Atlantyda

Okładka książki Atlantyda Ludwik Zajdler
Okładka książki Atlantyda
Ludwik Zajdler Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Złota Seria Literatury Popularnonaukowej popularnonaukowa
popularnonaukowa
Złota Seria Literatury Popularnonaukowej
Wiedza Powszechna
1968-01-01
1968-01-01
zaginione cywilizacje mity historia

Okładka książki Planety. Gwiazdy. Wszechświat Tadeusz Zbigniew Dworak, Ludwik Zajdler
Planety. Gwiaz... Tadeusz Zbigniew Dw...

Przyjemna,pisana bardzo lekkim przystępnym językiem.

Przyjemna,pisana bardzo lekkim przystępnym językiem.

Dobrze się czytało, sporo rzetelnie przedstawionych informacji, ale też pozostawienie miejsca na własne wyobrażenia.
Czy kiedykolwiek odnajdziemy (i gdzie) tę krainę?

Czy kiedykolwiek odnajdziemy (i gdzie) tę krainę?

2062

Większy nacisk na wędrówki ludów, podział czasu, kataklizm kosmiczno-geologiczny niż na teorie, że Atlantyda to taki kraj w USA. Dobrze się czyta, bo autor nie ujawnia swojego zdania i nie próbuje je narzucić. Owszem, przyjmuję postulat, że Atlantyda istniała, ALE, ale nie znajdziesz w książce słowa o tym, która z teorii jego zdaniem jest trafna.

Dla nie-fanów istnienia kawałka ziemi z niesamowitą cywilizacją wcale nie musi wydawać się nudna. Dużo jest, jak wspomniałam, o ludach starożytnych i prahistorii. Np. jak to powstał zegar słoneczny, albo co się mogło stać z wojowniczą cywilizacją Majów.

Dla nie-fanów istnienia...

• Popularnonaukowe
  • Książki z dzieciństwa
  • Czytane więcej niż jeden raz.
  • W mojej biblioteczce
  • Przeczytane w ubiegłym wieku