Deadly Secrets

Okładka książki Deadly Secrets Robert Bryndza
Okładka książki Deadly Secrets
Robert Bryndza Wydawnictwo: Bookouture Cykl: DCI Erika Foster (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
DCI Erika Foster (tom 6)
Deadly Secrets
Bookouture
2018-04-13
2018-04-13
Wielka Brytania Londyn Erika Foster

Erika dopiero co zakończyła trudne śledztwo i od razu dostaje nową sprawę. Tym razem musi znaleźć winnego zabójstwa młodej kobiety, gwiazdy burleski.
Dodatkowo w okolicy doszło do ataków na kobiety i mężczyzn. Według poszkodowanych sprawca nosi długi, ciemny płaszcz, a na głowie maskę przeciwgazową.
Kiedy Erika jest w środku dochodzenia sprawy prywatne powodują, że musi wyjechać. Za zgodą przełożonej oficjalnie przekazuje pałeczkę Moss. Jak Kate sobie poradzi i jak zakończy się ta część serii ? Kto będzie sprawcą i jakie motywy nim kierowały ?

Póki co, nie wiedzieć dlaczego książka nie ukazała się po polsku, a szkoda. Tym bardziej cieszę się, że miałam możliwość przeczytać ją w oryginale.
Książka jest świetna a autor nadal w formie.
Tym razem nie było, aż tak brutalnie jak w poprzedniej części, ale też było bardzo dobrze. Sprawa ciekawa, zagadka kryminalna niebanalna. Ucieszyłam się, że Moss miała okazję spróbować jak to jest być główną prowadzącą dochodzenie. Nawiasem mówiąc to jedna z moich ulubionych postaci w tej serii.
Równie ciekawe dla mnie są wątki dotyczące prywatnego życia Eriki i jej bliskich.
Samo zakończenie, pomimo moich wcześniejszych podejrzeń mnie zaskoczyło, zarówno osoba sprawcy jak i motywy.

Jedyne moje drobne zastrzeżenie (które i tak nie ma wpływu na fabułę),to imię Ivan, którym autor nazwał jedną z postaci, polskiego mężczyznę, troche mi to nie pasowało, trochę przeszkadzało. Mnie to imię kojarzy się raczej z mężczyznami zza wschodniej granicy Polski, ale to taka moja osobista uwaga.

Jeśli macie możliwość sięgnąć i przeczytać książkę po angielsku to gorąco polecam, warto.

Kiedy Erika jest w środku dochodzenia sprawy prywatne powodują, że musi ...

autor nie zawodzi (: to kolejny trzymający w napięciu thriller z DCI Foster. akcja nie zwalnia tempa, warsztat autora jest bez zarzutu, a historia ciekawi do samego końca. moim zdaniem Bryndza wypada zdecydowanie lepiej, niż Dugoni, jeśli chodzi o zainteresowanie czytelnika. polecam!

• Kupić
  • 2-DK