Filozofia smutku

Wydawnictwo Literackie
Fizika na tagata
literatura piękna
Magdalena Pytlak

Powieść tę rekomenduje nasza noblistka, ale jakoś nie podzielam jej zdania. W notce na tylnej okładce ktoś, może z rozpędu napisał: "literacki projekt Gospodinowa stanowi próbę zatrzymania czasu". To prawda, choć autor raczej prezentuje próby człowieka, by ów czas zatrzymać. Prawdą jest także to, ze to istotnie - projekt, w pierwotnym znaczeniu tego słowa. To zamiar,...

Dodaj cytat z książki Filozofia smutku