Jarosław Kaczyński. Portret bezstronny

Okładka książki Jarosław Kaczyński. Portret bezstronny Łukasz Wysocki
Okładka książki Jarosław Kaczyński. Portret bezstronny
Łukasz Wysocki Wydawnictwo: Łukasz Tomys Publishing biografia, autobiografia, pamiętnik
Łukasz Tomys Publishing
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Arnold Schwarzenegger bez cenzury. Prawdziwa biografia legendy sportu i filmu Justyna Jaciuk, Renata Pawlak
Arnold Schwarz... Justyna Jaciuk, Ren...
Okładka książki Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci, terrorystów i ciągłej niepewności Paulina Polko, Roman Polko
Bezpiecznie ju... Paulina Polko, Roma...
Okładka książki Warren Buffett. Niezwykła biografia. Tom I. Od zera do milionera (1930-1962) Justyna Jaciuk, Łukasz Tomys
Warren Buffett... Justyna Jaciuk, Łuk...

7/10
Często ludzie zadają sobie pytanie: kim jest ten starszy pan, który tak trzęsie całą Polską i którego wręcz ubóstwia spora rzesza Polaków. To pytanie zadaje sobie także ja. Dlatego szukając odpowiedzi trafiłem na książkę „Jarosław Kaczyński - portret bezstronny”. Jaka to książka?

Bezstronna. Aż trudno w to uwierzyć, jednak w dużej mierze są tu przedstawione fakty i informacje z obu stron barykady. Po prostu opisywane jest życie - w dużym skrócie - od chwil dziecięcych aż do współczesności Jarosława Kaczyńskiego. Nie brak tu również porównań do młodszego brata - Lecha. Czytając tę książkę poznajemy nie tylko bliźniaków, ale także ich mamę, tatę, bliskie towarzystwo. Zagłębiamy się w drogę naukową a później polityczną.

Kluczowym momentem w książce jest katastrofa smolenska, która na zawsze zmieniła tego człowieka. To akurat bardzo smutny fragment. Gdyż łatwo sobie uświadomić, że człowiek ten stracił wszystkich swoich bliskich i tak naprawdę - w rozumieniu rodziny - został sam. I to właśnie ukształtowało takiego Kaczyńskiego, jakiego znamy.

Polecam tę książkę serdecznie. Obiektywnie, bez oceniania. Żeby poznać historię tego człowieka, którego kocha i nienawidzi pewnie tyle samo osób.

7/10

Autor stara się przedstawić osobę Jarosława Kaczyńskiego bezstronnie. Cytuje publikacje z obu stron barykady. Fajna pozycja na poznanie, choć odrobinę tła dzisiejszych wydarzeń.

Faktycznie, jest dość bezstronna. Po przesłuchaniu audiobooka odrobinę lepiej można zrozumieć co dzieje się w Polsce i dlaczego.

• Audiobooki
  • Empik Go