Yakari. Tajemnica Małego Pioruna

Okładka książki Yakari. Tajemnica Małego Pioruna Derib, Job
Okładka książki Yakari. Tajemnica Małego Pioruna
DeribJob Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Yakari (tom 6) komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Yakari (tom 6)
Tytuł oryginału:
Yakari 6 Le Secret de Petit Tonnerre
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2020-01-22
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-22
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328142534
Tłumacz:
Maria Mosiewicz
Tagi:
komiksy Indianin Yakari koń
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Yakari. Pierwszy galop Derib, Job
Ocena 10,0
Yakari. Pierws... Derib, Job
Okładka książki Indianie! Czarny cień białego człowieka Dimitri Armand, Laurent Astier, Emmanuel Bazin, Émilie Beaud, Dominique Bertail, Michel Blanc-Dumont, Benjamin Blasco-Martinez, Jocelyne Charrance, Derib, Paul Gastine, Laurent Hirn, Jef, Hugues Labiano, Mathieu Lauffray, Jack Manini, Hervé Richez, Christian Rossi, Corentin Rouge, Oger Tiburce, Ronan Toulhoat
Ocena 6,5
Indianie! Czar... Dimitri Armand, Lau...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Przygody Smerfów. Smerfy i księga odpowiedzi Nine Culliford, Thierry Culliford, Pascal Garray, Alain Jost
Ocena 7,7
Przygody Smerf... Nine Culliford, Thi...
Okładka książki Ptyś i Bill. Co z niego wyrośnie? Éric Corbeyran, Cric, Xavier Cucuel, Jean-Yves Ferri, Laurent Verron, Pierre Veys
Ocena 8,1
Ptyś i Bill. C... Éric Corbeyran, Cri...
Okładka książki Most na Missisipi Xavier Fauche, Jean Leturgie, Morris
Ocena 7,2
Most na Missisipi Xavier Fauche, Jean...
Okładka książki Myszart w Wenecji Thierry Joor, Gradimir Smudja
Ocena 6,9
Myszart w Wenecji Thierry Joor, Gradi...
Okładka książki Supersisters Christophe Cazenove, William Maury
Ocena 8,0
Supersisters Christophe Cazenove...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
218
123

Na półkach:

Yakari to wesoły mały Indianin, bardzo lubię o nim czytać komiksy. Również teraz się nie zawiodłem, a mimo sporo lat na karku, a historii skierowanej do dzieci, ma też fajne przesłanie. Nie warto się poddawać, warto być wytrwałym, pomysłowym i nieustępliwym. Mały Piorun pozornie ucieka z wioski, aby udać się na południe. Tam wraz z innymi końmi musi podjąć się czterech prób, aby zachować swoją odwagę. Z kolei malec postanawia wyruszyć jego tropem. Oczywiście znów występują zwierzęce postacie, które poznaliśmy w poprzednich odcinkach, dlatego warto poznać całość, choć można też to przeczytać odrębnie. Rysunki są bardzo schludne i kolorowe, tekstów jest w sam raz dla każdego dzieciaka.

Yakari to wesoły mały Indianin, bardzo lubię o nim czytać komiksy. Również teraz się nie zawiodłem, a mimo sporo lat na karku, a historii skierowanej do dzieci, ma też fajne przesłanie. Nie warto się poddawać, warto być wytrwałym, pomysłowym i nieustępliwym. Mały Piorun pozornie ucieka z wioski, aby udać się na południe. Tam wraz z innymi końmi musi podjąć się czterech...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1163
1136

Na półkach:

Jest to najbardziej brutalny odcinek z serii o przygodach małego Siuksa imieniem Yakari, jaki dotąd czytałem. Otóż Mały Piorun czuje zew i rusza daleko na południe, w czasie gdy bizony wędrują ku trawiastym równinom. Mały dzielny konik pozostawia swego towarzysza i bez słowa się oddala. Yakari próbuje go odnaleźć, ale nie wie gdzie szukać. Nie rozumie też dlaczego młody mustang go opuścił, mimo że nic nie wskazywało, aby tego pragnął. Okazuje się, że mustangi mają pewną wielką tajemnicę, której nie mogą wyjawić ludziom.

