Moje małe strachy. Księga odwagi

30 min.
Anna Rosiak
lęki dziecięce lęki rozwojowe

Okładka książki W moim sercu. Księga uczuć Christine Roussey, Jo Witek
W moim sercu. ... Christine Roussey, ...

"Moje małe strachy. Księga odwagi" to książka, która bierze udział w akcji #mamaniaszkołaemocji, podczas której możecie kupić książki @wydawnictwomamania o emocjach aż 50% taniej.

I zdecydowanie warto skorzystać, bo przecenione są same perełki!

W prezentowanej pozycji na warsztat autor wziął emocję, która często towarzyszy dziciom - strach.

Na kolejnych stronach książki wymienione są sytuacje, w których główna bohaterka się boi. Mamy więc do czynienia z:
👉 krwiożerczym psem sąsiada,
👉 zgubioną podczas zakupów mamą,
👉 rozpędzoną karuzelą czy
👉 włochatym pająkiem.

Książka nie tylko pokazuje nam dorosłym jak intensywnie dziecko odczuwa swoje lęki, które nam mogą wydawać się błahostką. Pomaga się z nimi także oswoić młodym czytelnikom, prezentując je w bezpiecznym środowisku.

To ciekawa pozycja, w której kartonowe strony zawierają otwory, chętnie eksplorowane przez małe rączki, w której także nie brakuje humoru.

I zdecydowanie warto skorzystać, bo przecenione są same perełki!

Na kolejnych stronach książki...

Wspaniała książka, gdzie bohaterką jest mała dziewczynka. Ma ona różne małe i duże strachy, które dla nas dorosłych rodziców mogą wydawać się błahe, ale nie dla dziecka. Dziewczynka pokazuje jak na różne sposoby radzi sobie z strachem, który czasami czuje. Książka jest świetną pomocą dla rodziców, którzy zawsze chcą być gotowi na uczucia dziecka, w tym przypadku - strach. Polecam, bardzo się cieszę, że mamy ją w swojej bibliotece.

Warto zmierzyc sie ze swoimi strachami. Ta ksiazka pozwala na nie spojrzec troche z dystansu. Lekliwym dzieciom bardzo przyda sie wsparcie podczas spotkania ze strachem.

• Dziecięcy świat
  • Literatura pozostała europejska