Tu i teraz

RECENZJA
Autor: @Ewa Pirce
Wydawnictwo: @Niezwykłe
Premiera: 08.03.2020 r.

Zachęcona opiniami po dniach autorskich Ewy na grupie, sięgnęłam po książkę „Tu i teraz". Znam pióro Autorki, lecz ma tyle wydanych pozycji, że mam, co nadrabiać. Ewa w swoich książkach, często porusza trudne tematy, ale dzięki temu, czytelnik jest dogłębnie poruszony przy lekturze.
Dodam, nim przybliżę fabułę, że niestety książka nie jest dostępna w sprzedaży i trzeba szukać z wtórnego rynku.
Życie Noelle i Charliego, nie jest usłane różami. Życie tej dwójki, to istna droga przez ciernie i pełna łez. Droga tej dwójki krzyżuje się, gdy jednego życie powala na kolana, a drugie stara się, że wszystkich sił, w końcu stanąć na nogi. Przywoływanie demonów, nigdy nie wychodzi na dobre, lecz osoba, która była już w piekle własnej głowy, najlepiej zrozumie osobę, która stoi u bram piekieł. Charlie postanawia pomóc dziewczynie, która znalazł na drodze i pozwala warunkowo zostać u siebie. Między parą nawiązuje się nić porozumienia, gdy coraz lepiej się poznają i dowiadują się, że więcej ich łączy, niż dzieli.
Czy tej dwójce, w końcu uda się cieszyć życiem na nowo, mimo piętna przeszłości i demonów, które nie chcą ich wypuścić ze swoich szponów?
Kto komu uratuje życie i nauczy, jak żyć pomimo nieprzychylności, które spotykają na swojej życiowej drodze?
O tym musicie przeczytać sami, sięgając po książkę „Tu i teraz"!
Co to była za przygoda! Piękna i wzruszająca książka, której nie sposób było odłożyć. Autorka pokazała, jak ważne i piękne jest życie, mimo że nie raz człowiek tego nie dostrzega i ma dosyć życia. W najgorszym momencie swojego życia może także impulsywnie dążyć do samobójstwa, gdy myśli, że to jedyne wyjście. Na szczęście są ludzie, którzy niczym anioły nie pozwalają nam upaść.
Czytając „Tu i teraz”, towarzyszył mi cały wachlarz emocji. Począwszy od smutku, po radość i nadzieję. Z ogromnym ciekawością czytałam każdą stronę o Noelle i Charlie. Autorka wciągnęła mnie w historię już od pierwszych stron. Książka, choć bardzo emocjonalna, wywarła na mnie ogromne wrażenie i bardzo przypadła mi do gustu. Kiedyś na pewno przeczytam ja jeszcze nie raz!
Serdecznie polecam!
#ewapirce #tuiteraz #niezwykle #plomienneerotyki

RECENZJA
Autor: @Ewa Pirce
Wydawnictwo: @Niezwykłe
Premiera: 08.03.2020 r.

Dodam, nim...

Nierealna historia w ogóle nie przypadła mi do gustu.

Nierealna historia w ogóle nie przypadła mi do gustu.

Uroniłam kilka łez, przyznaję.
Podobała mi się bardzo, na dodatek pod koniec było trochę akcji.
❤❤❤

Uroniłam kilka łez, przyznaję.
Podobała mi się bardzo, na dodatek pod koniec było trochę akcji.
❤❤❤

W ostatnim czasie mam dużo wolnego i czytam sporo...praktycznie na tym spędzam dni 😅 I tak się genialnie składa, że książki które biorę do ręki okazują sie tylko tymi dobrymi, albo bardzo dobrymi, jak w przypadku powieści "Tu I teraz" @ewapirce @wydawnictwoniezwykle

Historia Noelle i Charliego urzekła mnie totalnie. Od samego początku czułam, że będzie to niezapomniania historia🥰
Książki autorki od zawsze mi się podobały, jedne mniej, drugie bardziej, ale ta stała się moim numerem jeden wśród jej powieści i ogólnie plasuje się wysoko wśród moich ulubieńców ❤️
Nie jest to słodki romans, a rozdzierająca serce opowieść o dwójce ludzi, których los okrutnie doświadczył, a potem postawił sobie na drodze. DAWNO nie czytałam takiej poruszającej lektury w tym gatunku, dawno nie trafilam na romans, który nie jest zwykłym romansem przeplatanym ze scenami łóżkowymi. Ten romans jest taki inny i piękny I mogłabym go tak zachwalać jeszcze długo, ale polecam każdemu zapoznać się i samemu ocenić tę pozycję. Choć pewnie jestem za szarym końcu i wszyscy już ja znają i kochają 🤭
Ale musicie się przygotować, że będę odgrzebywać takie perełki, bo tak.... odgrzebuje się ze stosu hańby 😅
Także czeka Was dużo powrotów do dobrych książek( które już pewnie przeczytaliście) albo wręcz przeciwnie, przypomnie Wam o jakiejś lekturze, która Was rozczarowała😉