Zastanawiam się czy w obecnej dobie histerii na punkcie PEGI i pewnych treści, które sprawiają, że wychowujemy młodych ludzi w kompletnie odrealnionych warunkach, ten komiks by w ogóle powstał. Okej, może przesadzam, ale patrząc na dzisiejsze dzieciaki, ich pojęcie o tak naturalnych sprawach, jak odwaga, przyjaźń, śmierć czy wytrwałość w dążeniu do celu, powoli zaczynam wątpić w rasę ludzką. Dziś codziennością stał się dla mnie obraz dziesięciolatka odprowadzanego przez rodzica czy babcię do szkoły, którzy dodatkowo noszą za niego plecak. Za moich czasów gdy w tym wieku rodzic szedł z dzieciakiem do szkoły oznaczało to tylko jedno - jest wezwany przez nauczycielkę.

Dlatego cieszę się, że ta seria, bądź co bądź leciwa, pojawiła się w końcu w pełnym wydaniu na naszym rynku. Dzieciaki mogą się z niej wiele nauczyć, pogłębić swoją wiedzę o wyżej wspomnianych pojęciach i zacząć sobie je przyswajać. Bo bez tego marny nasz los. Może Yakarai to tylko komiksowa postać, czysta fikcja, tak samo Mały Piorun, ale obaj mają więcej odwagi niż większość dzieciaków, które spotykam codziennie na ulicy albo placach zabaw.

Jest to najbardziej brutalny odcinek z serii o przygodach małego Siuksa imieniem Yakari, jaki dotąd czytałem. Otóż Mały Piorun czuje zew i rusza daleko na południe, w czasie gdy bizony wędrują ku trawiastym równinom. Mały dzielny konik pozostawia swego towarzysza i bez słowa się oddala. Yakari próbuje go odnaleźć, ale nie wie gdzie szukać. Nie rozumie też dlaczego młody...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6111
3414

Na półkach:

