Pamiętaj, że byłam

Okładka książki Pamiętaj, że byłam Beata Majewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pamiętaj, że byłam
Beata Majewska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zapomnij, że istniałem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Zapomnij, że istniałem (tom 2)
Jaguar
2020-09-16
2020-09-16

Słabsza niż poprzednia. Historia wciągnęła mnie zdecydowanie mniej.

Słabsza niż poprzednia. Historia wciągnęła mnie zdecydowanie mniej.

Książka bardzo fajna w porównaniu do pierwszej części rozkręciła się a najbardziej pod koniec. Dużo się działo , fajne wątki. Polecam.

Kolejna część serii mafijnej. Akcja coraz bardziej wciąga. Początek książki zaskakuje. Czyta się szybko i z zainteresowaniem. Polecam

Nieco lepsza od poprzedniej części

Nieco lepsza od poprzedniej części

Po pierwszym tomie trylogii myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy, jednak zaintrygował mnie epilog, przez co czytałam tą część z zapartym tchem. Książka skupia się na rozwinięciu wątku żony Snarskiego – Weroniki, o której mamy namiastkę w pierwszej części. Wraz z Weroniką poznajemy Nikitę Doneckiego – syna potężnego Ukraińskiego bossa. (Ten facet, to dopiero ma przerąbane kiedy tatuś nim kierował, a on bez słowa musiał wykonywać jego polecenia....) Tym poleceniem także była Weronika, która na pewno nie spodziewała się, że jeden dzień, jedna chwila tak bardzo zaważy na jej życiu, jak i bliskich kobiety.
Utrata pamięci, jej pobyt w klinice wzruszył mnie i nie spodziewałam się takiego obrotu spraw! 😯 Weronice odebrano nie tylko pamięć, ale nadano także całkiem inną tożsamość, a to kim była odkrywamy razem z nią stopniowo czytając rozdział po rozdziale.
W książce nie znalazłam czegoś co by mi się nie podobało. Oprócz tego, że nie mam w zwyczaju czytać pomieszanych narodowości jak na przykład Polska - Ukraina czy Rosja, ale to tylko mój styl, autorka opracowała wszystko fajnie, wprowadziła w świat mrocznych i nielegalnych zdarzeń co sprawiło, że czytało mi się z zaciekawieniem.
Ta cała trylogia jest moim takim wyjątkiem, bo wolę czytać książki gdzie nie zobaczę na końcu "ciąg dalszy nastąpi..." 😄 Jednak tu moje zdanie się zmienia i na pewno nie żałuję, że miałam ten zaszczyt poznać wszystkich bohaterów trylogii, zwłaszcza że w każdej części dzieje się coś nowego, lecz z ciągiem dalszym, i z punktu widzenia nowych bohaterów ❤ samą pisarkę także polubiłam i chętnie sięgam po jej inne książki, które wydała i mam nadzieję, że wyda ich jeszcze mnóstwo 😃😁

Fajna zabawna fragmentami i ciekawie łoczą się bohaterowie.

Fajna zabawna fragmentami i ciekawie łoczą się bohaterowie.

Wydaje mi się, że druga część była dużo ciekawsza niż pierwsza. Dużo więcej się działo, była nieprzewidywalna i tajemnicza. Chciało się poznać koniec losów bohaterów. Drugi tom oceniam bardzo na plus, zobaczymy jak sprawdzą się dalsze.

Męczyłam się z nią ponad dwa miesiące. Początek był w porządku - nie do końca udane porwanie, ale to co nastąpiło później to było bez sensu. A im dalej się to ciągnęło tym było bardziej przygłupawe.
Aż się boję sięgnąć po kolejny tom, bo niby jest nadzieja, że będzie tak dobry jak tom pierwszy, lecz większa jest jednak obawa, że autorka pociągnęła styl pisania w kierunku "gniotkowa".

Książka jak jej poprzednia część mocno wciąga. Ma bardzo dużo akcji. Nie ma kawałka w książce który by mógł zanudzic, cały czas coś się dzieje. Szybko się czyta.

Weronika Snarska, żona Rafała Snarskiego. Przeżywa największy dramat w życiu po pierwsze tragicznie umiera jej syn, ona zaś zostaje porwana. Wcześniej traci pamięc. Gdy wybudza się ze śpiączki zostaje przewieziona do Rosji, gdzie żyje wśród jej porywaczy. Z nową tożsamością. Zaprzyjaźnia się z córką mafiosa który ją przetrzymuje. Pomaga jej w codziennych czynnościach i w wychowywaniu syna. Poznaje też Nikitę, osobę która dostała zlecenie na jej porwanie. Między Weroniką a jej oprawcom, Nikitą, nawiązuje się bliska relacja.Jednak z dnia na dzień Weronika ma wrócić do Polski gdzie ma się ukrywać pod nowymi danymi, ponieważ w Polsce uznana jest za zmarła. Niewie jednak że w Polsce od samego początku jest obserwowana przez policję. Dostaje od policji namiary na Bruna. Ten dzwoni do niej z ultimatum albo wyjeżdża do męża albo idzie siedzieć. Prosi ją żeby nie kontaktowała się z nikim.
Co zrobi Weronika? Jak potoczy się życie kobiety? Kim okaże się Bruno?

Na początku książki trochę się pogubiłam i zastanawiałam się czy mam przed sobą faktycznie 2 część czy może jest to pierwsza ale później wszystko wskoczyło na swoje miejsce i historia mnie wciągnęła totalnie, pełna emocji i zwrotów akcji. Jak dla mnie super. Polecam