The Traitor Queen

Okładka książki The Traitor Queen Danielle L. Jensen
Okładka książki The Traitor Queen
Danielle L. Jensen Wydawnictwo: Audible Original Cykl: Królestwo Mostu (tom 2) fantasy, science fiction
Królestwo Mostu (tom 2)
The Traitor Queen
Audible Original
2020-02-27
2020-02-27

Bardzo dobra fabuła, ciężko oderwać się od czytania

Bardzo dobra fabuła, ciężko oderwać się od czytania

Szybko poszło, nadal trochę tematyka mi nie leży ale to naprawdę dobra historia.

Dobra dla mnie lepsza od 1 części. Napisana tak, że ciężko się oderwać. Brakowało mi jedynie męskich bohaterów za dużo kobiet. Moze wiecej Arena w Arenie. Ale bohaterowie dają się lubić a ich przygody wciągają. Taki romans z ciekawa fabuła. Polecam

UWIELBIAM tą serię!!!!

UWIELBIAM tą serię!!!!

Początek był dla mnie ciężki i nudnawy. Na szczęście po kilkunastu rozdziałach (a są krótkie) akcja nabrała tempa. Wbrew blurpowi, dość szybko wracamy do romansu, nakręcając czytelnika. Jak oni to odkręcą? No i co z tego, jak uda im się uratować królestwo, skoro on jej nigdy nie wybaczy? Jak on sobie wybaczy?

Główni bohaterowie są w konflikcie, którego nie da się naprawić zwykłym przepraszam. Akcja była wartka. Przez całą książkę coś się działo. Nie było czasu na wzięcie głębszego oddechu, ale dzięki temu nie było też miejsca na nadmierny melodramatyzm, który trochę mnie zmęczył pod koniec ostatniego tomu.

Jak dla mnie królowi Arenowi wciąż brakuje nieco szarych komórek, ale to zakochany po uszy idealista i jestem w stanie mu wybaczyć. Poza tym pewne aspekty politykowania w tej książce nie były dla mnie specjalnie przemyślane, szczególnie na początku. Między nim, a Larą jest chemia. Czuć ich rozterki i miłość mimo wszystkich przeciwności.

Lara wciąż jest mocną postacią. Taką, której brakowało mi w niektórych historiach o kobietach wojowniczkach. Jej czyny nie uszły na sucho. Popełniła straszną rzecz i czuć było nienawiść osób, które zraniła. Ewidentnie są takie, które nigdy jej nie wybaczą.

Reszta bohaterów jest barwna i dobrze przedstawiona. Jor jest moim ulubieńcem. <3 Postępują zgodnie ze swoimi przekonaniami. Nikt nie wydaje się być kimś z kartonu, kto akurat musiał się pojawić, bo plot. No może poza ojcem Lary, który jest typowym, zapatrzonym w siebie królem złolem. Nie wiem jakim cudem nie zamordowała go własna armia albo harem. To już jest kwestia tej nie do końca przemyślanej polityki.

Wolę mniej ekspozycji i uniknięcia lania wody, ale niestety warsztat autorki wciąż pozostawia trochę do życzenia. Między innymi znowu pojawiło się to usilne precyzowanie tej lewej strony. Serio nie wiem, o co z tym chodzi. Jakbym wypiła shota za każdym razem, gdy było wspomniane coś “po lewej” albo “w lewej ręce”, gdy było to całkowicie zbędne, byłabym kompletnie pijana pod koniec lektury. Nie razi to jednak bardzo, raczej bawi. Aż mam ochotę sięgnąć po oryginał po angielsku, by sprawdzić, czy to tylko kwestia tłumaczenia.

Zakończenie było po prostu ok. Łatwo było domyślić się, jak to się skończy, chociaż liczyłam na pewien zwrot akcji. Ogólnie jestem zadowolona.

Mocne 6 dla tego romantasy <3

Główni bohaterowie są w konflikcie, którego nie da się naprawić...

Wow ileż było emocji w tej części. Szczególnie zainteresowała mnie postać księcia Kerisa, co skłania mnie do sięgnięcia po drugą dylogię z tej serii. Wciągnęłam się niesamowicie w całą historię królestwa mostu.

Pozycja bardzo mi sie spodała. Choć pierwsza część bardziej. Oczekiwałam bardziej gorzkiego zakończenia. Polecam

"Zdradziecka królowa" była nieco mniej interesująca niż jej poprzedniczka. Bardziej przewidywalna i choć niektóre sceny były dość brutalne i dalej świetnie się ją czytało, to czegoś mi w niej zabrakło. Tego momentu zaskoczenia. Niestety zakończenie mnie rozczarowało, bo choć skończyło się tak jak to przewidywałam to chciałam czegoś innego. Oczekiwałam, że autorka jednak rozerwie me serduszko na strzępy.

Cieszę się, że seria jest dylogią, bo dzięki temu, żaden wątek nie był przeciągany.

Elementy wyróżniające „Królestwo mostu” na tle innych tego typu książek:
- kobieta, która nie zamierza „zbawić całego świata” - zależy jej po prostu na przetrwaniu,
- mężczyzna, który nie jest „najprzystojniejszym jakiego widziała w życiu” (taki opis naprawdę często pojawia się w książkach!),
- szczegółowo wyrysowany świat - czasami mam problem z wyobrażeniem sobie fantastycznego świata, jednak tutaj nie było z tym problemu,
- motyw siostrzanej miłości - zamiast stworzyć rywalizację między kobietami, Jensen połączyła je wspólnym wrogiem - ich ojcem,
- w drugim tomie przeżywamy z Larą konsekwencje jej chwilowej ignorancji – jednego błędu, który zdarzyło jej się popełnić - wzruszyło mnie natychmiastowe odrzucenie dziewczyny przez bliską jej społeczność.

Jednej części fabuły nie mogłam przełknąć - skoro Lara została wychowana na śmiercionośną broń, która ma zgładzić KRAINĘ ZBUDOWANĄ NA MORZU logicznym rozwiązaniem byłoby NAUCZYĆ JĄ PŁYWAĆ! Nieważne, że mieszkała na pustyni – brak treningu pływackiego było okropną niekonsekwencją jej nauczycieli – tym bardziej skoro szpieg, po wykonaniu zdania miał uciec z wyspy, a droga powietrzna i lądowa nie wchodziła tutaj w grę!

Polecam jedną dawkę „Królestwa mostu”, gdy:
- potrzebujesz poręcznej książki fantasy na wyjazd (wydanie ma świetne do tego wymiary),
- lubisz romanse, ale zwykła codzienność cię nudzi,
- ćwiczysz sztuki walki, bo nie chcesz być bezbronna.

Elementy wyróżniające „Królestwo mostu” na tle innych tego typu książek:

Po znakomitym pierwszym tomie od razu wzięłam się za kolejny!
Ithicana zostaje podbita i to dzięki informacjom Lary... Królowa zostaje wygnana i znienawidzona przez wszystkich mieszkańców. Ucieka do Harendell i tam dociera do niej informacja, że Aren jest w niewoli. Ojciec Lary, Silas, trzyma go jako przynętę dla córki, która go zdradziła...
Lara może odzyskać go tylko z pomocą swoich sióstr. Ryzykując swoje życie, pragnie uwolnić męża i odzyskać dla Ithicany wolność.
"Zdradziecka królowa" była tam samo wciągająca jak "Królestwo mostu". Tak się wkręciłam w tą historię, że nawet nie potrafię się do czegoś przyczepić! Po prostu od razu biorę się za trzeci tom ;>

Po znakomitym pierwszym tomie od razu wzięłam się za kolejny!
Lara może odzyskać go tylko z...