Druga połowa XIX wieku to czas powstania westernów. Opowieści o Indianach, konfliktach, życiu na prerii, obcowaniu z naturą zrobiły tak dużą furorę, że stały się osobnym gatunkiem literackim, a później filmowym bazującym albo na uprzedzeniach albo starających się zwalczyć stereotypy. Mimo upływu lat tematyka ta ciągle powraca w kolejnych odsłonach. Jest czymś w rodzaju XIX wiecznego Orientu w literaturze: dodaje egzotyzmu zwyczajnym opowieściom o życiu i jego prawdach. Troszkę jak z super bohaterami i ich mocami, ale z przekonaniem, że to jest bardziej realne, ponieważ wynika z bliskiego obcowania z naturą. Podobną rolę pełniły też XIX wieczne opowieści o Oriencie: w lekko nieznanym klimacie toczyło się życie bohaterów przeżywających bliskie czytelnikom rozterki. Odmienna kultura z jej całokształtem zwyczajów i wierzeń jest bardzo atrakcyjna dla czytelnika i widza, dlatego takie motywy ciągle wracają. Aurę niezwykłości i tajemniczości potęguje to, że wiele pokazywanych przez twórców rzeczy już nie istnieje, inne przez duchową stronę, czy styl życia, w którym nie trzeba chodzić do pracy na osiem godzin tylko wędrować po prerii są nęcące.
Seria „Yakari” licząca sobie zaledwie czterdzieści albumów (po polsku już dziewięć tomów i niedługo pojawią się kolejne) doskonale wpisuje się w te cechy. Dziecięcy bohater wolny jest od codziennych obowiązków. Zamiast konieczności chodzenia do szkoły może konno wędrować po prerii. To jeszcze nie koniec całego uroku jego życia. Mamy bohatera pragnącego zyskać uznanie w swojej społeczności. Na to jednak musi zapracować. I mu się to udaje. Później jego życie toczy się wokół pomagania zwierzętom, pokazywania dorosłym, że warto uwolnić się od złych emocji. Yakari to bohater chcący, aby nikt nikogo nie krzywdził. Nawet jeśli jest drapieżnikiem.
Ukazująca się od 1973 roku po francusku seria jest dziełem dwóch Szwajcarów: scenarzysty Joba (André Jobin) i rysownika Deriba (Claude de Ribaupierre). Obecnie wydawana jest przez Le Lombard. Po polsku ukazuje się z przerwami. W 1991 roku tom 1. opublikowało wydawnictwo Korona, tomy 1–4 w 2002 roku wydała oficyna Podsiedlik-Raniowski i S-ka, a od 2019 roku serię wydaje Egmont Polska i w końcu mają trafić do polskich czytelników wszystkie albumy, przez co mam nadzieję, że będę miała okazję poznać całą w polskim tłumaczeniu, a nie tylko w wersji francuskiej. Tym bardziej, że na podstawie komiksów „Yakari” powstał serial animowany, który mojej córce (małej miłośniczce zwierząt) bardzo przypadł do gustu.
Akcja serii rozgrywa się na Dzikim Zachodzie i opowiada o przygodach małego Indianina o imieniu Yakari. Pochodzący z plemienia Siuksów chłopiec marzy o byciu dorosłym wojownikiem cieszącym się uznaniem społeczności. W dążeniu do celu pomaga mu niezwykły dar, jaki posiada: umiejętność rozmawiania ze zwierzętami. To czasami mu pomaga, ale też przysparza kłopotów.
Ponad rok temu ukazały się dwa pierwsze zeszyty. Dzięki komiksom przenosimy się do czasów, kiedy jeszcze współczesna technologia nie istniała, a ludzie potrafili żyć w zgodzie z naturą. Właśnie ta przyjaźń z przyrodą stała się podstawą do wytworzenia specyficznych wierzeń opartych na żywiołach i zjawiskach. Z perspektywy europejskiej kultury wręcz naiwne. Trzeba jednak pamiętać, że i nasz świat wyrósł na wierzeniach w wielu bogów, duchy i różnorodne stworzenia będące pośrednikami między ludźmi a sacrum. Przedchrześcijańskie kultury obfitowały w kult przyrody.
Z takim zjawiskiem spotykamy się w „Yakarim”, w którym jedną z ważniejszych rzeczy jest wiara w moc snów. Chłopiec pragnie poważania, uznania zasług. W pierwszym tomie sen o wielkim orle i lataniu rozbudza w chłopcu pragnienie dokonywania tego samego na jawie. Tym bardziej, że jego zwierzęcy przyjaciel obiecuje mu spotkanie już nie tylko w śnie. Warunek jest jeden: musi jak najbardziej upodobnić się do niego. Yakari interpretuje to zbyt dosłownie i przez to stajemy się świadkami jego biegania z rozstawionymi rękami, próby złapania zwierząt, zakładanie pióropusza. Próbę przynosi mu niespodziewanie koleżanka o imieniu Tęcza. Każdy tom będzie pretekstem do pokazania zwyczajów Indian: koczowniczy tryb życia, poleganie na naturze, ujarzmianie mustangów, społeczna hierarchia, wyzwania wiążące się z życiem podlegającym cyklowi natury. Za każdym razem stajemy się świadkami pomocy niesionej przez małego bohatera. Przygody, w których uczestniczy są pretekstem do pokazaniu ważnych rzeczy. Czasami autorzy poruszają temat odmienności, strachu, zdolności, uprzedzeń, tajemnic, ślepej nienawiści, naiwności. Każdy tom ma głębsze przesłanie. Czytelnicy przekonują się, że dążenie do wpisania się w schematy i skupianie się na określonych uczuciach sprawia, że nie doceniamy innych, tracimy radość z życia i kierujemy się frustracją, że inni nie są tacy jakbyśmy tego oczekiwali. Widzimy tu, że dążenie do łagodzenia konfliktów, próba zrozumienia, że niektóre porażki są naszą błędną oceną sytuacji.
Dziewiąty tom zatytułowany „Więźniowie wyspy” to opowieść o prostych zabawach, poznawaniu otoczenia i zaskakiwaniu ludzi przez przyrodę. Dzieci idą obserwować okolicę z pobliskiej skały. Zaskakuje ich bardzo długa ulewa. Szybko okazuje się, że zostali odcięci od świata. Nie są jedynymi więźniami. W czasie burzy zraniony został też łoś, na którego czyha rosomak. Z jednej strony autorzy zabierają nas w piękną, alegoryczną opowieść jak bardzo życie potrafi zaskoczyć, że niebezpieczeństwa czyhają również tam, gdzie wydaje nam się pięknie i bezpiecznie, a z drugiej odkrywamy znaczenie powiedzenia „W grupie siła”. Yakari jak nikt potrafi zjednywać sobie wszystkich i o napotkane zwierzęta troszczy się.
Prosta akcja, dziecięcy bohater i jego niezwykła umiejętność oraz kult bliskości i życia w zgodzie z naturą godzącą się na to, że czasami jedne osobniki są zabijane przez inne, aby zdobyć pokarm. W każdym tomie wielką rolę odgrywa sen i senne wizje. Jedne będą bardziej oczywiste, inne mniej, ale za każdym razem ten motyw się pojawia. Całość dopełniają świetne ilustracje i pouczające przesłanie. Dzięki interesującej i szybkiej akcji młodzi czytelnicy, do których adresowany jest komiks, nie będą się nudzić.

Druga połowa XIX wieku to czas powstania westernów. Opowieści o Indianach, konfliktach, życiu na prerii, obcowaniu z naturą zrobiły tak dużą furorę, że stały się osobnym gatunkiem literackim, a później filmowym bazującym albo na uprzedzeniach albo starających się zwalczyć stereotypy. Mimo upływu lat tematyka ta ciągle powraca w kolejnych odsłonach. Jest czymś w rodzaju XIX...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3994
2028

Na półkach: ,

Andre Jobin – znany jako Job to znany twórca komiksów, założyciel pisma dla dzieci. Od 1973 roku stworzył kilkadziesiąt tomów przygód małego Indianina. W 2016 roku napisał swoją ostatnią historię o Yakarim. Ale seria nadal jest kontynuowana. Wydawnictwo Egmont postanowiło wznowić klasyczne już przygody młodego Siuksa. „Yakari. Tajemnica Małego Pioruna”, to już szósty tom cyklu.

O komiksie możemy przeczytać, że:
Yakari codziennie szaleje na swoim niewielkim mustangu Małym Piorunie, który z dnia na dzień staje się coraz szybszy. Jednak pewnego ranka chłopiec nie zastaje konika w plemiennym stadzie... Co się stało? Gdzie się podział wierny przyjaciel? Mały Piorun dostał tajemnicze wezwanie i musiał podążyć do odległej krainy, gdzie czekają go niebezpieczne próby. Przebrnąć je zdołają tylko najdzielniejsze z dzielnych mustangów. Czemu owe próby mają służyć i czy po ich pokonaniu konik będzie takim samym wesołym towarzyszem zabaw jak wcześniej?

Chociaż tom ten dostał nagrodę, nie jest wcale lepszy od pozostałych. Wszystkie trzymają wysoki poziom. To nie tylko doskonała rozrywka dla dzieci, ale i dorosłych. A jak zilustrowana! Znakomite, trzymające w napięciu, a często i zabawne opowieści to tylko dodatek do genialnych ilustracji. Swoją estetyką przygody małego Indianina przypominają filmy Disneya, natomiast ilustracje, przywodzą na myśl Smerfy, które tworzone są podobną kreską. Dla odmiany w tym tomie to zwierzę jest główną postacią opowieści, a mały Yakari jak gdyby towarzyszy całej historii. Inaczej, ale nie mniej ciekawie. Ze swej strony polecam całą serię.

Andre Jobin – znany jako Job to znany twórca komiksów, założyciel pisma dla dzieci. Od 1973 roku stworzył kilkadziesiąt tomów przygód małego Indianina. W 2016 roku napisał swoją ostatnią historię o Yakarim. Ale seria nadal jest kontynuowana. Wydawnictwo Egmont postanowiło wznowić klasyczne już przygody młodego Siuksa. „Yakari. Tajemnica Małego Pioruna”, to już szósty tom...

więcej Pokaż mimo to

avatar
219
22

Na półkach:

Czy znacie małego Indianina imieniem Yakari? Ten malec ma już na swoim koncie liczne przygody, a najnowszy tom nosi tytuł Yakari Tajemnica Małego Pioruna. Tym razem akcja całego albumu skupia się na biało-czarnym mustangu, który jest najlepszym przyjacielem tytułowego bohatera. Czy to tylko komiks dla dzieci, czy może starszy czytelnik też da radę wciągnąć się w galopującą opowieść?

