Ewangelia według św. Mateusza. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego

Okładka książki Ewangelia według św. Mateusza. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego
Curtis MitchEdward Sri Wydawnictwo: W drodze Seria: Katolicki Komentarz do Pisma Świętego religia
religia
Katolicki Komentarz do Pisma Świętego
W drodze
2019-01-01
2019-01-01
Eliza Litak
Biblia Pismo Święte komentarz Nowy Testament

więcej Więcej

Bardzo porządna pozycja, doskonała do czytania po kawałku. Jest warstwa "kaznodziejska", jest teologiczna i jest historyczna. Ta ostatnia sporo wnosi, pozwala zrozumieć kontekst - przykład pierwszy z brzegu: Jezus mówi, że jeśli ktoś chce, żebyś przeszedł z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące; wg ówczesnego prawa Rzymianie mogli zmusić do przejścia (ew. przeniesienia czegoś)...

Bardzo obszerny, wieloaspektowy komentarz do Ewangelii św. Mateusza. Można dzięki niemu poznać kontekst kulturowy, historyczny i teologiczny danego tekstu. Komentarz napisany jest jasnym,prostym, zrozumiałym językiem, co sprawia, że czytanie nie męczy, a wiele informacji zostaje w pamięci.
Zdecydowanie polecam!

Nowoczesny, ale głęboko osadzony w tradycji komentarz biblijny. Dla każdego kto chce lepiej poznawać Słowo Boże.

• Religia
  • KATOLICYZM: Wiedza
  • 2020
  • Inbox
  • ASz recommend

Dodaj cytat z książki Ewangelia według św. Mateusza. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego