Król darknetu

Nick Bilton Wydawnictwo: Czarne Seria: Seria Amerykańska literatura faktu
American Kingpin: The Epic Hunt for the Criminal Mastermind Behind the Silk Road
Rafał Lisowski
Czarne
cyberprzestrzeń cyberspołeczność gang gang narkotykowy gangster internet literatura faktu narkotyki piractwo internetowe przemoc przestępstwo reportaż USA więzienie
literatura faktu
Rafał Lisowski
Seria Amerykańska

,,Pieniądze szczęścia nie dają".
Zgadzacie się z tym przysłowiem?
Ja,po przeczytaniu ,,Króla darknetu"Nicka Biltona-zdecydowanie.
*******************************************
Ross Ulbricht był typowym dwudziestokilkulatkiem.Studiował fizykę,grał na bębnach,był zakochany w Isabel.Równolegle pracował nad życiowym dziełem,które miało przynieść mu sławę i pieniądze.I tak w 2011...

Dałbym 8/10, ale bardzo brakowało mi przypisów, które w zwięzłej formie wytłumaczyłyby czytelnikowi kluczowe terminy. Historia wciąga od początku do końca. Morał: nieważne, co robimy w sieci, zawsze pozostanie po nas jakiś ślad, gdzieś w jej bezkresnych odmętach, wielu nie zdaje sobie z tego sprawy.

Kolejna świetna pozycja w Serii Amerykańskiej wydawnictwa Czarnego (którego jestem nie małym fanem). Nick Bilton opisuje historię niecodziennego przestępcy-idealisty-rewolucjonisty - Rossa Ulbrichta (SPR) i jego Amazona dla nielegalnych towarów -Silk Road.

Ten reportaż to absolutnie wciągająca historia, opisująca zarówno przemianę zachodzącą w twórcy SilkRoad, jak i...

Darknet, psychologia przestępcy, jak to wszystko umieścić w jednej książce? Nie da się, potrzebne są uproszczenia i ta pozycja taka jest, nieco powierzchowna i schematyczna. Nie traci jednak na atrakcyjności, stanowiąc sprawnie napisaną literaturę rozrywkową.

Nawet się nie zastanawiam, daję od razu 10 gwiazdek. Od bardzo długiego czasu nie czytałem tak dobrej literatury faktu. Wciągająca niczym powieść, której nie można odłożyć. Każdy nowy rozdział to rozwinięcie poprzedniego a przede wszystkim istotny wkład w fabułę i wątek.

Genialna, wspaniała, wciągająca. Taka jaka książka powinna być.

Polecam z całego serca. Nie piszę...

Wyświechtana fraza "czyta się jak najlepszy kryminał/thriller" akurat do tej książki pasuje jak ulał. Wartka, wciągająca opowieść ze świetnie nakreślonymi portetami psychologicznymi głównych bohaterów, poparta żmudną pracą źródłową.

To dobry chłopak był i mało pił! Owacje na stojąco dla autora za brawurowo napisany reportaż i dla niezawodnego wydawnictwa Czarnego za wyczucie w wynajdywaniu takich smaczków.

• Reportaż
  • 2020
  • Do kupienia
  • Literatura faktu
  • 2020
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Król darknetu