Czerwony Kapturek

Okładka książki Czerwony Kapturek Katarzyna Kieś-Kokocińska, Charles Perrault, Maria Zagnińska
Okładka książki Czerwony Kapturek
Katarzyna Kieś-KokocińskaCharles Perrault Wydawnictwo: Greg Seria: Kolorowa Klasyka bajki
16 str. 16 min.
bajki
Kolorowa Klasyka
Greg
2019-01-01
2019-01-01
16 min.

Okładka książki Najpiękniejsze baśnie Hans Christian Andersen, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Charles Perrault, Francesca Rossi
Najpiękniejsze... Hans Christian Ande...
Okładka książki Kopciuszek Wiesław Drabik, Charles Perrault
Kopciuszek Wiesław Drabik, Cha...

2079
2017

Pięknie ilustrowana książka w twardej oprawie z cudownymi ilustracjami, płytą CD oraz dodatkowymi ćwiczeniami sprawdzającymi wiedzę po przeczytaniu bajki.Tytułem baśni jest przezwisko małej, ślicznej dziewczynki. „Czerwony kapturek” to nakrycie głowy, które chroni ją przed słońcem i deszczem. Dziewczynka nie rozstaje się z nim, ponieważ zostało wykonane przez ukochaną mamę. Pięknie w nim wygląda. Wszyscy nazywają ją Czerwonym Kapturkiem. Tematem utworu jest niebezpieczna przygoda, którą dziewczynka przeżyła na skutek swojej naiwności, zbytniej ufności i niesłuchania przestróg matki. Spotkanie z wilkiem omal nie skończyło się tragicznie, gdyż przez nieostrożność dziewczynki wilk połknął zarówno ją, jak i babcię. Na szczęście obie uratował gajowy.

Czy jest wśród nas ktoś kto nie zna historii Czerwonego Kaputrka, złego wilka i babci? Chyba nie. :) Jest to bestseller. Czerwony Kapturek zachował się w historii bajek już na zawsze. Zachęcam do czytania swoim maleństwom!

Dobra Baśń, lekko żartobliwa ze szczęśliwym zakończeniem.

Dobra Baśń, lekko żartobliwa ze szczęśliwym zakończeniem.

Miałam koszmary przez ilustracje do tej bajki. Bałam się tego wilka jak cholera.

Sprawdźcie jak wyobraża sobie książkę sztuczna inteligencja.

Sprawdźcie jak wyobraża sobie książkę sztuczna inteligencja.

• 1j) Literatura francuska/belgijska
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