Basen

Joanna Kocik Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo kryminał, sensacja, thriller
HARDE Wydawnictwo
2020-01-22
2020-01-22

Okładka książki 5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych Karolina Deling, Joanna Kocik
5 minut, czyli... Karolina Deling, Jo...

Gdybm chciała opisać tą książkę jednym zdanie napisałabym "żarło, żarło i zdechło".
Zachęcający początek, potem ciągnący się środek i rozczarowujące zakończenie... Niestety chyba autorce zabrakło pomysłu na zakończenie , a szkoda bo potencjał był dobry...

Czy poleciłabym książkę? No tak nie bardzo, mimo iż czytało się w miarę ok. Były ciekawe pomysły, ukryte tajemnice, które okazały się "kapiszonami".

Początek jak i środek książki był całkiem okej. Lekko się czytało, nic wymagającego, było to takie 6/10. Jednak zakończenie ze strony na stronę obniżało coraz bardziej poziom książki. Jak zaczęłam liczyć ile rzeczy przy zakończeniu okazało się absurdalnych, głupich to ocena byłaby na minusie. Od momentu, gdy nagle po lekkiej całej lekturze jest strona iście zainspirowana Rebeką co pasuje ni w pięć ni w dziesięć to już od tego monetu same rozczarowania prosto do ostatniej strony.

Ciekawy pomysł, pierwsza połowa ekscytująca, pojawia się coraz więcej tajemnic, potem akcja lekko siada. Nie do końca udany thriller psychologiczny, choć ciekawie napisany i można przeczytać.

Napisana fajnym lekkim językiem, bardzo przyjemnie się czyta.
Kilka zaskakujących zwrotów akcji, ale zakończenie... wyobraziła bym sobie zupełnie inne.
Troszkę rozczarowana

Napisana fajnym lekkim językiem, bardzo przyjemnie się czyta.
Troszkę rozczarowana

Sława, social media i tajemnicze zabójstwo?
"Basen" autorstwa Justyny Kocik opowiada o Monice Kasprowicz, znanej influencerce i córce byłego ambasadora, która zostaje znaleziona nad basenem w Pałacu Kultury. Media w całym kraju zastanawiają się czy to samobójstwo czy może okrutne morderstwo? Dowiedziawszy się o śmierci Moniki, jej przyjaciółki spotykają się, by razem opanować emocje po jej śmierci. Okazuje się, że jedna z nich widziała ją jako ostatnia i uparcie twierdzi, że Monika wtedy jeszcze żyła. Kto więc mógł chcieć jej śmierci i dlaczego?
Z początku książka wciąga, chce się bliżej poznać Monikę i jej przyjaciółki. Odkryć prawdę o jej morderstwie i motywie. Z czasem jednak powieść zaczyna się dłużyć. Postać jednej z bohaterek zaczyna być irytująca i woła o pomstę o nieba. Całość w miarę ratuje zakończenie, Gdy już myślimy, że odkryliśmy mordercę, następuje nagły zwrot akcji. Jednak mimo to, czegoś mi w tym zakończeniu zabrakło,"Basen" w skrócie nie jest powieścią ani dobrą ani złą. Pomysł na książkę ciekawy ale niedopracowany. Niemniej jednak jeśli autorka zdecyduje się napisać kolejną powieść, z miłą chęcią po nią sięgnę.

Sława, social media i tajemnicze zabójstwo?

Naprawdę bardzo fajnie się czyta, nie przynudza w ogóle. Podoba mi się, że porusza temat życia w sieci i jego wpływu na życie i zdrowie. Muszę przyznać, że na początku moja czujność została uśpiona i rozwiązanie zagadki zaskoczyło mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hmm.. książka bardzo mnie zaciekawiła samym opisem z tyłu. Lubię takie nowoczesne kryminały, tematyka popularności w sieci bardzo chwytliwa i na czasie.
Jeśli chodzi o emocje na sam koniec. Nie jest to książka która wzbudza skrajne emocje, zostaje w pamięci na długi czas ale jest dobra. Akcja, rozdziały i bohaterowie bardzo dobrze przemyślani, opisane wszystko w jasny sposób, natomiast zakończenie.. oczekiwałam czegoś WOW JAK TO? ale tak nie było. Historia "jakoś" się kończy ale nie jest to wielki szok i niedowierzanie.

2046

Niby wszystko spoko ale zakończenie jakieś takie średnie. Chodzi mi o to, że w tego typu książkach powinny być rozrzucone takie okruszki, które mogłabym zbierać i na końcu powiedzieć "aha! To ma sens" a jednocześnie być zaskoczoną rozwiązaniem zagadki. Tutaj spłynęło to po mnie. Nie wspominając że autorka na początku książki pisze że jej mama ma na sobie burą garsonkę, która po 100 stronach zamienia się w sukienkę w kwiatki. Drażnią mnie takie szczegóły, nic nie poradzę. Dla wielbicieli tych wszystkich dziewczyn z amnezją co jeżdżą pociągami i stoją w oknie jak najbardziej. Ja się trochę wynudziłam.

• Legimi audio
  • MAMA REGAŁ