Wszystko, co wiem o miłości

Dolly Alderton Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Everything I Know About Love
Aga Zano
Prószyński i S-ka
wspomnienia
Everything I Know About Love
biografia, autobiografia, pamiętnik
Aga Zano
wspomnienia

Książek o przeżyciach i doświadczeniach pokolenia ciągle jest całe mnóstwo, tylko w wielu wypadkach (gdy się dysponuje odpowiednią dawką talentu) warto jest pisać, bo świat zawsze był trochę inny, gdy nas na nim nie było i nie mógł być filtrowany przez nasze przeżycia i doświadczenia. Dolly jest fajnym głosem swojego (mojego) pokolenia, nawet jak jej historia jest...

To jest taki niby poradnik, a jednak powieść, czasem zabawna, ale mająca też smutne momenty. Historia głównej bohaterki odnalezienia miłości zwłaszcza do samej siebie. Duży plus za to, że autorka nie wybiela się i nie stara pokazać lepszą niż jest, dzięki temu całość wydaje się bardzo autentyczna.

Książka o poszukiwaniu miłości tej jednej jedynej ale tak naprawdę o przyjaźni, o dojrzewani i rozwoju samoświadomości autorki. Momentami bardzo zabawna, momentami niesmaczna, ale to realia angielskie więc ;)

Jest to przyjemna książka o młodości, dorastaniu, randkowaniu, przyjaźni, miłości, odkrywaniu siebie, wreszcie i o dorosłości :D .. Wspaniałe poczucie humoru i naprawdę dobrze się czytało, musze się zgodzić z opisem, że jest to trochę opowieść o współczesnej Bridget Jones ;) Dobry debiut Dolly Alderton! ;)

"Wszystko co wiem o miłości" to historia bardzo zabawna, szczera, ale jest w niej wiele momentów, które skłaniają do refleksji, a nawet wzruszają. Ogromną rolę odrywa w niej temat przyjaźni, kobiecej solidarności, poznawania siebie, doceniania własnej osoby. Nikt nie da nam siły i chęci do życia, jeśli same w siebie nie uwierzymy. Powiedz sobie, że, taka jaka jesteś,...

"WSZYSTKO, CO WIEM O MIŁOŚCI" DOLLY ALDERTON

Książka z gatunku : biografia, autobiografa, dziennik.
Czyta się ją szybko, lekko i dobrze.Uważam, że to udany debiut literacki.
Właściwie te 380 stron połyka się w niecałe dwie godzinki.Pomysł prosty - pamiętnik z zapiskami ze swego życia. Prosty styl i język. Na duży plus zasługuje duża dawka humoru.

Nasza główna bohaterka to...

Książka została mi polecona przez znajomą, która była nią zachwycona. Ja natomiast podeszłam do książki dość sceptycznie, ponieważ właśnie taki mam stosunek do różnej maści poradników. Nie umiem sobie bowiem wyobrazić, że można dać uniwersalne rady, gotowe rozwiązania dla każdego. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po kilku stronach książki wkręciłam się bez pamięci!

Wszystko, co wiem o tej książce:

💕 traktuje o chłopakach, związkach, złamanych sercach, ale przede wszystkim o sile dziewczyńskiej przyjaźni;
💕 właściwie jest o miłości, ale mam tu na myśli prawdziwe miłości naszego życia, których zapewne wcześniej nie rozpatrywaliśmy w takich właśnie kategoriach;
💕 jest przezabawna (gwarantuje niepohamowane wybuchy śmiechu i.. łez);
💕...

Przeczytałam kilka okładkowych rekomendacji dotyczących książki Dolly Alderton „Wszystko co wiem o miłości”, jak również informację o przyznaniu tej autobiografii National Book Awards 2018 i licząc na dobrą zabawę, śmieszne sytuacje i komiczny styl autorki postanowiłam poświęcić tej książce kilka chwil, wierząc jednocześnie, że jej nieprzeciętna popularność nie bierze się...

Ładna i przyjemnie czytająca się książka do wieczornej herbaty. Główna bohaterka, z którą można się utożsamiać dzięki formie przypominającej dziennik i historii, która mogłaby przeżyć każda znać. Mnie zmotywowała nawet do zmian w swoim życiu. Naprawdę polecam.

• 2020
  • Samodzielne
  • 52/2020
  • 2020
  • Koniecznie
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Wszystko, co wiem o miłości