Yakari codziennie szaleje ze swoim najlepszym przyjacielem mustangiem Małym Piorunem. Pewnego ranka po przebudzeniu się podąża do swojego rumaka, okazuje się, że on zniknął. Wierzchowiec Yakariego usłyszał tajemniczy zew. Jak się okazuje nie on jeden, ponieważ mustangi z całej Wielkiej Równiny zostały wezwane przez tajemniczego Ducha Koni. Muszą one przystąpić do niebezpiecznych zmagań i przejść ciężkie próby odwagi. Czemu te próby mają służyć? Czy Mały Piorun im podoła i wyjdzie z nich bez szwanku? No i najważniejsze pytanie, czy Yakari odnajdzie swojego najlepszego przyjaciela?

Pełna recenzja na czytaj komiksy:
https://czytajkomiksy.pl/yakari-tajemnica-malego-pioruna/

Czy znacie małego Indianina imieniem Yakari? Ten malec ma już na swoim koncie liczne przygody, a najnowszy tom nosi tytuł Yakari Tajemnica Małego Pioruna. Tym razem akcja całego albumu skupia się na biało-czarnym mustangu, który jest najlepszym przyjacielem tytułowego bohatera. Czy to tylko komiks dla dzieci, czy może starszy czytelnik też da radę wciągnąć się w galopującą...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2186
2010

Na półkach:

W styczniowym wypuście wydawniczym znalazł się już szósty tom przygód małego Indianina. Seria powstała w szczytowej fazie popularności westernowych klimatów, dzięki czemu potrafi w pełni oddać ducha Dzikiego Zachodu z należytym dostosowaniem treści do młodszego odbiorcy. Nie powinien więc dziwić fakt, że tytuł na rynku francuskim cieszy się sporą popularnością, a i w kraju nad Wisłą zaczyna zdobywać coraz większe grono młodych miłośników komiksów.

Historia tym razem skupia się głównie na Małym Piorunie, mustangu młodego Indianina, który całe dnie spędza na wesołej zabawie. Wszystko zmienia się pewnej nocy, kiedy tajemnicza siła wzywa go do dalekiej podróży. Wyrusza więc on w drogę bez żadnego słowa wyjaśnienia, podróż, która go czeka, będzie pełna przygód i niebezpieczeństw. Doskonale zdaje on sobie sprawę z tego, że wszystkie groźne wyzwania którym musi sprostać, przybliżają go do upragnionego celu – stania się najdzielniejszym z mustangów, który w przyszłości będzie mógł nosić na swoim grzebiecie wielkiego wojownika.


Pod względem fabularnym jest naprawdę dobrze. Scenariusz to połączenie wartkiej akcji z bardziej dramatycznymi momentami, przeplatanej spokojniejszymi fragmentami, w których króluje luźny humor. Samo słowo pisane dostosowane jest do wieku potencjalnego odbiorcy, zarówno pod względem użytego słownictwa, jak i samej ilości znaków. Wszystko jest skrojone w taki sposób, że pozycja powinna zainteresować dość szerokie grono małych czytelników, a i ktoś starszy może pozwolić sobie przy niej na chwilę zapomnienia.

Pod względem artystycznym jest kolorowo i ciekawie. Prosta, ale należycie wyrazista kreska świetnie współgra z pokaźną paletą barw. Kolejne duże kadry są mocno kolorowe i wpadające w oko, czyli dokładnie takiego, jakie powinny być.


Yakari to naprawdę ciekawa seria, która może przypaść do gustu zarówno małemu odbiorcy, jak i jego rodzicowi, który postanowi wypożyczyć tytuł od swojego dziecka w celu krótkiego relaksu.

W styczniowym wypuście wydawniczym znalazł się już szósty tom przygód małego Indianina. Seria powstała w szczytowej fazie popularności westernowych klimatów, dzięki czemu potrafi w pełni oddać ducha Dzikiego Zachodu z należytym dostosowaniem treści do młodszego odbiorcy. Nie powinien więc dziwić fakt, że tytuł na rynku francuskim cieszy się sporą popularnością, a i w kraju...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2315
2315

Na półkach: , ,

Mustangowe tajemnice.

