Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.97 zł

Inne dziecko

Gilly Macmillan Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jim Clemo (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Odd Child Out
Kamil Bogusiewicz
Świat Książki
Odd Child Out
Jim Clemo (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Kamil Bogusiewicz

Książka Gilly Macmillan pt. „Inne dziecko” zrobiła na mnie pewne wrażenie, tylko nie do końca pozytywne.
Miałam już wcześniej kontakt z innymi książkami tej autorki i wypadło to o wiele lepiej. Autorka ma na koncie już wiele książek dobrze przyjętych przez krytykę. Tłumaczono ją już w 20 krajach. Otrzymała także kilka nagród.
Książka, wspomniana wyżej, jest drugim tomem...

"Inne dziecko" to powieść o trudnej przyjaźni dwóch chłopców - Anglika i Somalijczyka. Relacje ich łączące są naznaczone śmiertelną chorobą jednego z nich. Czy pewnej nocy dochodzi do przestępstwa? Trudne i delikatne śledztwo prowadzi inspektor Clemo. Co odkryje? Prawdę.

Znacie książki, które wywołując gęsią skórkę, sprawiły, że zaczęliście się zastanawiać, czym właściwie zajmuje się dalszy sąsiad, kto serwisuje wasz samochód, albo jakie tajemnice skrywa taksówkarz, który was odwiózł na lotnisko?
"Inne dziecko" spowodowało u mnie strach przed otwarciem skrzynki pocztowej... (szczegóły na końcu)

Konia z rzędem temu, kto znajdzie...

Dwóch chłopców, których łączy przyjaźń. Czy każda przyjaźń jest łatwa? W życiu jednak bywa różnie... czytając z każdą stroną odkrywamy jej ciemniejsze i trudniejsze strony.
Książka porusza również trudny jak dla mnie temat raka, tego jak postrzegamy osoby chore i jak one widzą nas.
Daje dużo do myślenia. Daleko jej do kryminału powiedziałabym, że to bardziej książka...

• 2020
  • Thriller/sensacja/kryminał