Architektura Nadziei

Architektura Nadziei
Bee Leaf
2019-12-15
2019-12-15
Nadzieja poezja miłość uczucia emocje wiersze instagram

Osoba z boku, która zobaczyłaby książkę na pierwszy rzut oka pomyślałaby ''kolejne wielkie mądrości mieszające gówniarzom w głowach''. Może i coś w tym jest. Namieszała mi. A może inaczej, stała się drogowskazem, którego w tym momencie tak bardzo potrzebowałam. Jedyne, co chciałam tu napisać to : Dziękuję za to, że ją wydałeś. Odmieniłeś coś, co było tak niemożliwe. Sprawiłeś, że te tak odległe rzeczy nagle są na wyciągnięcie ręki. Ten stos kartek przygotowany jest na każdą sytuacje w życiu. Każdy tekst ma w sobie inne emocje, inne sytuacje i inny morał. Nawet nie potrafisz sobie wyobrazić jak dla niektórych ta książka jest wsparciem, inspiracją czy po prostu pocieszeniem. Jestem czytelniczką od paru lat. Dojrzałeś ( a nawet jakby nie, sprawiasz takie pozory, no rozumiesz o co mi chodzi, prawda?) . Rob to dalej, bo to jest droga, którą powinieneś kroczyć.

Super książka, można wysunąć wiele refleksji, polecam:)

Super książka, można wysunąć wiele refleksji, polecam:)

Świetna książka, nie mogłam się jej doczekać i nie zawiodłam się ani trochę, myśli i przemyślenia i trochę motywacji i wzruszeń na każdy dzień. Kacper świetna robota ❤️

Zazwyczaj z dużą rezerwą podchodzę do książek debiutanckich, szczególnie kiedy ich autorami są osoby bardziej kojarzące się z ,,barwnym'' światem influencerów niż z poważną literaturą. Tak też było i w tym wypadku. Książkę dostałem na gwiazdkę od mojej córki, która już od dłuższego czasu z wypiekami na twarzy opowiadała mi o tym jak ten młody chłopak pomógł jej odzyskać wiarę w siebie. Nie mogłem więc przejść obok jego twórczości obojętnie. W końcu jak każdy rodzić chcę wiedzieć, z jakiego rodzaju treściami spotyka się na co dzień moje dziecko. Już po przeczytaniu pierwszych kilku tekstów zrozumiałem, że nie mam do czynienia z popularnym w ostatnich latach motywacyjnym bełkotem opierającym się na tanich hasłach z gatunku ,, Jesteś panem swojego losu'' albo ,,Masz w sobie więcej siły, niż myślisz''. Owszem, tego typu hasła są tutaj obecne, ale stanowią jedynie tło dla rozważań znacznie bardziej ambitnych. Autor zamknął w tych niespełna 230 stronach swoje obserwacje na temat znaczenia relacji między ludzkich oraz kondycji dzisiejszego społeczeństwa. Mówi też o tych najbardziej podstawowych wartościach i o tym jak zostają one stopniowo zatracane w dobie internetu i możliwości błyskawicznego zaspokajania własnych potrzeb. Sam jednak nie stawia się w pozycji biernego obserwatora, oceniającego zachowania innych. Wręcz przeciwnie, czytając kolejne teksty można odnieść wrażenie, że jest to swojego rodzaju pamiętnik. Historia przemiany chłopca w dorosłego mężczyzne, z której bije chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami z tymi, którzy przechodzą podobne kryzysy i popełniają te samy błędy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i śmiało mogę powiedzieć, że dopóki istnieją młodzi ludzie tacy jak Anonimek, patrzący na świat i na siebie samych w krytyczny sposób, to istnieje też nadzieja, że z czasem nie zapomnimy zupełnie o rzeczach najważniejszych: miłości, przyjaźni i szacunku do samych siebie.

Fenomen wśród nowoczesnej literatury. Myślę, że nie jedną osobę nakłoni do refleksji.
Zasłużone 10/10 dla Pana Kacpra Ożóga.

Zasłużone 10/10 dla Pana Kacpra Ożóga.

Super 😍

Super 😍