Yakari i Mały Piorun powracają w komiksowej odsłonie numer sześć. Będzie to odsłona mocno tajemnicza i intrygująca, albowiem zdarzy się w niej coś, czego mały Yakari w życiu nie byłby w stanie przewidzieć - Mały Piorun zniknie...

Dlaczego tak się stanie? Otóż wierny wierzchowiec Yakariego usłyszy zew... Nie tylko on jeden zresztą, wiele bowiem wierzchowców z Wielkich Równin zostanie wezwanych przez tajemniczego Ducha Ludu Koni po to, ażeby przystąpić do swoistego egzaminu i przejść próby odwagi. Nie będą one łatwe... Czy Mały Piorun wyjdzie z nich bez szwanku? I czy Yakari - który wyruszył na poszukiwania przyjaciela - zdoła go odnaleźć?

Komiks jak zwykle nie rozczarowuje. Uwagę zwraca bardzo ładna kreska i niepowtarzalny, sympatyczny klimat całej opowieści. Pod tym względem "Yakari" może się moim skromnym zdaniem równać tylko z "Lucky Lukiem" - obydwa tytuły to esencja komiksów umiejscowionych na Dzikim Zachodzie :)

Dziki Zachód w komiksach z serii „Yakari” ma fajne, dziecięce wręcz oblicze. Dla takiego też – dziecięcego – odbiorcy przeznaczona jest ta seria. W niczym nie ujmuje to jednak klimatu całej opowieści, który przypadnie do gustu także nieco starszym wielbicielom Dzikiego Zachodu :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej o komiksie:
https://egmont.pl/Yakari-Tajemnica-Malego-Pioruna-Tom-6,22466569,p.html

https://cosnapolce.blogspot.com/2020/01/yakari-tajemnica-maego-pioruna-derib-job.html

Mustangowe tajemnice.

Yakari i Mały Piorun powracają w komiksowej odsłonie numer sześć. Będzie to odsłona mocno tajemnicza i intrygująca, albowiem zdarzy się w niej coś, czego mały Yakari w życiu nie byłby w stanie przewidzieć - Mały Piorun zniknie...

Dlaczego tak się stanie? Otóż wierny wierzchowiec Yakariego usłyszy zew... Nie tylko on jeden zresztą, wiele bowiem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7927
6782

Na półkach: , ,

CHŁOPIEC I JEGO KOŃ

W końcu jest. Bodajże najbardziej wyczekiwany przez fanów tom „Yakariego” ukazał się właśnie na polskim rynku. Dlaczego tak na niego czekałem? Bo to najbardziej doceniony, wyróżniony nawet nagrodą Festiwalu Komiksowego w Angoulême album, który najbardziej spodoba się co prawda dzieciom, ale i niejeden dorosły – oczywiście jeśli lubi europejskie komiksy tego typu i filmy Disneya – znajdzie tu coś dla siebie.

Do tej pory to Yakari dostawał dziwne wezwania do działania i przechodził różne próby. Teraz jednak to jego wierny koń Mały Piorun znika, by przejść podobną ścieżkę. Ale wyprawa do odległej krainy i wyzwania, które na niego czekają, mogą odmienić go na zawsze…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/01/yakari-tajemnica-maego-pioruna-job-derib.html

CHŁOPIEC I JEGO KOŃ

W końcu jest. Bodajże najbardziej wyczekiwany przez fanów tom „Yakariego” ukazał się właśnie na polskim rynku. Dlaczego tak na niego czekałem? Bo to najbardziej doceniony, wyróżniony nawet nagrodą Festiwalu Komiksowego w Angoulême album, który najbardziej spodoba się co prawda dzieciom, ale i niejeden dorosły – oczywiście jeśli lubi europejskie komiksy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
51
38

Na półkach:

Mały Piorun pewnego razu idzie na próbę przechodzi przez liczne pułapki a Yakari szuka go i wszystko dobrze się kończy.

Mały Piorun pewnego razu idzie na próbę przechodzi przez liczne pułapki a Yakari szuka go i wszystko dobrze się kończy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1764
1753

Na półkach:

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    6
  • Chcę przeczytać
    3
  • Komiksy
    3
  • Współpraca
    2
  • Komiksy
    1
  • Komiks
    1
  • Dla dzieci i młodzieży
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Yakari. Tajemnica Małego Pioruna


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także