Kate Quinn Wydawnictwo: William Morrow powieść historyczna
angielski
William Morrow
powieść historyczna
angielski

Dla mnie to jedna z tych książęk, gzie po przeczytaniu kilku linijek, wiesz, że nie chcesz od niej oejść póki jej nie doczytasz do końca! Wciągająca fabuła, świetnie opowiedziana, historyczna, obyczajowa... Porwała mnie podobnie jak" Sieć Alice" !

Łowczyni uważam za słabsza od Sieci Alice. Mam wrażenie że druga połowa mogła być bardziej zwarta i zdecydowanie zwiększone tempo akcji. Doceniam natomiast temat który wybrała autorka. Pozycja warta przeczytania.

Daję mocną szóstkę, bo sama jestem zaskoczona tym, jak wciągnęło mnie w końcu to czytadło. Autorce, pomimo ewidentnych braków w wiedzy i pomimo różnych błędów, udało się stworzyć doskonałą historię, która aż prosi się o sfilmowanie. Bardzo ciekawe postacie są najmocniejszą stroną, oraz przypomnienie światu o Marinie Raskowej kobietach latających w pułkach lotniczych Armii...

Do połowy chłonęłam każde słowo, nawet czytałam przecinki i kropki. Jednak po przekroczeniu półmetka coś się zmieniło, wiedziałam kto, wiedziałam gdzie i chciałam przeczytać zakończenie.

Następna ciekawa powieść autorki książki "Sieć Alice".
Główny wątek, to ściganie zbrodniarzy wojennych, żeby odpowiedzieli za swoje czyny.
Akcja książki toczy się od czasów || wojny światowej do lat 50 - tych XX - go wieku.
Wartka akcja i wyraziści bohaterowie.

Rewelacja! Książka świetnie napisana, dzieli się właściwie na kilka wątków, które oczywiście są ze sobą powiązane. Pilotka Nina, nocna wiedźma, bohater Związku Radzieckiego i jej losy. Jordan, młoda dziewczyna z Bostonu, zafascynowana fotografią. Ian Graham i Tony Rodomowski, poświęcą wszystko aby dopaść " die Jagerin", czyli nazistowską zbrodniarkę. Wszystko tak połączone,...

Cały czas chodziła mi po głowie myśl, że Quentin Tarantino powinien zrobić ekranizacje tej książki 🙈

Rozpoczęłam rok świetnie w towarzystwie tej właśnie powieści. W formie ebooka ok.820stron zostało "połkniętych" w ciągu dwóch dni. Zawrotna akcja- uwielbiam, tematyka wojenna- uwielbiam. Trzy główne wątki, a wszystkie baaardzo interesujące. I- wątek :Działalność w Rosji Nocnych Wiedźm, coś wcześniej czytałam- tu zgłębiłam temat. II wątek: działalność łowców nazistów. Także...

Kate Quinn po raz kolejny zabiera czytelnika w podróż w czasie i stawia na jego drodze silne i fascynujące postacie. Jakiś czas temu zachwycałam się "Siecią Alice" i myślałam, że autorce nie uda się stworzyć drugiej tak dobrej książki w podobnym klimacie. Myliłam się. Druga książka Quinn trzyma poziom poprzedniczki i wciąga już od pierwszej strony.

"Łowczyni" to solidna...

Są książki, które zostają z nami na dłużej - myślimy o nich na długo po zamknięciu ostatniej strony, tęsknimy za jej bohaterami, za światem wykreowanym przez autora. Dokładnie takie uczucia towarzyszą mi do dzisiaj w odniesieniu do powieści Kate Quinn „Łowczyni”.

„Nina Markova zawsze marzyła o lataniu. Kiedy naziści atakują Związek Radziecki, ryzykuje wszystko, aby...

• 2021
  • 2020