Na waleta bez bileta: Turcja, Iran. Pakistan i Indie autostopem

Okładka książki Na waleta bez bileta: Turcja, Iran. Pakistan i Indie autostopem
Konrad Malinowski Wydawnictwo: Self Publishing Seria: Na waleta bez bileta literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Na waleta bez bileta
Self Publishing
2019-12-09
2019-12-09
Turcja Iran Pakistan Indie Autostop Podróże

Otrzymałam tę książkę w prezencie z autografem autora i bardzo, bardzo bym chciała, żeby mi się spodobała. Zerkając na jej opis na LC zobaczyłam, że to literatura podróżnicza. Spodziewałam się więc opisu podróży z jajem i z humorem. Po jakichś 120 stronach porzucam w momencie, kiedy autor klepał Irankę po wilgotnej... sami wiecie.

Dla mnie to taka podróżnicza wersja Pokolenia Ikea. Większość z przeczytanych 120 stron stanowią próby podrywu, podryw i przygody fekalne - ja nie tego szukam w książkach podróżniczych, choć styl uważam za bardzo fajny, lekki i przyjemny. Lubię też poczucie humoru Malinowskiego. Chyba po prostu w zderzeniu z moimi oczekiwaniami i po ostatnich lekturach z tej kategorii ta pozycja się nie obroniła. Może jeszcze do niej wrócę, może doczytam na jakimś wyjeździe.

Dla mnie to taka podróżnicza wersja...

Picie, podrywanie i podroż w tle. Czyta sie lekko, acz humor momentalnie fekalno-erotyczny:)

Wszystko było 😉 i powaga i śmiech 😉 Jedyne czego brakuje tej książce, to zdjęć 😉

Przeczytałam z taką samą przyjemnością, jak pierwszą książkę autora, a może nawet ta podobała mi się bardziej. Zdecydowanie widać, że warsztat autora poprawił się, książka bardziej przypomina powieść. Jak poprzednio, urzekło mnie poczucie humoru i sposób, w jaki Malinowski przedstawia pewne sytuacje. Raz błyska inteligentnymi spostrzeżeniami i humorem, raz wali sucharami i wytartymi schematycznymi tekstami- ale ma to swój urok. Czego mi najbardziej brakowało? Zdjęć, które tak ożywiały i ozdabiały poprzednią książkę. Ogólnie jestem jak najbardziej na tak, według mnie to kawał dobrej roboty i niewątpliwie sięgnę po inne pozycje autora, jeśli się pojawią.

Dodaj cytat z książki Na waleta bez bileta: Turcja, Iran. Pakistan i Indie autostopem