Dag, córka Kasi

Lilian Seymour-Tułasiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Dag, córka Kasi (tom 1) literatura piękna
Wydawnictwo Dolnośląskie
klasyka polska literatura piękna
Dag, córka Kasi (tom 1)
literatura piękna
klasyka polska literatura piękna

Na półkach: , , , ,

Ocena z gwizdek: DOBRA

Książkę znalazłam wśród starych książek w domu mojej babci po czasach gdy mój tata był jeszcze nastolatkiem. Tematyka wydawałaby się wciągająca i refleksyjna. Książkę tę przywłaszczyłam sobie jakoś z dobry rok temu, ale dopiero teraz się za nią wzięłam ponieważ powieści, które wypożyczyłam z biblioteki okazały się niewypałem, więc jedną z nich na...

Hm. I tak należałoby skończyć. Wydaje mi się, że to typowa lektura na letni wieczór, gdy jesteś w odwiedzinach u mamy i nie ma co czytać, to taka "Dag, córka Kasi" sama wpada w ręce, bo nic innego nie ma.
Choć moja mama sądzi, że jeszcze nie dorosłam do tej książki ;) Być może, mama ma zawsze rację. A moje zdanie jest takie jak powyżej: na lato, na wieczór, przeczytać,...

Czytałam ją jako nastolatka potem jeszcze raz po paru latach. Bardzo wzruszająca.

Książkę poleciła mi babcia. Z początku miałam wrażenie, że będzie to książka ala "Chłopi' Na szczęście nic z tych rzeczy i jak dla mnie bardzo wciągająca

Książka opowiada o dziewczynie imieniem Dagmara, urodzonej w Polsce. Jako nieślubne dziecko Kasi nie doświadcza rodzinnego ciepła ani miłości. Będąc małą dziewczynką zostaje wysłana do Ameryki. Tam mieszka u ludzi sprzątając i pomagając im przy dzieciach. Nie ma lekko, ale dzięki swojemu uporowi, inteligencji i wiary w lepsze jutro, kończy szkołę i dorabia po godzinach....

Czytałam w dzieciństwie, podobała mi się. Chcę przypomnieć sobie tamte wrażenia.

Czytałam ją dawno temu.

2054

Książkę poleciła mi pewna pani na wakacjach. Niestety rozczarowałam się :( Kompletnie mnie nie zainteresowała, a wręcz w niektórych momentach nudziła. Niestety wg. mnie jest słaba :/

jedna z moich ulubionych:)

• Chcę w prezencie
  • Polska