Trochę poświęcenia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin. Opowiadania (tom 10) fantastyka, fantasy, science fiction
superNOWA
fantasy fantastyka wiedźmin
Wiedźmin. Opowiadania (tom 10)
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy fantastyka wiedźmin

Wciągająca i dynamiczna, ale momentami też filozoficzno-nostalgiczna, podszyta lekkim smutkiem kolejna część Wiedźmina.

Moim zdaniem właśnie ta cześć najbardziej ze wszystkich poświęcona jest zagadnieniu miłości pomiędzy kobietą a mężczyzną. Albo przynajmniej najbardziej ona do mnie przemawia.

No i jest Vilgefortz :)

Po prostu wow....

Czytałem już jakiś czas temu tą powieść... ale wersja audiobook po prostu w kilku miejscach wyrwała z kapci...

I się śmiałem i wzruszałem bbaaa i akcja również była...

Jak dla mnie jedna z lepszych opowieści z cyklu Wiedźmin, chodź każda jest świetna!

Każde z opowiadań Sapkowskiego ma swoją niepowtarzalną poetykę, rytm i barwę. Nieco smutna opowieść o niedokońca spełnionej miłości pewnej poetki noszącej bardzo interesujący przydomek Oczko... Kolejna bajka na tapecie tym razem o Syrence.

Poruszające opowiadanie. Takie nostalgiczne, można powiedzieć, że inne niż pozostałe, chociaż Sapkowski pisze w taki sposób, że każde opowiadanie ma jakby swoją własną duszę.

Tutaj poznajemy syrenę Sh'eenaz, widzimy wiedźmina bardziej w roli "dyplomaty" niż wojownika, chociaż akcja w podwodnym mieście z Ryboludźmi też ma swój mały akcent. Wiemy, jak bardzo Geralt myśli o...

• Audiobook
  • 2020
  • Wiedźmin
  • 2020
  • 2021
  • Fantasy

Dodaj cytat z książki Trochę poświęcenia