)

Polecam

Polecam

"W pułapce" jest zbiorem trzech opowiadań. Nie znam nic z świata Five Nights at Freddy's i książka nie wymaga żadnej znajomości. Trzeba przyznać, że jest to pozycja skierowana do młodzieży. Opowiadania są sztampowe i przewidywalne, jednak można się na nich nieźle bawić. Z trzech opowiadań najbardziej podobało mi się historia młodej dziewczyny Sarah ze względu na możliwość odnalezienia w niej morału. W przypadku straszności opowiadań nie nastawiałbym się na wiele. Same główne postacie są nierówne. O ile Oswald i Sarah są jeszcze okej, tak Mila jest ciężka do polubienia. Książka jest krótka i nie wymagająca za wiele od czytelnika i sprawdzi się jako proste czytadło do pociągu czy w przerwie między cięższymi pozycjami. Myślę jednak, że na rynku można znaleźć ciekawsze pozycję z tego gatunku dla osobników bardziej zaawansowanych wiekiem (jak np. ja😅),ale dla młodzieży jak najbardziej spoko.

2047

Słabiutko. Zbiór trzech opowiadań kierowanych raczej do podobnego odbiorcy co Spook City, czyli 11-15 lat. Były jakieś pomysły, choć mało innowacyjne, bo ani porywacze ciał, ani tajne przejścia, ani złośliwe dżinny nie należą do rzadkości, mało kreatywnie rozwinięte. Samo operowanie zużytymi tropami samo w sobie nie jest złe, o ile historia nadrabia czymś innym, ale to jest do tego dość topornie napisane, narracja buksuje nie mogąc się rozkręcić i nagle koniec historii.

Kiedyś może sięgnę po inne tomy, bo może trafiłem na słabszy, ale do zapomnienia, choć bez tragedii. Całość sprawia wrażenie wykastrowanego cienia weird fiction.

Jest ok, ale straszne to to nie było. Do zapomnienia po tygodniu.

Jest ok, ale straszne to to nie było. Do zapomnienia po tygodniu.

''Pułapka'' to pierwsza z dziewięciu tomów strasznych opowiadań. W każdej części znajdziemy 3 opowiadania. Książkę szybko się czyta, niekiedy naprawdę przyprawia o dreszcze. przyjemnie napisana, historie z fajną, prostą fabułą. Książka na jeden wieczór. Moim zdaniem idealna propozycja dla fanów dreszczowców i horrorów. Bardzo polecam wszystkim, którzy tak jak ja lubią takie klimaty.

Pierwsza część serii krótkich, strasznych opowiadań z uniwersum Five Night's at Freddy's. Była to jedna z pierwszych, jak nie pierwsza książka oparta na wspomnianej wcześniej grze, o jakiej się dowiedzialam. Moje odczucia?

Fabularnie wszystkie trzy, dość krótkie opowiadania były na swój sposób ciekawe. Na pewno nie można odmówić im kreatywności. Za to owe cierpią z powodu długość i szybkości rozwoju akcji — po prostu format około 60—70 stron na jedną historię to według mnie zdecydowanie za mało. Przez trzy czwarte przedstawia się głównego bohatera i nakreśla jego sytuację, otoczenie, problem. Dopiero pod sam koniec mamy punkt kulminacyjny, jak dla mnie trwający zdecydowanie za krótko. Kolejnym problemem jest brak "straszności". No nie bałam się na tym nawet przez ułamek sekundy. Niestety pod tym względem totalna klapa. Podoba mi się za to, że nie wszędzie mamy tzw. happy end. No powiedzmy sobie szczerze, byłoby to nudne.

Postacie, w większości, ani nie grzeją, ani nie ziębią. No chyba, że to Mila. O niej mogłabym napisać rozprawkę, dlaczego jej nie lubię i jak bardzo mnie irytowała podczas czytania. Reszta bohaterów raczej na plus.

Podeszłam do lektury tej książki bez większych oczekiwań. Myślę, że to właśnie uchroniło ją przed słabą oceną. Bo choć nie było tam nic aż tak rażącego (ekhem, wal się, Mila),to niestety muszę przyznać, że wielu plusów także się nie doszukałam. Jeśli lubicie książki, które szybko się czyta i są lekkie do przyswojenia, lub po prostu jesteście fanami FNaF'a, to możecie sięgnąć po tę pozycję.

Scott Cawthon W pułapce Zobacz więcej