Dzieki Ewela za pożyczenie😘😘 @zakreconaa_czytelniczka

#zmniejszamstoshanby2022 #maratonczytelniczyuzakrecona #ewapierce #tuiteraz #wydawnictwoniezwykłe #takczytam #mojaopiniaoksiazce #kochamczytać #czytaniejestfajne #ulubionaksiążka #romans #bookstargram #bookstagrammojehobby #czytaniemojapasja #czytamznutką #books #booksandflowers #coffeandbooks #coffe #flowers #roseandbook #ilovereading #mypassion #instabook

Twórczość Ewy nie jest mi obca. Przygoda z jej książkami zaczęła się od Córki pedofila.
Ta książka była dla mnie bardzo emocjonalna i bardzo była moja.
Tu i teraz opowiada o wielu problemach z jakimi kobieta się boryka w tym szalonym betonowym czasie i czasie znieczulicy na wszystko.
Strata dziecka boli najbardziej, nie każda kobieta jest w stanie poradzić sobie a czasem niektórzy uważają że ten problem jest jak upuszczenie cukierka na ziemie. Brak wsparcia i pomocy czasem prowadzi do tragicznych rozwiązań.
Czytając książkę od pierwszych stron odczuwamy emocje z jakimi borykają się Noelle i Charlie.
Los daje im niezły wycisk a oni biorą to z spokojem i walczą.
Czy ta walka będzie owocna ? Czy przeszkody pozwolą im zbliżyć się do siebie i razem stawić czoło temu wszystkiemu???

Polecam każdemu za poaznać się z tą historią która jest tak realistyczna ze sami przepadniecie.

Ta książka była dla mnie bardzo emocjonalna i bardzo była moja.

Długo nie mogłam przebrnąć tej historii. Kiedy się udało zakończenie rozczarowało.

Książka porusza bardzo ciężkie tematy jakim jest strata dziecka , ukochanego partnera, samookaleczenie, próby samobójcze .
Bohaterowie z trudną przeszłością, walczą o siebie , o życie. Zdecydowanie polecam.

Noelle i Charlie to ludzie z przeszłością i oboje próbują jakość przetrwać każdy dzień. Książka jest pełna bólu, łez, śmiechu i miłości. Nagle gdy zaczyna się układać, bomba w postaci Cole'a wszystko niszczy. Jednak ta dwójka się nie poddaje. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem zdziwiona, że ta książka ma tyle pozytywnych opinii.
Przyznam, że do połowy byłam nią zachwycona. Fabuła była niczym wulkan pełen emocji, który co jakiś czas wybuchał. Pełna bólu, cierpienia, oraz wzruszeń.

Następnie historia zmieniła bieg i stała się cukierkowym romansidłem, który mnie nieco zirytował, bo ta nagła zmiana zachowań bohaterów była nierealna i zbyt szybka.
Ale na to jeszcze mogłam przymknąć oko, bo to co się potem wydarzyło było jak wystrzał z armaty.
Nie spodobało mi się jak wydarzenia się potoczyły. Akcja przerodziła się w tani thriller z psychopatą w roli głównej. To wszystko było niedorzeczne i komiczne. Na dodatek wątek homoseksualny. Istny komediodramat.
Pomysłów autorce z pewnością nie brakowało, ale co za dużo- to nie zdrowo.
Jeszcze nigdy żadna książka nie zrobiła na mnie tak mylnego wrażenia. Czuję się zawiedziona, bo początek był bardzo obiecujący.

Jestem zdziwiona, że ta książka ma tyle pozytywnych opinii.

Sięgnęłam po tę książkę sugerując się wysoką ogólna oceną i teraz się zastanawiam czy coś że mną jest nie tak, skoro według mojej oceny nie zasługuje na więcej niż trzy gwiazdki...
Początek jeszcze w miarę ciekawy, poznajemy bohaterów Noelle oraz Charliego, którzy niosą ze sobą ogromny bagaż doświadczeń, oboje nieszczesliwi, oboje skrzywdzeni przez los. Trafiają na siebie przez przypadek i od tej pory, mimo trudnej relacji, stają się nierozłączni.
Zapowiadało się ciekawie, jednak jak dla mnie coś co zakrawało na pomysłową fabułę stało się zbyt cukierkowym romansem, który co gorsze przekształcił się w tani thriller za sprawą komicznej wręcz postaci Cola.
Ostatnie 200stron biłam się z myślami czy aby nie odłożyć książki na półkę i nie tracić czasu. Jakoś dobrnęłam do końca, ale była to droga przez mękę.
Nie polecam.

• Przeczytane 2020