Seksografie. Reportaż uczestniczący o pokusach i pragnieniach

Gabriela Wiener Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na własne oczy literatura faktu
Sexografias
literatura faktu
Andrzej Flisek
Na własne oczy
reportaż seksualność

Szczerze mówiąc, nie wiem, po co ta książka powstała. Sam tytuł wymyślony został chyba na zasadzie chwytu marketingowego, bo tekstów o seksie jest naprawdę niewiele. Pozostałe dotyczą dziwnych przemyśleń i eksperymentów autorki. Tak naprawdę nazywanie tego zbioru reportażem jest zdecydowanie na wyrost. Ani to szokujące, ani ciekawe. Dodatkowo książka zawiera sporo błędów...

Książka jest dobra, czyta się ją przyjemnie, aczkolwiek nie nazwałabym jej reportażem. Ponadto niektóre rozdziały nie pasowały mi do tematyki sugerowanej opisem książki.
Mimo to, jeżeli podejdzie się do tego nie sugerując się opisem z tyłu okładki, może się spodobać.

"SEKSOGRAFIE" GABRIELA WIENER
Pierwszy reportaż o seksie, którego autorka sprawdziła wszystko na własnej skórze.

Książka ta, to zbiór reportaży peruwiańskiej dziennikarki i pisarki.
Czy każdy rozdział ma formę reportażu ? hmm nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Mamy piętnaście opowieści poruszających bardzo kontrowersyjne tematy.
Przyznać trzeba, że bohaterowie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam okazję już czytać i muszę przyznać - bardzo odważna książka. Sposób pisania i ogólny warsztat dziennikarski sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem.
Książka jest jakby podzielona na dwie części, jakby autorka kontynuowała jej pisanie po przerwie i trochę zmieniła koncepcję.
Na początku autorka dzieli się swoimi doświadczeniami (również w sferze...

Bardziej groch i kapusta niż Sodoma i Gomora

Nie mam szczęścia do książek o seksie. Albo książki o seksie nie mają szczęścia do mnie, zawsze znajdę bowiem powód, żeby się przyczepić. "Seksografie" nie będą wyjątkiem, i nie pomoże tu ani podtytuł "reportaż uczestniczący:, ani rekomendacja Sylwii Chutnik.

Peruwiańska dziennikarka Gabriela Wiener obiecuje nam bezpruderyjny,...

• 2020
  • 2020